Зарубежная классика

Различные книги в жанре Зарубежная классика

Pika patsiga preili

August Kitzberg

August Kitzbergi 1900. aastal kirjutatud jutustus.

Punane viir

Eduard Vilde

Eduard Vilde 1913. aastal ilmunud jutustus.

Leib

Eduard Vilde

Eduard Vilde 1908. aastal ilmunud jutustus.

Tooma tohter

Eduard Vilde

Eduard Vilde 1908. aastal ilmunud jutustus.

Muhulaste imelikud elamused Tartu juubelilaulupeo puhul

Eduard Vilde

Eduard Vilde 1893. aastal kirjutatud naljajutt.

Ärapõlatud peigmehed

Eduard Vilde

Eduard Vilde 1895. aasta paiku kirjutatud humoorikas jutustus.

Mäeküla piimamees

Eduard Vilde

Mäeküla piimamees ilmus esmakordselt 1916. aastal. Seda Vilde loomingus üldilmelt eristuvat romaani peetakse tema üheks tugevamaks.

Külma lapsed

Jack London

Jutukogu, milles Jack London kirjeldab nii pärismaalaste kui uustulnukate elu Ameerika põhjaosas, mis on täis traagikat, ootamatuid võite ja kaotusi, teravmeelsust ja põnevust. Kogumik sisaldab lugusid "Põhjala metsades", "Elu seadus", "Saladuste isand", "Päikesemaalased", "Üksildase pealiku haigus", "Kiiš, Kiiši poeg", "Ligouni surm", "Li Wan, see valgetverd" ja "Vanameeste vandenõu". Kogumikus kohtume teiste hulgas Kiiši poja Kiišiga ja saame osa indiaanlaste naisevõtukommetest, kuigi lugu võtab õudustäratava pöörde. Loos "Üksildase pealiku haigus" saadetakse pealiku poeg oma haiguse tõttu surma, kuid ootamatult avaneb tal võimalus nii oma vaenlastele kätte tasuda kui hõimus võimule tõusta. "Vanameeste vandenõus" pole rühm elatanud indiaanlasi rahul valgete meeste sissetungiga ning nad otsustavad ise omamoodi võitlusse asuda. Tõlkinud Eva Luts ja Jaana Talja. Kaanepilt Aleksander Rostov

Punase surma mask

Edgar Allan Poe

Edgar Allan Poe´d teatakse rohkem kui õudus- ja kriminaallugude autorit. Käesolev raamat tutvustab aga ameerika kirjandusklassikut märksa mitmekülgsemalt – kui humoristi, kelle grotesksed õudusmaalingud võivad teinekord ootamatult omandada terava iroonia- ja sarkasmivarjundi ning muutuda suisa ühiskonnakriitiliseks pilapildiks. Lisaks klassikaliste õuduslugude uustõlgetele leidub siin ka Edgar Allan Poe iroonilisi naljalugusid, millel ilmneb sageli sügavam ja filosoofilisemgi tasand.

Põhjavalguse tütar

Jack London

Lugu kogumikust “Valge mehe tava”