Биографии и Мемуары

Различные книги в жанре Биографии и Мемуары

Vangla ja vabadus

Ajakirjade Kirjastus

Mihhail Hodorkovski oli Venemaa üks rikkamaid inimesi, kuid temast sai Venemaa kõige kuulsam vang. Tema vahistamine 2003. aastal ja hilisem süüdimõistmine said pöördepunktiks Venemaa saatuses, kui võimud võtsid suuna sõna- ja ettevõtlusvabaduse mahasurumisele. Võim tahtis vabaneda tema kontrolli alt väljunud ettevõtjast, kuid võim saavutas vaid selle, et lõi uue vabaduse, vankumatu tahte ja demokraatia ideaalidesse uskumise sümboli. Käesolev raamat on unikaalne, sest selle üks autor on Mihhail Hodorkovski ise. Pärast piki aastaid vaikust otsustas ta esmakordselt rääkida avameelselt sellest, kuidas kõik tegelikult toimus. Kuidas tavalisest noortekeskusest sündis pank Menatep ja kuidas sellest sai hiljem suurfirma Jukos. Ka sellest, kuidas toimunud aktsiate oksjonid muutsid Jukose Venemaa ja kogu maailma üheks juhtivaks ettevõtteks. Ja sellest, kuidas see kõik hiljem kokku varises – vaid seetõttu, et Hodorkovski oli võimudele otseselt vastumeelne isik. Käesolev raamat jutustab, miks Hodorkovski keeldus Venemaalt lahkumast, kuigi tal olid selleks kõik võimalused olemas, ning milline on elu vangla müüride taga ja laagris – tsoonis, nagu seda nimetatakse. Kuid ka sellest, milline on Venemaa tulevik Hodorkovski pilgu läbi. Mihhail Hodorkovski kaasautor on tuntud ajakirjanik, raamatu "Silmast silma. Vestlus Vladimir Putiniga" autor Natalja Gevorkjan, kes vaatleb viimasel kümnendil toimunut oma pilguga ja kelle peatükid täiendavad lugu Jukosest ja selle osast Venemaa ajaloos.

Tiina Park. Naine teiselt planeedilt

Hille Karm

Oleviku iga päeva ja hetke nautides jõuab kord kätte aeg, mil tuleb soov võtta ette reisid iseendaga, oma sisemusse, varasema mina juurde. Selleks on vaja energiat ja julgust nagu maailmareisidele minekul. Raamatus “Tiina Park. Naine teiselt planeedilt” seikleb teledaam, kes on korraga olnud nii saatejuht, operaator, režissöör, toimetaja, monteerija, assistent kui ka produtsent koos oma telesaate grupiga kaugetel maadel. Ta võtab ka ette reisi läbi oma elu. Reisisõltlasena on Tiina käinud läbi kümneid maailma maid, telesõltlasena on ta vaatajatele pakkunud paljude maade muljeid reisisarjades „C’est la vie”, „Päikesepüüdja”, „Normanni vallutused”, „Minemine”, „Reisile minuga” ja „Reisile meiega”. Tema lood on just sellised, nagu ta ise räägib, ja need lood kõnelevad enda eest.

Высшая мера наказания

Азриэль

Автор этой документальной книги – не просто талантливый литератор, но и необычный человек. Он был осужден в Армении к смертной казни, которая заменена на пожизненное заключение. Читатель сможет познакомиться с исповедью человека, который, будучи в столь безнадежной ситуации, оказался способен не только на достойное мироощущение и духовный рост, но и на тшуву (так в иудаизме называется возврат к религиозной традиции, к вере предков). Книга рассказывает только о действительных событиях, в ней ничего не выдумано. Это уникальный материал, который знакомит читателя с реалиями, спрятанными от обычного человека за тюремными стенами.

Miks jalgpall on oluline

Pelé

Pelé, kodanikunimega Edison Arantes do Nascimento sündis 23. oktoobril 1940 Três Coraçõesis Brasiilias ning oli Brasiilia jalgpallikoondise ründaja. Ta on kolmekordne maailmameister ning samuti on Pelé on valitud ka 20. sajandi parimaks jalgpalluriks. Raamat räägib väikese poisi sirgumisest väga hinnatud jalgpalluriks, tema lapsepõlvest, kooliajast ning jalgpalluri karjäärist.

Mina, Zlatan

Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović, praeguse hetke üks maailma parimaid jalgpallureid, ei ole kindlasti karjääri lõpetamas, vastupidi, selle tipp näib olevat veel ees. Sestap ei saa seda raamatut ka pidada kõikehõlmavaks (auto)biograafiaks, pigem on see innustav lugu ühest võõral maal elavast pagulaspoisist, kellel on unistus ning õnnekombel ka anne see teoks teha. Raamat sisaldab palju fotosid nii Ibrahimovići lapsepõlvest kui säravast karjäärist jalgpalliväljakutel.

Õhk riisiterade vahel

Riho-Bruno Bramanis

Mis juhtub, kui euroopa pere kolib Jaapanisse? 1996. aastal otsustasid Riho-Bruno ja Kertu Bramanis elus uue lehe keerata ning kolida Jaapanisse, üks käsipalli mängima ning teine õppima, lisaks kaasas ka laps. Jaapanis veedetud aeg venis kaheksale aastale, mille jooksul jõudis juhtuda nii mõndagi: õhtumaa inimeste kohanemine idamaa kultuuri ja kommetega, sageli päris koomilisedki vahejuhtumid, teise lapse sünd, edukas sporditee ja pidev millegi uue õppimine. Õhk riisiterade vahel pole järjekordne stereotüüpe kinnitav reisiraamat Jaapanist, vaid ühe pere väga isiklik, soe, südamlik ja naljakas lugu.

Ropp elu. Minu lood

Sten Sang

Sinu silme ette on kogutud ühe aasta jagu eriskummalisi juhtumisi noore mehe elust. Selle aasta jooksul meenutatakse hea ja halva sõnaga eksnaisi ja eksämmasid. Kakeldakse naabritega ning vihatakse kehtivat rahasüsteemi. Loobutakse alkoholist ning elukaaslase petmisest. Maetakse kolm vanavanemat ning põletatakse maha uus kodu. Päris palju jõutakse selle üürikese 365 ööpäevaga. Mõnusat lugemist ja kaasaelamist! Sten Sang

Liibanon 2011

Madis Jürgen

Sellist raamatut ei ole eestlased varem kirjutanud. Eestlastest rändureid ei ole varem niimoodi pantvangi võetud. Siin raamatus ei ole mingit tagantjärele tarkust. See on aus lugu sellest, mida seitse meest nägid, tundsid, mõtlesid 114 päeva jooksul Lähis-Idas. See raamat on tänuks neile, kes ootasid, otsisid ja päästsid. Tiit Pruuli Raamatu müügist laekunud tulud annetatakse heategevuseks.

Musta pori näkku

Mihkel Raud

Mihkel Raud kirjutab julgelt 1980. aastate Eesti rockmuusikast ja muusikutest ning enda eksirännakutest selles tavainimesele tabamatus maailmas. Ise ütleb ta nii: „Selle raamatu lehekülgede sajad ja sajad tegelased liuglesid läbi terve dekaadi peaaegu katkematus mäluaugus. Ja ometi leidsid nad keset surmatrotsivat elupõletamist endas jõudu ning viitsimist luua kõige imelisemad laulud.” Vaatamata kohati brutaalsena paistvale muusikute elupõletamisele suhtub autor neisse poolehoiu ja mõistmisega, tegemata neile liiga. (Või siis tehes seda õige pisut.) Kõige vähem säästab Mihkel Raud iseennast. Kõige soojemalt suhtub ta oma lähedastesse.

Peeter Simm. Eesti filmi partisan

Evelin Kivimaa

Elulooraamat „Peeter Simm. Eesti filmi partisan” tutvustab režissööri, kelle jaoks ei ole miski võimatu. „Eesti filmitegemine on nagu metsavendlus. Mida halvem ja külmem on ilm, seda parem. Kui keegi teine enam ei näe ega kuule, siis võtab võidu partisan, kel on relvaks käes konservikarbi kaas,” teab Simm. Kui vaja, filmib Simm sooja suveõhtut, hoolimata lumesajust. Kui vaja, süvendab jõesängi. 35 võtteplatsi-aasta jooksul on ta teinud 9 mängufilmi, 7 lühifilmi ja 16 dokfilmi. Tema loodud on nii Eesti kalleim mängufilm „Georg” kui ka ilma rahata tehtud „Vereringe”. Raamatu autor Evelin Kivimaa on lisaks Simmile endale küsitlenud ka 25 tema lähikondlast. Selgub, et kogu Simmi elu ongi üks kino. Isegi tema eraelu on nagu Brasiilia seriaal – aga karastatud mehena saab Simm ka sellega hakkama!