Armuda võib ka poisike kõige ebasobivamal hetkel ja ootamatult. Keegi pole armastuse eest kaitstud! Kuid kas poisina juhuslikult karu tapnud ja seetõttu praegu armilise näoga mees võib taas pälvida kunagise armastatu armastuse? Kas armastus, mis on aastaid olnud varjusurmas, võib lahvatada põlema pärast juhuslikku kohtumist? Loe ja tee kaasa Karutapja Asso rännak läbi elu, otsides armastust.
Aastad mööduvad kiiresti, seda teavad kõik. Vahel on aga nii mõnus minna ajas veidike tagasi, kas siis oma noorpõlve või lapseikka, et meenutada, kuidas oli elu siis, kui meie Eesti oli veel osake suurest liidust ja aegadest, mil Eestist sai taas vabariik. Ka tol ajal elasid inimesed oma elu – tegid tööd, armastasid ja armukadetsesid.... Midagi tolleaegset ei ole uus tänapäevalgi – seda kinnitavad neist aegadest jutustavad, kergelt humoorikad, aastate jooksul kirjutatud lood. „Aegu ammuseid“ on Jüri v. Graubergi ja Monika Rahuoja-Vidmani neljas ühiselt kirjutatud raamat, kuid pole mingil moel seotud nende kirjutatud triloogiaga „Viirus“-“Tõbised“-“Ravi“.
Jaanus Bierbraun õpib Tallinnas kutsekoolis elektrikuks. Kohanemine linnaeluga ja ühiselamukaaslastega ei lähe noormehel kergelt. Peale kooli lõpetamist arvatakse Jaanus nõukogude armee ridadesse. Kolm aastat möödus ruttu, kuid koolipõlvearmastus Tuuli ei jõudnud Jaanust ära oodata – läks teisele mehele. Sõjaväest naasnuna saab Jaanus tööd elektrikuna tehases. Kuna õhtuti ei ole ühiselamutuppa kiiret, läheb Jaanus sageli sõprade-töökaaslaste poolt läbi, kus on nii veini kui naisi…
Jaanus Bierbrauer pole veel Mallangi külakooli lõpetada jõudnud kui temast saab oma kodutalu noorperemees, sest vanemad vennad ei pea maaelust midagi. Haige ema ja loomad tahavad ju hooldamist ja piimaringid tegemist, mis sellest, et jõudu veel napib… Nii algabki ühe talust sirgunud noore mehe lugu, mis jõuab trioloogia jooksul tänapäevasündmusteni välja.
Osvald on lahke lahtiste kätega töömees, kes saab hakkama kõiksuguste töödega. Tegelikult on tema põhitööks siiski suures büroohoones elektrimajanduse eest hoolitsemine. Ühel päeval ta vallandatakse töölt, sest ta ei täitnud kliendi nõudmist. Mis saab edasi… Inrek on noor arvutispets, kes otsib endale päris oma tüdrukut. Leiabki, kuid kas toob see oodatud õnne? Autor on osanud kirja panna tänase Eesti elu peegelpildi inimeste õnne ja heaolu otsingutest. Ja millise hinnaga see saavutada…
Hea sõber! Eestlane on juba aegade hämaruses põletanud alet ja niimoodi oma kümne küüne ning ihurammuga põlismetsi raadanud, et sealt siis raske ning tapva tööga oma perele põllumaad saada. Nii mõnigi kord on teda selle rohke talupojahigiga niisutatud maa pealt välismaiste sundijate poolt jälle kaugemale metsa aetud, kus ta on pidanud ellu jäämiseks kõike uuesti otsast alustama. Eesti talumeest on nendelt oma esivanemate higi ja verega kättevõideldud põlistelt maadelt küüditatud Siberisse, on aetud kolhoosidesse ja igasuguste erastamiste ning ärastamiste tulemusena jälle sunnitud alustama praktiliselt nullist. Teda on kägistatud üle jõu käivate maksude ja põllumehele kahjulike seadustega, kuid ta on ikka ja jälle tõusnud ning kõigi ja kõige kiuste, käed mullas ning tagumik paljas, eestlase jonnakusega edasi rüganud. Kaua ta veel niimoodi suudab rügada ja eestlase põliseid traditsioone jätkata, teab ehk vaid Jumal taevas… Olgu käesolev üllitis tagasihoidlikuks katseks teadvustada kaasaegse talumehe elu ja probleeme laiemale üldsusele. Head lugemist! Autor. Mai, 1999.