Десять секретів багатства, щастя, кохання. 3 в 1. Адам Джексон

Читать онлайн.
Название Десять секретів багатства, щастя, кохання. 3 в 1
Автор произведения Адам Джексон
Жанр Биографии и Мемуары
Серия
Издательство Биографии и Мемуары
Год выпуска 1996
isbn 9786171274921



Скачать книгу

можете збільшити свій річний прибуток. Скільки ви зараз заробляєте?

      – 15 000 фунтів, – відповів юнак.

      – Ясно. Отож, якщо ви щороку подвоюватимете свій заробіток, за п’ять років отримаєте 480 000 фунтів. Задосить, щоб купити будинок, який хочете.

      – Так, але як мені подвоювати свій дохід? – допитувався юнак.

      – Спробуйте скласти план із десяти пунктів. Просто записуйте всі ідеї, що спадатимуть вам на думку.

      – Гаразд, – згодився юнак. – Я можу наполегливо працювати й піднятися кар’єрною драбиною до рівня директора. Думаю, вони заробляють понад 300 000 фунтів на рік.

      – Це одна можливість, хоча, може, і надто далека. Зазвичай, щоб допрацюватися до рівня керівництва компанії, потрібно значно більше п’яти років.

      – Єдине, що я ще можу вигадати, – це піти на іншу роботу, за відсотки, щоб моя зарплатня залежала від моїх продажів.

      – Так. Але це мали б бути дуже високі відсотки, – зазначила місіс Гілл. – А як щодо того, аби отримати додаткову освіту, яка допоможе вам знайти більш високооплачувану роботу?

      – Але зараз у мене є певні зобов’язання. Мені потрібно щось заробляти, – заперечив юнак.

      – Так, але ви можете піти на вечірні курси.

      – Справді, – мовив юнак. – Я про таке не подумав.

      – А як щодо того, аби започаткувати власний бізнес? – запропонувала місіс Гілл.

      – Це теж можливо, – згодився юнак. – Але який бізнес?

      – Знову ж таки вам допоможе впорядкований план дій. Багато людей влаштовуються на роботу, не замислюючись над тим, чим їм подобається займатись, або не оцінюючи свої сильні та слабкі сторони. Вони мало думають або й узагалі не думають над тим, у якому напрямку хотіли б розвивати свою кар’єру. І якщо таке трапляється – робота ніколи не стане чимось більшим, ніж просто спосіб заробити на життя. У них не буде пристрасті до того, що вони роблять, не буде жодного інтересу, жодного запалу. Отож, вони ніколи не досягнуть особливих успіхів у роботі, і життя стане сірим буденним існуванням.

      Юнак глибоко зітхнув. Слова місіс Гілл змальовували його ставлення до роботи. Вона його насправді не цікавила. Це був лише засіб, щоб платити за рахунками. Не було такого, щоб він сів і замислився, яка праця йому подобається або що йому добре вдається.

      – Ці питання – надважливі, – пояснювала місіс Гілл, – якщо ви хочете досягти успіху. Адже якщо вам не подобається те, що ви робите, і якщо вам не надто добре це вдається – дуже малоймовірно, що ви виконаєте свою роботу якісно. А якщо робота виконується неякісно, чи варто очікувати, що за неї добре платитимуть?

      Є дуже мудрий вислів: роби те, що любиш, а гроші прийдуть. Якщо вам щось подобається, ви, найімовірніше, будете готові докласти зусиль, щоб стати в цьому справді вправними. У більшості людей усе навпаки: вони працюють, щоб заробляти гроші, аби давати змогу собі робити щось інше, чим вони насолоджуються. Тож вони витрачають п’ять днів на тиждень на обридлу роботу, до якої не мають особливого інтересу, а потім дивуються, чому їм нічого не вдається.

      Юнак розумів, що місіс Гілл точно змалювала його почуття.

      – Але