Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах. Ґевін Кеннеді

Читать онлайн.
Название Домовлятися завжди. Як досягати максимуму в будь-яких переговорах
Автор произведения Ґевін Кеннеді
Жанр Маркетинг, PR, реклама
Серия
Издательство Маркетинг, PR, реклама
Год выпуска 2008
isbn 978-617-12-1605-1, 978-617-12-1606-8, 978-617-12-1061-5, 978-1-847-94001-8



Скачать книгу

Його можуть спокушати закони арифметики, за якими, незалежно від того, наскільки великою чи малою є частка, виділена йому згідно з вашими усними домовленостями (скріпленими в повному обсязі міцним рукостисканням, звичайно ж!), вона може бути аж вдвічі більшою, якщо усунути перешкоду у вигляді усних домовленостей і додати до своєї частки вашу.

      Передвісниками того, що відбуватиметься далі, спочатку є причіпки до вас, всупереч тому, що ви почали цю справу й запропонували йому роботу. Така поведінка зміцнює у людини, яка хоче усунути вас від справ, відчуття власної правильної позиції. Якщо її виявити, це можна швидко виправити, але ситуація все ж може стати дуже непростою. Всього цього можна було б уникнути, якби ви вжили елементарних заходів і виклали на папері свою пропозицію обійняти посаду на вашому підприємстві.

      Це – мінімум з того, що ви повинні зробити. Не зробити цього означає проявити недбалість незалежно від того, наскільки близьким другом чи родичем вам доводиться ця особа. Мені байдуже, чи він одружений на вашій сестрі або доньці, чи його благословив папа римський або він отримав благословення архієпископа, головного равина і багдадського імама. Ваш бізнес для вас як дитина – дбайте про нього! Внесіть у лист про призначення на посаду (попросіть адвоката підготувати його і використовуйте як стандартний текст для майбутніх призначень) пункт про те, що працівники не можуть займатись подібною підприємницькою діяльністю на цій території, а також використовувати права інтелектуальної власності або «ноу-хау», які належать підприємству чи на які воно видає ліцензії, або ж працювати з його клієнтами від свого імені чи отримувати платню безпосередньо від клієнтів.

      Можливо, характер вашого бізнесу вимагає наявності окремого договору про конфіденційність, який не дозволятиме вам під час роз’яснення розголошувати конфіденційну інформацію з того моменту, як ви розпочнете обговорення з потенційним працівником чи бізнес-партнером, і цей договір має бути підписаний до початку таких переговорів, навіть якщо вони неформальні. Ви можете пояснити необхідність дотримуватися конфіденційності, посилаючись (в Європі) на Закон про захист інформації, Закон про права людини та загальні закони про захист особистих даних. Передчасне або випадкове (а також «невипадкове») розголошення інформації може спричинити збитки, які піддадуть загрозі вашу подальшу діяльність. Інші люди можуть використати цю інформацію для збагачення. Наприклад, обговорюючи потенційне фінансування, ви повинні наполягти на тому, щоб співрозмовник підписав договір про нерозголошення інформації. Договір про нерозголошення інформації на одну сторінку обійдеться вам дешевше, ніж втрати від розголошення даних (до того ж ви можете далі використовувати оригінал або пристосувати його для подальшого використання).

      Я представляв інтереси клієнта, який хотів запропонувати свою статтю британському таблоїду, і, звісно, редактор хотів побачити рукопис, перш ніж обговорити ціну.