Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов

Читать онлайн.
Название Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях
Автор произведения О. М. Сичов
Жанр Юриспруденция, право
Серия
Издательство Юриспруденция, право
Год выпуска 2015
isbn 978-966-14-8962-1, 9789661489638



Скачать книгу

для митного контролю; вести мої справи в суді (у тому числі апеляційної та касаційної інстанцій) з усіх питань, що можуть виникнути під час виконання цієї довіреності, користуючись усіма правами, що їх закон надає позивачеві, відповідачеві, третій особі та потерпілому, у тому числі з правом подання позову, повної або часткової відмови від позовних вимог, визначення позову, зміни предмету позову, укладання мирової угоди, оскарження рішення суду, показу виконавчого листа до стягнення, подання скарг, а також інших документів;

      – вчиняти всі інші юридично значимі дії, пов’язані з цією довіреністю.

      Зміст статей 203, 213, 214, 244, 247, 248, 249, 1000 ЦКУ щодо поняття довіреності, її форми, строків, припинення представництва за довіреністю, скасування довіреності та відмови представника від вчинення дій, які були визначені довіреністю, та статті 173 Податкового кодексу України мені, довірителю, нотаріусом роз’яснено.

      Зміст зазначених вище статей законодавства буде доведено мною до відома представників під час передання цієї довіреності.

      Довіреність видана строком на ____________ роки та дійсна до ________________________ року, з правом передоручення повноважень повністю або частково.

      Довіреність мною прочитана, її зміст мені зрозумілий і відповідає моїй волі.

      Підпис:______________________

      Місто Харків, Харківська область, Україна, ______________ дві тисячі ____________________ року.

      Ця довіреність посвідчена мною, _____________, приватним нотаріусом ____________ нотаріального округу Харківської області.

      Довіреність підписана ______________ у моїй присутності.

      Особу його встановлено, дієздатність перевірено.

      Зареєстровано в реєстрі за № _____.

      Стягнуто плату за домовленістю згідно зі ст. 31 Закону України «Про нотаріат».

      Приватний нотаріус

      Що таке представництво за законом?

      Такий вид представництва є обов’язковим, виникає та існує поза волевиявленням особи, яку представляють. Може виникати на підставі рішення суду, органу опіки та піклування про призначення опікуна (заснований на факті усиновлення). Законними представниками для своїх дітей є батьки. Обов’язковий характер законного представництва обумовлений тим, що таке представництво більше орієнтовано на захист інтересів особи, яку представляють: малолітніх, осіб, визнаних судом недієздатними, тому для представника діють досить жорсткі вимоги у цьому випадку. Іншими словами, представника у цьому випадку вважають більш досвідченим і він шляхом такого представництва зможе створити додатковий бар’єр, скажімо, у відносинах щодо осіб (наприклад, своїх дітей), яких він за законом представляє.

      Що таке представництво за договором доручення?

      Представництво, засноване на договорі, має обов’язковий характер, але представник має право в односторонньому порядку відмовитись від здійснення своїх повноважень за договором доручення (пункт 1 ч. 1 ст. 1008 ЦК). У цьому випадку відносини та наслідки ідентичні відносинам, що виникають за