Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов

Читать онлайн.
Название Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях
Автор произведения О. М. Сичов
Жанр Юриспруденция, право
Серия
Издательство Юриспруденция, право
Год выпуска 2015
isbn 978-966-14-8962-1, 9789661489638



Скачать книгу

належним чином, замовник має право призначити підрядникові строк для усунення недоліків, а в разі невиконання підрядником цієї вимоги – відмовитися від договору підряду та вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення роботи іншій особі за рахунок підрядника.

      Замовник має право у будь-який час до завершення роботи відмовитися від договору підряду, виплативши підрядникові плату за виконану частину роботи та відшкодувавши йому збитки, завдані розірванням договору.

      Які права має замовник у разі порушення підрядником договору підряду?

      Якщо підрядник відступив від умов договору підряду, що погіршило роботу, або припустився інших недоліків у роботі, замовник має право на свій розсуд вимагати безоплатного виправлення цих недоліків у розумний строк або виправити їх власним коштом з правом на відшкодування своїх витрат на виправлення недоліків чи відповідного зменшення плати за роботу, якщо інше не встановлено договором.

      За наявності у роботі істотних відступів від умов договору підряду або інших істотних недоліків замовник має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

      Що зобов’язаний зробити замовник після виконання роботи підрядником?

      Замовник зобов’язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відхилень від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

      Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відхилення від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

      Замовника, який прийняв роботу без перевірки, позбавляють права посилатися на недоліки роботи, які могли бути встановлені за звичайного способу її прийняття (явні недоліки).

      Як діяти в разі виявлення недоліків з часом?

      Якщо після прийняття роботи замовник виявив відхилення від умов договору підряду або інші недоліки, які не могли бути встановлені за звичайного способу її прийняття (приховані недоліки), а також такі, що були умисно приховані підрядником, він зобов’язаний негайно повідомити про це підрядника.

      Рекомендуємо, укладаючи договір, спеціально передбачити наслідки виявлення таких недоліків. Загальною рекомендацією буде усунення таких недоліків у перший термін. У разі ж неможливості повернути сторони в положення до укладення договору замовникові мають бути повернуті гроші, а виконавець може забрати результат його роботи. Аналогічно має бути вирішено питання щодо матеріалів, які використовували.

      У разі виникнення між замовником і підрядником спору з приводу недоліків виконаної роботи або їх причин на вимогу будь-кого з них має бути призначена експертиза. Витрати на проведення експертизи несе підрядник, крім випадків, коли експертизою встановлено відсутність порушень договору підряду або причинового зв’язку між діями підрядника та виявленими недоліками. У цих випадках витрати на проведення експертизи несе сторона, яка вимагала її