Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов

Читать онлайн.
Название Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях
Автор произведения О. М. Сичов
Жанр Юриспруденция, право
Серия
Издательство Юриспруденция, право
Год выпуска 2015
isbn 978-966-14-8962-1, 9789661489638



Скачать книгу

зауваження, пропозиції, заяви або скарги, прохання або вимоги.

      – підпис заявника (заявників, якщо звернення колективне) із зазначенням дати.

      Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов’язковому прийняттю та розгляду.

      Звернення, оформлене без дотримання перелічених вимог, повертають заявникові з відповідними роз’ясненнями зазвичай не пізніше ніж через 10 днів від дня його надходження.

      Також розгляду не підлягають повторні звернення до одного й того самого органу від одного й того ж громадянина з одного й того самого питання, якщо перше вже було вирішено по суті, а також скарги на оскаржувані рішення і звернення від осіб, яких визнано судом недієздатними.

      Скарга на оскаржуване рішення може бути подана до органу або посадовій особі вищого рівня протягом одного року від моменту його прийняття, але не пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Скарги, подані з порушенням зазначеного терміну, не розглядають.

      Звісно, пропущений через поважну причину термін може бути поновлено органом чи посадовою особою, що розглядає скаргу, але краще не сподіватися на добру волю державних органів і оскаржувати їх рішення своєчасно.

      До звернень можна додавати різні довідкові матеріали в оригіналах або копіях. Радимо в оригіналах документи не подавати, якщо тільки нормативними актами щодо органу, який буде розглядати звернення, не встановлено відповідну форму звернення з наданням оригіналів. Додавайте копії.

      Усі звернення мають розглядати і вирішувати не довше одного місяця від дня їх надходження. Граничний строк розгляду звернень, що не потребують додаткового вивчення, не більше 15 днів від дня їх одержання.

      Якщо упродовж місячного строку вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник зобов’язані встановити строк для його розгляду, про що обов’язково повідомляють особі, яка подала звернення. При цьому загальний строк розв’язання питань, порушених у зверненні, не може перевищувати півтора місяця.

      Чи має заявник (скаржник) якісь права?

      Під час розгляду заяви або скарги громадянин має право:

      – особисто викласти аргументи особі, яка перевіряла заяву або скаргу, і брати участь у перевірці поданої скарги або заяви;

      – ознайомлюватися з матеріалами перевірки (радимо не нехтувати цим правом. Перш ніж оскаржувати дії особи, яка проводила таку перевірку, варто ознайомитись із матеріалами, спираючись на які вона прийняла рішення не на вашу користь, – це надасть вашій скарзі на її дії обґрунтованості);

      – подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, що розглядає заяву або скаргу;

      – бути присутнім під час розгляду заяви або скарги;

      – користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, що здійснює правозахисну функцію, оформивши