«Купований розум» Григорія Квітки-Основ’яненка – це сатирично-гумористичне оповідання, в якому автор порушує питання справжнього інтелекту***. Для твору характерний бурлескно-реалістичний стиль викладу. Оповідання «Купований розум» належить до низки анекдотичних творів Квітки-Основ’яненка, таких як «Салдацький патрет», «Пархімове снідання», «Підбрехач» тощо.
«Козир-дівка» Григорія Квітки-Основ’яненка – соціально-побутова повість, у якій автор змальовує образ сильної, сміливої і вольової дівчини Ївги***. Вона переборює всі несправедливості влади і рятує з в’язниці свого нареченого Левка. «Козир-дівка» Григорія Квітки-Основ’яненка є одним з найвідоміших творів цього автора, поряд із повістями «Сердешна Оксана», «Щира любов», «Маруся» та ін.
«Конотопська відьма» Григорія Квітки-Основ’яненка – гумористично-сатирична повість, у якій висміюється неосвічена частина козацької верхівки. Замість того, аби займатися важливими справами, вони гають час на інтриги, на вишукування відьми. Сюжетна динаміка, промовисті прізвища роблять твір насиченим, смішним – і цікавим для читання.
«Найкраща поезія» Янки Купали – це добірка віршів видатного білоруського поета, до якої увійшли найвідоміші твори автора, присвячені проблемам долі рідного народу і соціальної несправедливості***. Переклад поезій був здійснений видатним українським митцем Дмитром Павличком.
«Циган» Пантелеймона Куліша – це комедійне оповідання про те, до чого може привести пиятика і якими бувають панські примхи. Оповідання є одним з найвідоміших творів малої прози письменника поруч з такими як «Орися», «Дівоче серце», «Гордовита пара» тощо.
Роздуми над справжніми цінностями і над вірним шляхом для людей лежать в основі поезій Пантелеймона Куліша «До рідного народу» і «Троє схотінок». Народ, який постав із «розбишак великих» і не має честі, що тулиться з рідним словом, мов злодій, мусить повернутися до культури, стати іншим – така головна думка ліричного героя. Для нього прагнення матеріальних благ і слави є суєтою, адже головне в житті – тиша і книжковий затишок, гармонія з собою і присутність коханої людини, яка «сонцем доброти» сяятиме у важкі хвилини.
«Січові гості» Пантелеймона Куліша – це оповідання про славетні часи боротьби за волю України, героями якого є гайдамаки. Твір є одним з найкращих зразків малої прози письменника поруч з такими як «Орися», «Циган», «Дівоче серце» тощо.
«Маруся Богуславка» Пантелеймона Куліша – це поема, у якій автор використав сюжет народної думи про сміливу дівчину-бранку, яка врятувала українських козаків з турецького полону***. Автор романтизує образ героїні і возвеличує її сміливість.
«Гордость и предубеждение» Джейн Остин – шедевр мировой литературы, предзнаменовавший развитие психологического романа и феминистской прозы. Впервые опубликованный более 200 лет назад, он не теряет своей популярности и актуальности, соединяя в себе невероятное литературное мастерство его создательницы с веселой и непосредственной манерой и легкостью изложения. Роман многократно экранизировался и неизменно входит в различные рейтинги лучших книг мировой литературы. У супругов Беннет пять прекрасных дочерей, они красивы, независимы и умны. Лишь одно омрачает их любящих родителей – у них совсем нет приданого. Знаменитая история внутренней борьбы, недоверия и, конечно, любви без преград выписана с неподражаемым психологизмом и тонким английским юмором.
Трилогия Ю. Теплова «Спасённому рая не будет» состоит из книг «Воскресший утопленник», «Голгофа» и «Покаяние». В двух первых книгах рассказывается, как боевики мафии охотятся за воскресшим утопленником. Ее главари предполагают, что за ним стоит неизвестная силовая структура, ибо одиночке не под силу противостоять организованной группировке. И все же боевикам удается обнаружить Усольцева в таежном староверческом скиту. Они прилетают на частном вертолете, убивают двух его друзей, а Усольцева распинают на двурогой сосне, словно Иисуса Христа. Его спасают силовики из подразделения БД-7, которые разрабатывают наркомафию. Командир подразделения, известный по псевдониму Пилот, решает использовать экстрасенсорные способности Усольцева в своих целях.