Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Minu Tokyo. Nähtamatu piiri taga

    Maarja Yano

    Pole lihtne armastada linna, mis sind esialgu eirab ja hiljem ähvardab sulle kaela kukkuda. Aga kas selleks, et ühest linnast kirjutada, pean ma teda tingimata armastama? Mõtlesin selle üle pikalt ja jõudsin järeldusele: ei pea. Hetkest, kui loobusin kohustusest Tokyot armastada, hakkasin ma selle linna käekäigu vastu huvi tundma. Tagasihoidlik huvi kasvas aja jooksul sümpaatiaks ja edasi juba leebeks kiindumuseks. Pidasin end ikka suureks unistajaks, aga ka oma kõige lennukamates fantaasiates ei kujutlenud ma, et ulja naljana ette võetud projekt „Jaapani poiss aastaks“ lõpeb abiellumisega samurai suguvõsasse. Nähtamatu on see piir unistuste ja tõeluse vahel. Millal saab fantaasiast tegelikkus, võõrast inimesest oma, kaugest kultuurist kodu? Millisel hetkel saab lapsest täiskasvanu? Raske on märgata, millal ma nendest piiridest üle astusin või kas ikka astusin. Maarja Yano

    Tunne iseennast ja oma lähedasi. Horoskoop

    Gerda Kroom (koostaja)

    Astroloogia on oskus ennustada saatust ja sündmusi taevatähtede ja planeetide asendi järgi. Selleks koostatakse astroloogilisi tabeleid ehk horoskoope. Horoskoobid on inimesi alati huvitanud. Kes siis ei tahaks teada, mis teda ees ootab. Seda, millisel aastal ja millises tähtkujus keegi on sündinud, teavad tänapäeval arvatavasti kõik. Selles raamatus tutvustatakse võimalusi ja perspektiive, millega arvestades võib inimene ise oma käekäiku ühel või teisel aastal suunata. Te leiate, kuidas tähemärgid omavahel sobivad ja üksteist mõjutavad. Samuti on huvitav teada, kuidas arenevad teatud aastal ja tähtkujus sündinute suhted mõnel teisel aastal ja tähtkujus sündinud inimestega.

    21 maailmakuulsat heliloojat

    Laura Grünberg

    Vene helilooja Serovi sõnul seisneb muusika jõud selles, et ta täiendab poeesiat, tõestades, et kõike ei saa või peaaegu ei saa väljendada sõnades. Me ei tea ega võigi kunagi teada, kes leiutas muusika, nagu me ei tea, kes leiutas kõne. Iidsetest aegadest on inimene tundnud vajadust väljendada oma tundeid laulmise kaudu. Aga kus on laulud, seal on ka muusika. Muusika on aidanud pidudel lõbutseda, kõlanud religioossetel tseremooniatel ja teatrietendustel, pannud töö jõudsamalt edenema. Iga sajand on andnud meile palju suurepäraseid muusikuid. See raamat esitleb neist 21, pakkudes ülevaadet nende teostest ja eluteest. Teoses käsitletud maailmakuulsad heliloojad: Vivaldi, Bach, Haydn, Mozart, Beethoven, Rossini, Schubert, Berlioz, Chopin, Liszt, Wagner, Verdi, Strauss, Brahms, Tšaikovski, Grieg, Puccini, Sibelius, Stravinski, Kálmán, Gershwin.

    Kodanike riik. Reformierakond loomisest kuni tänapäevani

    Kalle Muuli

    “Kodanike riik” on justkui mõtteline järg Kalle Muuli varasematele raamatutele “Isamaa tagatuba” ja “Vabariigi sünnimärgid”, mis samuti räägivad Eesti poliitika lähiajaloost. Seekord keskendutakse Reformierakonna sünnile ja kujunemisele. Raamat algab erakonna vaimse eelkäija liberaaldemokraatliku partei asutamisega 1990. aasta märtsis ja lõpeb tänavu kevadega, mil peaministriks sai Taavi Rõivas. Autorile omases ühtaegu nii vahedas kui ka muhedas stiilis jutustatakse, kuidas tekkis mõte moodustada uus parempoolne erakond, mis loojate plaanides ei kandnud sugugi kohe tänapäeval nii tuntud ja ainumõeldavat nime. Selgub, milliseid kokkuleppeid ja järeleandmisi tuleb poliitikas nii mõnigi kord teha suuremate eesmärkide nimel ning kuidas pikka aega kavandatud poliitilised vangerdused vahel õnnestuvad, vahel aga võtavad sootuks ootamatu pöörde. Põnevat ja tempokat teekonda läbi 20 aasta toetavad faktirohked lisad ja ajaloolised fotod.

    Kettmõõgaga mõõdetud Maa : saladuslik tsaar 3

    Maniakkide Tänav

    Hea lugeja, sinu ees olev romaan on juba kolmas «Ippoliti» sarja liigituv teos. Kui küsida, mis teeb selle eriliseks võrreldes kahe eelnevaga, siis tegemist pole enam kogumikuga, vaid romaaniga. Maa on võõrelu haardes. Säilinud on vaid väike lapike, kus osutatakse vastupanu. Veel on inimesi, kes teevad kõik, mis nende võimuses, et inimkonna koduplaneet jääks neile alles. See lapike on Eesti. Need inimesed on eestlased.

    Täheaeg 13: Meister ja õpipoiss

    Raul Sulbi

    Algupärast Eesti ulmet avaldava Täheaja almanahisarja 13. köites on esindatud kirjastuse Fantaasia ja Eesti Ulmeühingu korraldatud jutuvõistluse paremik. Kogumikku kuuluvad võistlustööd esindavad erinevaid ulmekirjanduse suundumusi, muuhulgas näeb ilmavalgust tõenäoliselt esimene omamaine ökoloogilise ulme valda kuuluv jutt (“Millest sa järeldad, et sinu karjamaal elab sipelgalõvi”), on esindatud heal tasemel intellektuaalne alternatiivajalugu (“Vastuoksa”). On kuldajahõngulist kosmilist eepikat (“See maailm on mulle!”), postapokalüptilist salapära (“Küljeluust ja lihast”) ja eripäraseid fantaasiamaailmu (“Meister ja õpipoiss”, “Aahe oma”). Kokkuvõttes annab jutuvõistluse parimate tööde kogumik hea pildi eesti värskeimast ulmest. Lisaks ilmub kogumikus žürii liikme Triinu Merese tagasivaade toimunud jutuvõistlusele. Kogumiku jutud: "Meister ja õpipoiss", Mann Loper "Millest sa järeldad, et sinu karjamaal elab sipelgalõvi", Heinrich Weinberg "Vastuoksa", Mehis Pihla "Aahe oma", Osvald Soobel "See maailm on mulle", Maniakkide Tänav "Küljeluust ja lihast", Tea Roosvald "Joroski öö", Andrei Samoldin "Must palee", Helen Käit "Varjutaimed", Piret Jaaks "Kuu kättemaks", Helen Käit "Ma ka ujun", Jüri Kallas

    Kui headel inimestel on kõrvalsuhted

    Mira Kirshenbaum

    See raamat aitab neid, kes tunnevad end lõksus kahe armastatu vahel, ja selle nõuanded on hädavajalikud ka kõigile teistele, keda puudutavad kõrvalsuhted. Maailmakuulus psühholoog Mira Kirshenbaum on aidanud paljusid inimesi, kes ei tea, mida teha, kui nende ellu satub kõrvalsuhe. Autor pakub lugejaile kuus sammu, mis aitab neil endas selgusele jõuda, ja liigitab kõrvalsuhted seitsmeteistkümnesse tüüpi, mis aitab lugejail välja mõelda, millises neist ta on ja mida see tema jaoks tähendab. Näiteks, kas see on vastamata vajaduste kõrvalsuhe, keskea kriisi kõrvalsuhe, juhuslik kõrvalsuhe, kättemaksu kõrvalsuhe või midagi muud. Ja mida siis teha, kui see on kas üks või teine. Kirsehnbaum aitab ausalt vastata küsimustele nagu: "Mis mu abielus puudu on?", "Kuidas ma otsustan kahe inimese vahel, kui paistab, nagu võrdleksin õuna apelsiniga?", "Kas ma lõpetan oma abielu või kõrvalsuhte või need mõlemad?"

    Täheaeg 11: Viirastuslik rügement

    Raul Sulbi

    Kogumik "Täheaeg" on jõudnud üheteistkümnenda teoseni, mis on erakordselt mahukas (kaks korda nii paks kui tavaliselt) ja selles on esindatud Kultuurkapitali aastapreemia laureaat Rein Raud oma jutuga "Võimsalt voogab Olemise jõgi", Eesti Ulmeühingu ja kirjastuse Fantaasia korraldatud jutuvõistluse võitja Triinu Meres, võistlusel silma paistnud Ülle Lätte, Tea Roosvald ja Marcus Kaas, Stalkeri võitnud kirjanikud Siim Veskimees, Veiko Belials ja Maniakkide Tänav. Kogumikus sisalduvad: * Triinu Merese postapokalüptiline militaarne märul (pea romaani mõõtu pikk lühiromaan) "Kuningate tagasitulek". * Maniakkide Tänava ja J. J. Metsavana pöörane küberpunk-kosmoseooper tulevikusõjast ja vaenlase kosmosejaam-prügimäele vangijäämisest. * Siim Veskimehe progressorlusest rääkiv massiivne madin, mis segab kokku paralleelmaailmad, lohed, mahajäänud feodaalmaailma ja kannab igati kohaselt pealkirja «Kerge on olla jumal». * uus žanri-fantasyjutt Rein Raualt, värsket lühiproosat Veiko Belialsilt, tuntud headuses ruraal-naturalistlik fantaasia Ülle Lättelt ja palju-palju muud. * Raul Sulbi ülevaade tänavu saja-aastaseks saavatest ulmekirjanduse tüvitekstidest (palju õnne sünnipäevaks, professor Challenger, John Carter & Dejah Toris ning Tarzan, lord Greystoke!).

    Liiklusseadus & liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele

    Grupi autorid

    Liiklusseadus koos majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega "Liiklusmärkide ja teemärgiste tähendused ning nõuded fooridele" ja sõidukite tunnusmärgid. Raamat on mõeldud kõigil neile, kellel on vaja ennast liikluse alal harida või täiendada.