Сила молитви підтримає в добрих справах та захистить від зла! У книзі зібрані тексти найнеобхідніших молитов.
«Бандеризація України – головна загроза Росії». Така сентенція з 2002 р. з’являється в багатьох засобах масової інформації Росії, і в пересічного читача чи слухача постає логічне запитання: то хто такий Степан Бандера, яка його політика і яку загрозу він становить для Російської Федерації тепер або ж СССР 1959 р.?! Хто він? Герой?! Зрадник?! Символ?! Колаборант?! Фашист (чи все ж таки нацист)? Дискусії навколо надання Степанові Бандері звання Героя України, вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX і ХХІ століттях не вщухатимуть ще довго, тому нам варто почати з маленьких кроків у подоланні стереотипів, які утвердилися в суспільній свідомості…
До видання «Вибрані твори. Поезія» ввійшли тексти, які подаються за оригіналами рукописів і першодруків із наявними в них датами та зазначенням місця написання, а в разі їх відсутності – у квадратних дужках ті, що встановлені дослідниками. Усі авторські та встановлені дослідниками дати подаються за існуючим тоді старим стилем, але дати в примітках, зокрема релігійних свят, – за новим стилем…
Бурхливе XVII століття. Україна потерпає від нападів татар. Ще в юнацькі роки Андрієві довелося взяти зброю, щоб захистити рідну домівку. Та коли під час чергового набігу батько Андрія загинув, хлопець присягнувся помститися ворогові! Залишивши вдома красуню дружину з малям, Андрій з побратимами вирушає на Січ, а незабаром разом із козаками – на визвольну війну проти Речі Посполитої в лавах Богдана Хмельницького. На нього чекають перемоги і труднощі, небезпечні походи та запеклі бої, блискавичні атаки, гріховодне кохання на шляхах війни й довга дорога до рідного дому…
Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856 р. у селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту в родині сільського коваля. Його батько помер, коли Франкові було лише близько одинадцяти років, а невдовзі хлопець втратив і матір. Незважаючи на це, Іван Франко здобув освіту у сільській школі, потім у гімназії, яку закінчив 1875 року. Восени 1875 р. Франко вступає на філософський факультет Львівського університету. Юнак стає активним працівником студентського «Академічного гуртка» та його органу «Друг»: вміщує поезії, переклади, друкує першу велику повість «Петрії і Довбущуки»…
Чернігівщина, перша половина ХХ століття. Буремні часи – революція, неп, колективізація, голод… Савелій Руденко, нащадок запорізьких козаків і добрий господар, одного дня утратив усе… Його донька, юна Маня, покохала червоноармійця Миколу. Але, коли батька заарештували, той, кому вона віддала своє серце, відмовився їй допомогти… Роки по тому, вже в часи Другої світової, Маня зустріла Миколу в таборі військовополонених. Він благає пробачити і врятувати його. Чи пробачить йому дівчина?
Що підтримує поширення теорій змов, численних міських легенд і міфів? Чому деякі досить безглузді ідеї продовжують існувати, тимчасом як безліч хороших задумів приречені на зникнення? У своєму провокаційному та пізнавальному дослідженні брати Хізи з’ясовують, що ж робить ідеї «липкими» і яка формула сприяє їхній успішності. Історії талановитої вчительки початкової школи, нобелівського лауреата, творців найуспішнішої комерційної реклами та безліч інших прикладів навчать, як створювати ефективні ідеї, які сприймуть і запам’ятають надовго.
Уникаєте подорожувати літаком? У пошуках креативу боїтеся повторити навіть самого себе? Заховали дитячі страхи так глибоко, що не можете згадати? Чи підігруєте ви своїм страхам, чи намагаєтеся їх приховати або ігнорувати – Зло все ж трапляється… І фобії найкраще розкажуть, ким ми є насправді. Вони оживуть у плакатах зі стін провінційної бібліотеки, у полароїдних знімках чи написаних колись оповіданнях, затягнуть у себе, як тріщина в розгерметизованому літаку, яку не затулити долонею, – так, як своїх відданих прихильників затягує у жаский світ потойбічного Король горору Стівен Кінг…
Усе більш жорстокими й цинічними стають вбивства, які скоює загадковий рівненський маніяк… Назар, перший, хто опинився на місці злочину, тепер постійно відчуває на собі чийсь холодний погляд. Так, наче дивиться темрява… Хтось стежить за квартирою його коханої Лізи та її молодшої сестри, а слідчий Малашко безсилий щось вдіяти. Це змушує Назара з дівчиною стати до справи. Єдине, що відомо: вбивця звужує коло, наближаючись до хлопця. Він той, хто зовсім поруч… Інтуїція ще ніколи не підводила Назара. Маленьке зусилля – і він зазирне в очі вбивці…
XI век. В Залесский монастырь по поручению князя Владимира Мономаха прибывает дружинник Артемий. Его долг – расследовать загадочное убийство боярина Алексея, хранителя княжеской библиотеки. Вместе с деньгами, похищенными у библиотекаря, исчезла и личная печать Владимира… Тело было найдено на холме, который в этих краях считают проклятым, – по преданию, здесь спрятаны сокровища древнего племени берендеев, но каждый, кто старается их отыскать, погибает. Артемий должен выяснить, что скрывается за этой легендой и чья злая воля оборвала жизнь боярина. Нужно спешить! Ведь эта смерть – не последняя… В издание также вошел роман «Сокровища Византии».