Selles raamatus süveneb Osho protsessi, kuidas leida eneseaustus, ning toetab meid meie isiklikul teekonnal, kus otsime vastust küsimusele, kes me oleme ja kes me ei ole. Nõnda aitab Osho meil avada kingitusi, mis meile sündides kaasa anti, kuid mille tähenduse oleme unustanud. Osho heidab kõrvale meile¬ kõigile teada-tuntud¬ kolmainsuse ja tutvustab lugejale uutmoodi kolmainsust: tähelepanelikkus, teadlikkus ja ärksus.¬ See uus kolmainsus on võti meie ainulaadse loomu¬se ja meis kõigis peituva tõelise mina avastami¬seks. Kui see avastus on kord tehtud, langevad kõik valed, mida oleme siiani endaga kandnud, lihtsalt iseenesest ära. Osho (1931–1990) on üks tuntumaid ja provokatiivsemaid ¬tänapäeva müstikuid. Londoni Sunday Times nimetas Oshot ¬üheks „20. sajandi tegijaks”; kirjanik Tom Robbins aga „kõige ohtlikumaks inimeseks pärast Jeesus Kristust”. Tema õpetuste mõju on üha kasvanud ning jõuab vaimsete otsijateni kõikjal ¬maailmas.
Kui sageli juhtub, et sulle pakutakse võimalust oma elu pikendada? Helistatakse veidi pärast kella kahte öösel. Noor, kuid ravimatult haige mees võtab telefoni vastu ja üks hääl ütleb: „Meil on teie jaoks sobiv doonorelund.” Seda kõnet on ta oodanud, seda kõnet on ta kartnud. Kas ta peaks riskima? Kelle pärast tasub elada? Ja milline inimene on surnud, et sina saaksid edasi elada, võimalik, et teistsugusena kui enne? David Wagner on kirjutanud liigutava, mõtlemapaneva, elutarga raamatu eksistentsiaalsest köieltantsust. „Elu” (Leben) võitis 2013. aastal Leipzigi raamatumessi auhinna.
"Põhiline on mõista, et meditatsioon on seotud jälgimisega. Sa jälgid, mis su sees toimub, olenemata sellest, mis toimub ümberringi. Kodus, töö juures, hommikul, õhtul… Tänapäeva hüperaktiivne mõistus ei lase sul paigal istuda. Niisiis, jooksu pealt mediteerimine ongi asja võti: olles aktiivne, on jälgimine algul palju lihtsam. Sellest tulenebki selles raamatus kirjeldatud Osho aktiivse meditatsiooni ja teiste tegusatele inimestele mõeldud meditatsioonide väärtus. Paradoksaalselt, kui püüad istuda paigal, märkad vaid hullumeelselt pöörlevat mõistust. Kui oled terve tegusa päeva pöörelnud ja jälginud, siis märkad, et sul on vaikne kese. Võid ka avastada, et osa sellest hullust mõistusest tuleb minema saata, enne kui suudad lõdvestuda ja olla vaikselt. Raamat „Meditatsioon hõivatud inimestele” Osho nõuannetega toob sinuni erinevaid enese avastamise viise, milline olukord ka poleks. Võid avastada vähemalt selle, kes sa pole. Selle teaduse juures on imetore see, et igaüks on oma laboris teadlane. Uskumusi ei nõuta. Ega usu kinnitamist. Lihtsalt on vaja teaduslikku lähenemist, kui võetakse hüpotees ja seda enda peal katsetatakse. Kui see ebaõnnestub, pole probleemi, su paberikorv on ilmselt juba pooleldi täis. Kui õnnestub, oled avastanud kuldvõtmekese. Pahupool puudub. Teadlased on märganud, et ka normaalsed vanusega kaasnevad muutused on mediteerijatel vähem väljendunud – meditatsioon on kindlasti odavam kui kortsudevastane kreem!
Для кого эта книга? Для тех, кто стремится трансформировать свое сознание, сущность и тело. О чем эта книга? О судьбе каждого и судьбах человечества. Об истинном мире, врата в который может открыть только каждый из нас самостоятельно, но в единении со всеми. Зачем эта книга? Чтобы помочь узнать, что есть единая, неискаженная Истина.
Краткое обобщение идеи и концепции темы добролюбия – нового богомильства как древнейшей архетипической духовности. Традиций и практики, перешагнувшей в ХХI век и богодухновенно, развиваемых блаженным Иоанном Богомилом. Неравнодушный читатель получит «жест», направления п у т и в духовность, которая возрождается сегодня из долгого небытия, запрета, гонений, фальсификаций методами и л и т а. Издание будет полезно широкому кругу читателей, интересующихся вопросами развития современной духовности.
Собрание сочинений великого христианского проповедника ХХ в. прот. Валентина Павловича Свенцицкого (1881–1931) открывают ранее не переиздававшиеся художественные произведения. Боговдохновенная «Фантазия» повествует о приходе в Москву Иисуса Христа и обнажает причины гибели Российской империи; продолжающий линию духовного реализма Ф. М. Достоевского роман-исповедь «Антихрист» с шокирующей откровенностью рассказывает о порабощении человека инородным существом, главный герой олицетворяет образ серебряного века; пьесы охватывают жанры от мистической трагедии до бытовой драмы; для рассказов характерны острые сюжеты и психологическая напряжённость.
Эта необычная книга – про женщин, для женщин и с любовью о женщинах! Эти сто историй помогут иначе взглянуть на мир вокруг, а особенно на проблемы семьи, на любовь к ближнему и любовь к Богу. Герои книги – преподобная Мария Египетская, блаженная Матрона Московская, великая княгиня Елизавета и многие-многие другие, в том числе самые обычные христианки – матери, жены, сестры… Поразительные примеры житейской мудрости помогут почувствовать любовь Бога к слабому человеку, окруженному бытовой суетой и множеством проблем. Вы увидите красочные сцены из жизни христианок разных веков и поймете, насколько важна роль женщины не только в семье, но и во всей Православной Церкви.
Перед вами сборник книг Александра Геннадьевича Хакимова – широко известного в России и странах СНГ специалиста по ведической культуре, художника, философа и проповедника. Много лет он путешествует по всей России, ближнему и дальнему зарубежью, читает лекции по ведической философии и культуре, проводит беседы за круглым столом с учеными, философами, деятелями культуры. Его лекции в интернете имеют рекордное количество просмотров благодаря глубоким знаниям и харизме автора. Едва увидев свет, произведения Александра Геннадьевича Хакимова – «Карма», «Реинкарнация» и «Варнашрама-дхарма» – уже завоевали сердца читательской аудитории и стали бестселлерами. В легкодоступной форме, свежо и увлеченно автор объясняет в них суть философии «Бхагавад-гиты» – квинтэссенции ведического знания. Благодаря книге «Эволюция сознания», каждый человек может определить, на каком уровне сознания он находится. Это знание поможет посмотреть на окружающий его мир, на самого себя и свою жизнь иначе, самостоятельно сделать правильные выводы и выйти из сложных обстоятельств, не быть обманутым и не обмануть других и в конечном итоге – понять смысл и цель жизни.
Ivar Paulson (1922–1966) oli samuti üks neid andekaid noori eesti haritlasi, kes olude sunnil pidi võõrsile siirduma. Alustanud õpinguid Tartu Ülikoolis, jätkas ta neid Hamburgis ja Stockholmis, saavutades 1958 filosoofiadoktori kraadi väitekirjaga Põhja-Euraasia rahvaste algelistest hingekujutelmadest. Gustav Ränga sõnul oli see “… nagu ukseks usundiajaloo külluslikku varakambrisse …”, kus ta jätkab uurimisi kuni oma ootamatu surmani 1966. Üheks tulemuseks oli ka käesolev teos (Stockholm, 1966), mis asetub Oskar Looritsa klassikalise “Eesti rahvausundi maailmavaate” ja nüüd ka Uku Masingu “Eesti usundi” kõrvale. Teose juhatab sisse üldusundilooline essee “Usust ja usundeist”, ulatuslik kirjanduse ülevaade peatub arusaadavalt aastal 1966. – Ei ole huvituseta sedagi teada, et Ivar Paulson avaldas 1951 ka luulekogu “Päikesele vastu”.
Lii Unt´i päevaraamat spirituaalsetest otsingutest Indias. Autor annab müstilise sissevaate India igapäevaellu ja kultuuri, heidab pilgu India inimestele ja nende omailma. Nauditav lugemine inimesele, kes armastab vaimsust, kaugeid maid, juurelda asjade üle ning armastada.