Книги о Путешествиях

Различные книги в жанре Книги о Путешествиях

История названий железнодорожных станций. Киевский вокзал – Малоярославец

Александр Робека

«История названий железнодорожных станций» – это путеводитель, в котором не написано о достопримечательностях. Ведь главный вопрос был задан таким: почему та или иная остановка так называется? Автор попытался по каждому пункту от Киевского вокзала до Малоярославца найти ответы.

Эзотерический Тибет. Путешествие на диване

Александр Редько

Тибет! Всё больше туристов отправляется в полное мистических тайн высокогорье, несмотря на сложности путешествия. Однако, многие люди по разным причинам никогда не смогут побывать в его таинственных местах. Данная книга предназначена в первую очередь тем, кто привык путешествовать по миру, лёжа на своём любимом диване. Её читатель сможет легко и комфортно совершить виртуальное путешествие в загадочный мир иной реальности, даже не выходя из дома.

Как путешествовать без денег? Лайфхак от профессионального путешественника

Антон Кротов

Книга профессионального путешественника и тележурналиста А. Кротова – настоящая энциклопедия по выживанию без денег в чужой стране. Вместе с автором вы пройдете по знаменитому Шелковому пути, побываете в Индии, Китае и Афганистане. Вы почувствуете, что значит стать жертвой воришек в азиатской стране, узнаете, как правильно себя вести на таможне и на военных территориях, как договариваться с водителями, ночевать в палатках и никогда не терять азартного блеска жажды приключений в глазах. Как путешествовать автостопом? Как выживать в диких условиях? Чего бояться и чего ждать от экзотических стран? Ответы на все эти вопросы – в книге А. Кротова.

Сакральная Азия. Традиции и сюжеты. Монолог о Себе. На острове Бали (сборник)

Атма Ананда

Сакральная Азия. Традиции и сюжеты повествует о путешествиях автора в 10 странах Юго-Восточной Азии: Индия, Непал, Шри-Ланка, Таиланд, Лаос, Камбоджа, Малайзия, Индонезия, Вьетнам, Китай. Монолог о Себе. На острове Бали посвящен исключительно 5-летнему периоду жизни и работы с погружением в традиционную культуру.

Mine ja kaota ennast. Ühe uitaja reisipäevik Euroopast

Egert Rohtla

Egert Rohtla tunnistab, et tema reisimise stiil on tavapärasest erinev: “I don’t do safe travel, või vähemalt nii mulle meeldib mõelda. Ma tahan elu näha nii, nagu ta on, seda ootamatult tabada. Mitte vältida halbu kante ja valida üksnes häid, turvalisi. Ma ei taha näha, mida nad tahavad, et ma näeksin. Ilusad fassaadid ja kaunid naeratused on ahvatlevad, aga ma tahan täiskomplekti. Ma tahan näha ka viha ja sõimu ja tigedust. Valesid. Jultumust.” Lisaks värvikatele reisimuljetele ja uskumatult põnevatele elamustele on selles raamatus hulgaliselt karaktereid, kelle lood Egert on edasi andnud. Kuidas ja miks reisitakse, mida üldse otsitakse maailmas ringi kolades? Või, mille eest püütakse põgeneda … Loe ja saad teada. Tee viib läbi: mahajäetud majade hipikommuunide odavate hostelite Rändaja kohtub: tänavamuusikute kodutute matkajate mafioosode pagulastega Lugeja saab: sisekaemuse ränduri mõttemaailma julgustuse reisida tükikese maailmast.

Minu Tšehhi. Parajad Švejkid

Kristel Halman

Mu välkkiire otsus ühe suvenädala jooksul Prahat avastada kujunes hoopis aastatepikkuseks armastuslooks Tšehhi ja tšehhiga. Neist nüüd igapäevaselt eemal olles tunnen, et kuskil minus on peidus pisike tšehhitar, kes aeg-ajalt pead tõstab, kui kõrvu kostab tuttav veider-kaunis-susisev slaavi keel mõne lõbusa uue aja Švejki suust. Siis meenutan nostalgilise muigega aega, mis sai veedetud nii majesteetlikus Prahas kui ka maamehelikult sõbralikes külades ja õdusates väikelinnades. Kord hämarates veinikeldrites jumalate jooki maitstes, mööda laasi ja losse uidates, koolilastele tarkust jagades, siis aga närve proovile pannes ametkondi väisates, suurlinliku ükskõiksusega võideldes või riiki uputava veevooluga silmitsi seistes. Eevaülikonnas modellid reklaamplakatitel, balli pidavad jahimehed, autoritaarsed kõrtsmikud, piitsadega lihavõttepühilised, pikantse suuvärgiga veinimeistrid, svipsis kanuutajad ja riigi jõukaimad lapsukesed… Kui mälupiltide virvarr kripeldavaks igatsustundeks kasvab, tuleb vana head Tšehhimaad taas oma silmaga kaema minna.

Ma näen sind

Clare Mackintosh

Sa teed iga päev ühte ja sama. Sa tead täpselt, kuhu sa lähed. Sa ei ole üksi. Kui Zoe Walker näeb enda fotot ühe Londoni linnalehe erakuulutuste rubriigis, otsustab ta välja selgitada, miks on tema pilt sinna sattunud – ilma ühegi selgituseta, lihtsalt udune foto koos internetiaadressi ja telefoninumbriga. Zoe viib ajalehe koju ja näitab seda pereliikmetele, kes on kindlad, et naine fotol vaid sarnaneb Zoega. Aga järgmisel päeval on ajalehes juba uue naise pilt ja nii päev päeva järel. On see eksitus? Või juhus? Või peab keegi arvet nende naiste iga sammu üle … *** Järjekordse psühholoogilise põnevikuga „Ma näen sind“ hoiab Suurbritannia kirjanduse viimaste aastate edukamaid uustulnukaid Clare Mackintosh („Ma lasen sul minna“ – maailmas üle miljoni eksemplari müünud raamat, eesti keeles ilmunud 2016. aastal) lugejat oma haardes esimesest leheküljest viimaseni.

Путешествия без турагентств

Светлана Сысоева

Только кажется, что свободно путешествовать могут лишь опытные и рисковые. Что удел остальных – система «все включено» с удобными для турагентств датами, гостиницами, экскурсиями и питанием. Мир приглашает в гости любого – было бы желание и немного информации, с чего начать. Автор книги делится опытом, как посмотреть мир (и себя показать), не прибегая к ничьей помощи, выбирая самостоятельно, куда ехать, когда ехать, что смотреть и чем себя занять в свободное от знакомства с миром время.