Марк Твен

Список книг автора Марк Твен


  The Adventures of Tom Sawyer

  Марк Твен

  The Adventures of Tom Sawyer by Mark Twain is an 1876 novel about a young boy growing up along the Mississippi River. The story is set in the fictional town of St. Petersburg, inspired by Hannibal, Missouri, where Twain lived. The Adventures of Tom Sawyer takes the reader along on a series of entertaining adventures and pranks while Tom’s youthful romance with his sweetheart Becky Thatcher blooms in the background. The Adventures of Tom Sawyer is one of Mark Twain’s most beloved works.

  Tom Sawyer´ın Maceraları

  Марк Твен

  Millî Eğitim Bakanlığınca Türk ve Dünya edebiyatından seçilerek oluşturulan 100 Temel Eser, çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı'nın bu çalışmasını, ülkemizdeki okuma oranını arttırmaya ve dilimizin gelişimini sağlamaya yönelik önemli bir çaba olarak görüyoruz. Aynı eserleri okumuş, o eserlerdeki duygu ve düşünce zenginliğini kazanmış bireylerin oluşturacağı bir toplumun daha hoşgörülü ve paylaşımcı olacağını düşünüyoruz. İlköğretim seviyesindeki çocuklarımıza bu eserleri okutmayı başarabilirsek okuyan, bilinçli ve gelişmiş bir toplum olma yolunda ilk adımı atmış olacağız.

  Mark twain Aforizmalar

  Марк Твен

  Mark Twain’den iyi bir yaşam için yararlı ipuçları Bu kitap, ince zekâsı, hazırcevaplığı ve yaratıcı mizahıyla daima en çok sevilen ve en çok okunan yazarlardan olan Mark Twain’in kitaplarından, yazışmalarından ve konuşmalarından derlenmiş yüzlerce aforizmayı bir araya getiriyor. Twain’in mutluluk, kitaplar, çocuklar, kediler, din, eğitim, tecrübeler, sağlık, cennet-cehennem, insanlık gibi pek çok farklı konu hakkındaki saptamaları, fikirleri ve yorumlarından oluşan bu kitap, tüm zamanların insanlarına atfedilmiş bir yergidir. Twain ilk gerçek Amerikan yazarıdır, hepimiz onun varisleriyiz. –William Faulkner Amerikan edebiyatı Twain’in Huckleberry Finn’i yazmasıyla başladı; ondan önce bir şey yoktu, sonrasında da daha iyisi gelmedi. – Ernest Hemingway Faulkner ve Hemingway’in bahsettiği Twain’i ve onun zekâsını, nüktedanlığını ve eleştirel yanını en iyi anlatacak şey, onun aforizmalarıdır. Elinizdeki kitap da Twain’in hemen hemen bütün aforizmalarını bir araya getiren tek çalışmadır.

  Ahmak Wilson'ın Trajedisi

  Марк Твен

  “Twain güçlü bir edebiyatçı. Adeta yanan ateşin yanında, örsünün başındaki bir nalbant gibi. Sertçe vuruyor ve her darbesiyle iz bırakıyor.” – Maksim Gorki Ahmak Wilson’ın Trajedisi, genç bir köle kadının 1/32 oranında siyahi olan çocuğunu köle olmaktan kurtarmak için efendisinin çocuğuyla değiştirmesi ile başlıyor. Kitap, 19. yüzyılın gizem romanlarındaki tüm detaylara yer veriyor: Değişen kimlikler, işlenen korkunç bir suç, tuhaf bir dedektif, şüphe dolu bir mahkeme sahnesi, alışılmamış ve şaşırtıcı bir son. Ancak bu kitap yalnızca bir gizem romanı değil. Bu esprili ve satirik roman, ırklar arası eşitsizliğe ve köleliğe sert bir eleştiri getiriyor. Eleştirmenlere göre bu kitap, Twain’in en ironik, en komik ve aynı zamanda eleştirel yönü en güçlü romanlarından. “Muhteşem bir yazarın başyapıt düzeyinde bir çalışması ve değeri bilinmemiş bir klasik…” – F. R. Leavis (Edebiyat eleştirmeni)

  Мистические истории. Фантом озера

  Марк Твен

  Оживающие статуи, странные места, призраки, спасающие смертных, губящие самонадеянных хвастунов и даже вступающие в брак друг с другом, злокозненные адепты черной магии, сделки с дьяволом, неприкаянные души убийц, попытки заглянуть в будущее – об этом и еще о многом другом повествуют Амелия Эдвардс, Шарлотта Ридделл, Артур Грей, Монтегю Родс Джеймс и другие классики жанра викторианского готического рассказа, чьи произведения вошли в этот сборник. Под их пером реальность то и дело утрачивает привычные границы пространства и времени, подлунный мир открывает свои тайны, а расхожие истины двоятся и расплываются в зыбких отражениях иной – нездешней – жизни… И даже скептикам приходится согласиться с тем, что далеко не всему можно найти объяснение: «Прежде я размышлял о так называемых сверхъестественных явлениях разве что случайно и вскользь и потому в них не верил. Теперь мне пришлось признать, что происшествие этой ночи – из тех, что не снились моей философии» (Эдмунд Митчелл. Фантом озера).

  Приключения Тома Сойера

  Марк Твен

  Первый роман классика американской литературы, Марка Твена: уморительно смешная и захватывающая история обычного американского мальчика, Тома Сойера, его друзей и врагов. Приключения Тома известны всем – мы помним, как Том красил забор, как следил за Индейцем Джо, как ухаживал за Бекки Тэтчер. Знакомая с детства классика в гениальном исполнении Сергея Бурунова – настоящий подарок!