«Панько» Бориса Грінченка – новела про героїчний вчинок шахтаря, який врятував товаришів від смерті ціною власного життя***. Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«Пан Коцький» Бориса Грінченка – психологічне оповідання про життя кота, який був дуже рідний авторові, чия смерть сприймалася з усім можливим болем, як смерть близької душі***. Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«На розпутті» Бориса Грінченка – соціально-психологічна повість, присвячена традиційній для автора темі української інтелігенції***. Герої – люди різних напрямів і поглядів, що й обумовлює назву творів. Борис Грінченко відомий як талановитий прозаїк, автор творів «Батько та дочка», «Сонячний промінь», «На розпутті», «Дзвоник», «Хатка в балці», «Дрібнички», «Князь Ігор», «Брат на брата», «Панько», «9 січня», дилогія: «Серед темної ночі». «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Сам собі пан».
«Князь Ігор» Бориса Грінченка – історичне оповідання, в якому подається авторське бачення походу князя Ігоря на половців***. Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«Хатка в балці» Бориса Грінченка – оповідання, в якому автор майстерно поєднує описи природи з психологічним станом людини.*** Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«Екзамен» Бориса Грінченка – сатиричне оповідання про члена училищної комісії, який приїхав до школи приймати іспит, сам знаючи не багато по предметах***. Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«Дзвоник» Бориса Грінченка – психологічне оповідання про дівчинку-сироту, яка змалку знала лише знущання і хотіла покінчити життя самогубством. *** Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«Батько та дочка» Бориса Грінченка – психологічна новела, позначена надзвичайним драматизмом***. Маруся живе удвох з батьком, він працює на шахті, на якій несподівано стається аварія. Чи вернеться батько живим до дочки? Щира любов і турбота дівчинки викликають величезну симпатію в читачів. Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Дзвоник», «На розпутті» та ін.
«9 січня» Бориса Грінченка – психологічний нарис, присвячений річниці розстрілу мирної робітничої демонстрації перед царським палацом у 1905 році***. Перу автора належать й інші твори, зокрема, «Батько та дочка», «На розпутті», дилогія «Серед темної ночі», «Під тихими вербами», «Пан Коцький», «Без хліба», «Каторжна», «Сам собі пан» тощо. Борис Грінченко відомий як талановитий письменник, який працював у жанрах прози, поезії та драматургії.
«Кулик» Євгена Гребінки – це реалістична повість, присвячена питанню кріпосництва***. Автор в сатиричних тонах зображує духовну бідність поміщиків Медведєва та Чурбинського, їхнім антиподом є закохані Маша і Петруша. Щирі почуття і моральна чистота простих людей возвеличується автором. Повість «Кулик» належить до кращих російськомовних творів автора поруч з романами «Чайковський», «Доктор», повістями «Ніжинський полковник Золотаренко» тощо.