Кінець світу. Том 2. Пiсля…. Василь Базів

Читать онлайн.
Название Кінець світу. Том 2. Пiсля…
Автор произведения Василь Базів
Жанр Документальная литература
Серия
Издательство Документальная литература
Год выпуска 2013
isbn 978-966-03-5101-1, 978-966-03-6167-6



Скачать книгу

від народу.

      А десь там в аналітичних центрах розставляють по рядках держави не за тим навіть, скільки ядерних бомб вони мають чи скільки газу спалюють, а як довго в них живуть прості смертні, бо, зрештою, саме життя у його часовому вимірі є найбільшою нашою цінністю, бо немає вже нічого, коли ця цінність вичерпується.

      В Україні вона вичерпується на 66-у році. Навіть у Сент-Люсії дотягують до 70-ти. Словенці живуть на десять років довше. І сталося це не тому, що вони вступили в ЄС.

      В Україні люди живуть мало лише тому, що вони живуть в Україні. Залежність тут автоматична – не буває так, коли влада у державі гарна і сама вона така ж, а люди в ній вимирають.

      Причина тут – не тільки соціальна. Ще більше нищить людей морально-психологічна атмосфера, у яку їм судилося потрапити.

      Бо коли чергові вибори – це знову стрес і чергова пілюля розчарувань, бо коли знову вожді втягують людей у громадянську міжплемінну війну в цій «Африці у центрі Європи», бо коли політичні пігмеї знову і знову впиваються своєю ненаситністю, бо коли в гонитві за наживою вони готові перегризти один одному горло, бо коли ескалація ненависті отруює суспільство, бо коли життя минає, а світла в кінці тунелю не видно, – то де там до насолод земних, коли саме оте життя стає нестерпним…

      Принципово нове явище, що його породила наша респектабельна епоха, – вперше стало фактом те, що з’явилися країни, у яких середня тривалість життя – понад 80 років.

      Підкреслюю, в середньому – включно із нещасними випадками, які не обирають жертв за віком і занижують загальну статистику. Реально здебільшого виходить понад 80.

      Стало нормою, коли сім’ї складаються із чотирьох поколінь. Коли людина не доживає до правнуків – це виняток. У цих країнах люди не вмирають – просто перестають жити. Поки що їх небагато, цих вісімдесятників, – Японія (82 роки – перше місце), Австралія, Ісландія, Канада, Швейцарія, Італія. Назвемо і тих, хто наступає їм на п’яти і не дотягує лише рік до восьми десятків, – Норвегія, Франція, Австрія, Нова Зеландія, Іспанія, Ізраїль.

      У таблиці демографічних тенденцій просто під лупою шукаю держави, населення яких, всупереч глобальним висхідним цифрам, скорочується, як шагренева шкіра.

      До 78-го рядка таких немає. Перша з поміж таких – Україна, навпроти якої сумні цифри: 2003 – 47,5, прогноз на 2015-й – 41,8 мільйона.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

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