Название | Atostogų romanas |
---|---|
Автор произведения | Daiva Kašiubaitė |
Жанр | Зарубежные любовные романы |
Серия | Šilkas |
Издательство | Зарубежные любовные романы |
Год выпуска | 2010 |
isbn | 978-609-406-225-4 |
– Kaip poniai Buchanan sekasi atlikti fizinės terapijos pratimus? Ar daro pažangą? – Lorė pasikišo po pažastimi storą ligos istorijos aplanką.
– Jeigu plūdimąsi galėtume laikyti pagerėjimo rodikliu, tai taip. – Vikė atsiduso. – Ji iš tikrųjų sveiksta. Vakar darėme klubo nuotrauką. Atrodo neblogai. Širdies priepuolis buvo nesmarkus, kraujotaka visiškai atsistatė, o gerdama naujuosius sėkmingai atitaikytus vaistus ji gyvens dar mažiausiai dvidešimt metų… Apsaugok mus, Viešpatie.
Lorė beveik nieko nežinojo apie asmeninį Glorijos gyvenimą. Kiek patyrinėjus pavyko išsiaiškinti, kad ji labai anksti neteko vyro. Jaunoji našlė atidarė vieną restoraną, o netrukus sukūrė ir visą imperiją – tais laikais, kai kitos moterys arba sėdėdavo namie, arba dirbdavo mokytojomis. Vienturtis jos sūnus mirė vos perkopęs trisdešimt, o po kelerių metų autoavarijoje žuvo ir marti. Galima tik įsivaizduoti, kokį begalinį sielvartą jai teko ištverti! Bet Glorija nepalūžo – užaugino keturis anūkus ir tuo pat metu vadovavo keturiems restoranams. Aišku viena – bet kuris tiek iškentėjęs žmogus turi teisę būti mažumėlę nesukalbamas.
– Ką gi, einu prisistatyti. Greitosios pagalbos automobilis jau prie durų. Dokumentus kol kas palieku – išeidama pasiimsiu.
Vikė linktelėjo.
– Gerai, aš jūsų palauksiu. Sėkmės.
Draugiškai mostelėjusi Lorė patraukė į palatą.
Vargšė Glorija. Visi lyg susitarę tvirtina, kad ji bjauri. Šeima nenori su ja turėti nieko bendra. Sužeista, vieniša… Tikriausiai jaučiasi trapi ir silpna. Vienatvė bet kokiomis aplinkybėmis ne į gera, juo labiau tada, kai žmogų užklumpa negalia.
Lorė pasibeldė ir įėjo.
– Laba diena, ponia Buchanan. – Ji nusišypsojo smulkutei žilaplaukei moterytei. – Esu Lorė Džonston, jūsų slaugytoja. Dirbsiu dieninėje pamainoje ir padėsiu jums sveikti.
Užvertusi skaitomą knygą Glorija metė į ją žvilgsnį pro akinių viršų.
– Nemanau. Slaugytojas parinko Reidas, ir tai darydamas tikriausiai iš širdies pasilinksmino. Jam patinka tik gražios moterys su didžiulėmis krūtimis. Deja, jų intelekto koeficientas paprastai būna mažesnis už liemens apimtį. O tu visiškai nepatraukli – tiesiog nematoma, taigi pataikei ne į tą palatą.
Lorė žioptelėjo. Visa laimė, pernelyg apstulbo, kad įsižeistų.
– Dėl jūsų anūko skonio nesiginčysiu – neabejoju, kad jis moterų grožio žinovas. Tai daug ką apie jį pasako. Galbūt ir nesu jo idealas, vis dėlto dirbu jūsų slaugytoja. Bent jau dieną – vakare ir naktį ateis kitos.
– Aš tavęs nenoriu.
– Kodėl iš karto taip nusprendėte?
– Pažįstu žmones, turiu neblogą nuojautą. Man nepatinka tavo išvaizda, todėl eik iš čia.
Va čia tai irzlumas! Lorė būtent taip viską ir įsivaizdavo. Pritariamai nusišypsojusi ji priėjo arčiau.
– Pasakysiu štai ką: kieme jau stovi greitosios pagalbos automobilis. Du stambūs vyrukai nekantrauja jus nugabenti iki pirmame aukšte laukiančios paklotos lovos, rinktinio maisto ir privatumo – to, apie ką šioje vietoje galite tik pasvajoti. Todėl jumis dėta aš pirmiausia parsikapstyčiau namo, o paskui jau mėtyčiau žmones iš darbo.
– Bandai pakelti man nuotaiką – negaliu to pakęsti.
– Prisipažįstu, man nepatinka būti užgauliojamai, bet aš atlaikysiu. O jūs?
Glorija prisimerkė.
– Akivaizdu, kad nesi iš tų amžiais išsišiepusių malonių asmenybių.
– Ne. Esu kandi ir baisiai reikli.
– Ar miegojai su mano anūku?
Lorė nusijuokė. Nebent sapnuose. Juk ji nepatraukli, tiesiog nematoma… Be to, jau atleista iš darbo.
– Nebuvo laiko. Ar tai privaloma?
Glorija atsiduso.
– Tas vyras neturi „stop" mygtuko. Jeigu tik asmuo su vagina, tai jis garantuotai į ją įsiverš.
– Na, į maniškę nepataikė. Sutinku, jis lengvabūdiškas gražuolis. O tokie paprastai tik tuo ir užsiima. Ar jau susidėjote daiktus?
Glorijos veidas kaipmat sugriežtėjo.
– Pakuoti mantą – ne mano darbas! Net jeigu ir būtų, tai dėl dabartinės būklės negalėčiau atlikti tokių veiksmų.
Viskas aišku – trumpam plykstelėjęs savitarpio supratimas užgeso. Bet ta minutėlė buvo gana šauni.
– Ne bėda, supakuosiu aš. Ar turite lagaminą? Jeigu ne, tai darbuotojų valgykloje surasiu plastmasinių maišelių.
Glorija kone suspragsėjo iš pasipiktinimo.
– Nedrįsk mano daiktų kišti į pirkinių maišus! Ar žinai, kas tokia esu?
Lorė apdairiai nusisuko ir iš spintelės ištraukė lagaminą. Būtų negerai, jeigu naujoji globotinė pastebėtų, kad šis pokalbis ją prajuokino – tai tikrai nepadėtų suartėjimo procesui.
– Žinau, kur nežinosiu. Esate Glorija Buchanan. Bet nusprendžiau jus vadinti vardu, nes pavardė tokiam glaudžiam bendravimui netinka – pernelyg oficialiai skamba.
– Gali net nepradėti – netrukus lėksi iš darbo.
Prisitraukusi vienintelę palatos kėdę Lorė pasidėjo ant jos lagaminą ir atvožė.
– Glorija, nepatarčiau manęs atleisti. Esu tikrai patyrusi specialistė. Moku pasirūpinti ir širdininkais, ir ortopedinėmis ligomis sergančiais žmonėmis. Ir pakankamai kieta, kad priversčiau daryti tai, kas būtina jūsų sveikatai. Todėl man padedant daug greičiau atsistosite ant kojų. Išduosiu paslaptį: senos ponios su sulaužytais klubais nelabai turi iš ko rinktis – jos arba ima taisytis, arba miršta. Mano pacientai paprastai nemiršta.
Glorija perliejo ją rūsčiu žvilgsniu.
– O tu tikrai ne iš maloniųjų.
– Jūs irgi.
Senutė apstulbusi sustingo.
– Kaip tu drįsti? Esu neapsakomai mandagi ir dėmesinga!
– Nejaugi? Gal papasakoti, ką apie jus mano šios įstaigos darbuotojai?
– Ar ta gauja neišmanėlių ir kvailių? Šioje vietoje ničniekas neatitinka net elementariausio standarto!
– Galiu prižadėti: mano standartai jums patiks. – Lorė palinko virš lovos. – Mane tenkina tik aukščiausi rezultatai, todėl jų siekiu kaip prakeikta kalė – nieko nepaisydama. Už tai turėtumėte mane gerbti.
– Prie manęs prašyčiau nesikeikti, jaunuole! Aš to nepakęsiu!
– Supratau. Tada susitarkime: aš nesikeiksiu, o jūs užgniaušite savo irzlumą.
– Aš nesu irzli. Niekada tokia nebuvau ir nebūsiu.
– Gal perbėgti per jūsų bičiulius ir paklausti jų nuomonės?
– Aš neturiu bičiulių.
Lorė kiek per vėlai prisiminė, kad tai – liūdna teisybė. Pasak Reido, senelė su niekuo nedraugauja, o anūkai neturi jokio noro su ja bendrauti. Tai ar verta stebėtis, kad ši moteris tokia nesukalbama? Tiesiog plyšta širdis…
Glorijos daiktams surinkti pakako poros