Karjääri ja õigete valikute feng shui. Janno Seeder

Читать онлайн.
Название Karjääri ja õigete valikute feng shui
Автор произведения Janno Seeder
Жанр Эзотерика
Серия
Издательство Эзотерика
Год выпуска 2012
isbn 9789985321997



Скачать книгу

ARJÄÄRI JA ÕIGETE VALIKUTE FENG SHUI’SSE

      SAATEKS

      Ajal on erinevaid mõõtmeid. Feng shui aja liikumises juhib meie tegevusi veel järgmised kümmekond aastat bagua kaheksa tsooni teooriast lähtuvalt teadmiste ja enesearendamise tsoon. See on aeg, mil inimesed heidavad pilgu iseendasse, soovivad tundma õppida seda inimest, kes nad iga päev on, ja tahavad teada, kuhu nad on jõudnud ja kuhu on veel võimalik jõuda. Avatud ja uudishimulikul inimesel on võimalus kohtuda isikliku seni veel avastamata arenguvaruga. Kuid kas me oskame seda tarkust ja jõudu kasutada?

      Alates 2010. aastast hakkab ilmuma feng shui filosoofias tuntud bagua kaheksa tsooni teooriat tutvustav raamatusari „Feng shui ja bagua”. Selleks et teemat paremini mõista ja tunnetada, ilmus 2009. aastal sissejuhatav teos „Feng shui ja bagua. Meie elustrateegiate loomine”, mis tutvustas lähemalt bagua kaheksa tsooni olemust, jagamist, ruumi vormi eripärast tingitud üle- ja alatoonuseid ning nende tasakaalustamise viise. Uus raamatusari vaatleb aga bagua tsoonide ehk eluvaldkondade kaupa inimese kõiki energiatasandeid; inimese füüsilist maailma, kuhu kuulub loomulikult kodu, aga ka meie psüühilist maailma, mida esindavad värvid, vormid, maitse-eelistused, ning loomulikult tähtsat spirituaalset maailma, mida esindavad meie mõtte- ja tundeenergiad.

      „Karjääri ja õigete valikute feng shui” peatub bagua kaheksast tsoonist lähtuvalt esimesel eluvaldkonnal, mis sisaldab endas teavet meie valikute ja otsuste kohta, ning esitab küsimuse, kuidas me liigume oma eluteel. Raamat kirjeldab antud tsooni filosoofilist aspekti ja kuidas see meie igapäevaelus väljendub; esitab erinevaid tasakaalustamise viise, pakkudes selleks väga erinevaid, kuid tõhusaid mooduseid ja praktikaid. Nii on igal lugejal võimalik leida antud eluvaldkonna, tsooni tasakaalustamiseks ja vajadusel ka aktiveerimiseks just talle sobiv ning tema jaoks toimiv võimalus.

      Avastamisrõõmu soovides

      Siret ja Janno Seeder

      SISSEJUHATUS KARJÄÄRI JA ÕIGETE VALIKUTE FENG SHUI ’SSE

      2009. aasta Eesti eurolaulu sõnad ütlevad, et me oleme rändajad teel, oma eluteel. Missugust teed pidi meie rännak kulgeb, sõltub igaühe eelistustest ja valikutest. Tee võib olla pikk ja sirge, aga mõnikord ka jahmatav oma kurvide, õppetundide ja uudsusega. Feng shui’s mõeldakse teekonna kirjelduse all just lookleva jõe teekonda, sest inimene on nagu vesi, mis voolab mööda elusängi …

      Paljudes muinasjuttudes peavad peategelased, tavaliselt kuningapojad, tegema raske valiku, seistes kolme suunda hargneval teerajal. Tavaliselt teeb õige valiku lollike, kes usaldab oma sisetunnet. Kaasaja inimene peab tegema iga päev valikuid. Erinevad uuringud näitavad, et inimesele ei meeldi otsustada, sest mida vähem on valikuid, seda lihtsam on elu.

      Lühike soojendus ja asu teele

      Kui ma esmakordselt karjääri ja õigete valikute tsooniga tutvusin, arvasin ekslikult, et tegemist on pelgalt tööalase karjääriga. Kuid tsooni sisu lähemalt tundma õppides mõistsin, et tegemist on mitte töö karjääri, vaid minu elu karjääriga laiemalt. Oma eluteel on mul aga olnud mitu erinevat karjääri: elukestev karjäär naisena või mehena, vastutusrikas karjäär emana või isana ja erinevad ametialased karjäärid. Seega on mu eluteel olnud karjääride ja sellest tulenevalt rollide paljusus, kus nad aeg-ajalt kattusid, üksteist toetades või vastupidiselt, häirides. Inimene võib olla edukas ametialaselt, kuid ebaõnnestuda emana jne.

      Palju olulisem on aga teada, et oma eluteel teeme me pidevalt valikuid, kuid valikute tegemine ei ole sugugi lihtne. Missugust huulepulka osta? Mida täna õhtuks süüa teha? Kuhu minna õppima? Missugune tööpakkumine vastu võtta? Küsides nõu parimalt sõbralt, võib sõber kogu oma südameheaduses pakkuda mulle minu jaoks mittesobilikku varianti. Kleidi ja mehe valikul küsitakse nõu naabrinaiselt. Käiakse ennustaja, kaardimoori ja selgeltnägija juures. Kulutatakse raha, aega, head saatust ja loomulikult iseennast – kõik ainult selleks, et mitte ise otsuseid vastu võtta.

      Me eelistame olla lõputuna näivas ettevalmistusprotsessis, peaasi et mitte otsustada. Äkki ilmub veel mõni nüanss, lisandub uus teadmine, hetkeolukord muutub või osalised muutuvad. Kuid lõpetagem soojendus ja asugem teele, sest mida rohkem aega me kulutame soojendusele ja ettevalmistusele, seda kaugemale lõppeesmärk meist ju jääb. Mõelge sellele! Korralik ettevalmistus, kindel otsus ja teguderohke plaan – see on tulemusliku tegutsemise järjekord. Inimest ei väärtustata ju tema valikute, vaid pigem tema otsusekindluse järgi. Ei ole olemas õigeid ega valesid valikuid – on olemas julgus teha valikuid. Jah, oma eluteel teeme vigu, kuid meil on alati võimalus viga parandada ja uus valik teha.

      Oma eluteel liigume kogemuselt kogemusele, kus igaüks neist muudab meid. Pole tähtis, millest me oleme läbi tulnud, vaid kuidas me edasi läheme. Inimene elab pidevas edasiliikumises. Nii nagu vesi, mis otsib teed kivide vahelt, ja nii nagu meri, kus tõusud vahelduvad mõõnadega. Vees on palju jõuvaru, võimalusi ja muutumisi. Sama arenguvaru peitub ka meis endis.

      Kahjuks takerdume aeg-ajalt oma kogemustesse, enamasti just negatiivsetesse. Oma perekonna, rahva ja isiklikesse kogemustesse. Kuid pidage meeles, selleks et jõuda uude kvaliteeti, tuleb meil unustada mineviku takistustesse ja mälestustesse kinnijäämine. Loomulikult õpime oma halvast (pigem õpetlikust) kogemusest, teeme järeldusi ja otsustame teekonna jätkamiseks uue valiku kasuks. Selleks et püsida eluvoolus, on igaühel olemas tema jaoks nii ainulaadne isiklik tee, mis voolab rahulikult takistuste kõrval. Seda märkame aga alles siis, kuid lõpetame pideva ettevalmistamise ja alustame teekonda.

      Inimene on juht oma elujõel

      Suured erinevused on ida ja lääne elamise viisis. Lääne inimene elab üheaegselt kolmes ajas: minevikus, olevikus ja tuleviks, kus rõhuasetus on minevikus sorimises ja tulevikust unistamises. Minu isiklikus, aga ka perekonna, rahva, riigi minevikus on olnud paratamatult halbu kogemusi. Kui nüüd halbade kogemuste pealt endale tulevikku planeerida, võib tulevik olla päris ehmatav ja mitteoodatud. Sellepärast elatakse tihti hirmudes, valehäbis, segaduses ja ükskõiksuses.

      Idamaades öeldakse, et elada tuleb voolus, nautides nii iga päev olevikku ja praegust hetke. Kuid kas me oskame oma oleviku hetkeolukorda väljendada? Kui inimese käest küsida „Kuidas sul läheb?”, siis enamasti vastatakse „Kiirelt!”. Huvitav, kas tal oli kiire ka siis, kui ta minu küsimusele vastas? Arvatavasti mitte, sest muidu poleks ta ju mulle vastanud.

      Nautige seda hetke, kus me praegu oleme. Tunnetage elu liikumist, pange tähele märguandeid ja minge vooluga kaasa. Mõtlev inimene ei lama paadipõhjas ega oota, missugusele elumerele paat teda seekord viib. Mõtlev inimene istub mõnusalt paadis ja jälgib vee voolamist, vajadusel aitab kaasa, suunab paati, kuid ta ei sõida vastuvoolu. Liiga jõuliselt oma sihte seades võime liikuda hoopis vastupidiselt oma eesmärgile ja kohale jõudes tabab meid hirmus pettumus ning sellest tulenevalt ka halb kogemus ja negatiivne tulevikunägemus. Samas aga tegevusetult oodates läheb meie väärtuslik elu hapuks ja lihtsalt raisku.

      Oma eesmärgini jõudmiseks on mõistlik teada, kuhu me tahame jõuda. Veelgi tähtsam on aga teada, missuguses tundes me oma teekonda läbime ja missugune on see tunne siis, kui oleme oma eesmärgini jõudnud. Loomulikult võivad sellel teekonnal muutuda olukorrad, vahendid ja inimene ise, kuid meie silme ees terendab alati soovitud eesmärk.

      Olge valmis muutusteks

      Elu kvaliteet sõltub enesetundest. Kui me tunneme ennast oma igapäevaseid toiminguid tehes hästi, siis võib meid õnnitleda. Kui aga ärkame hommikuti mõttega, et jälle see päev, jälle see töö … siis on viimane aeg muutus ette võtta. Kui me ise ei kuule ega taju ümbritsevaid märguandeid, siis annab meile jõulise märguande mõni tervisehäda.

      Olge teadlikult avatud elu pidevale muutumisele. Just oli hommik, nüüd on keskpäev ja varsti saabub õhtu. Praegu on suvi, kuid suvele järgneb sügis, seejärel talv ja talvele kevad. On rõõmus hetk, kuid rõõmule tuleb meie teel aeg-ajalt vastu kurbus. Väga suurte kõikumiste tõttu muudame oma isikliku elutee ebastabiilseks. Tõepoolest, kui mulle talv ei meeldi, siis ei ole mõtet selle aastaaja vastu võidelda või talve peale vihastada, sest talv tuleb niikuinii. Mõistlikum on leida talves enda jaoks mõned positiivsed pidepunktid, et see minu jaoks raske aeg kergemalt üle elada ja uuele suvele täisväärtuslikuna vastu minna. See on meie elu paratamatus.