Анна Київська – королева Франції. Валентин Чемерис

Читать онлайн.
Название Анна Київська – королева Франції
Автор произведения Валентин Чемерис
Жанр Историческая литература
Серия Історія України в романах
Издательство Историческая литература
Год выпуска 2016
isbn 978-966-03-5144-8, 978-966-03-7503-1



Скачать книгу

квітні 1048 року в розпал весняного буйства французьке посольство з дорогими дарами відправилося до Києва.

      Париж залишили на світанку, коли над Сеною стояв туман, а в повітрі ще відчувалася нічна свіжість, як під колесами й підковами проторохтів настил фортечного мосту, а паризький сморід змінився свіжістю весняного ранку.

      У прибережжі Сени весело перегукувалося і щебетало птаство.

      Але рідко на якій дорозі не було розбійників. Та ще на такій довгій – від Парижа до Києва. Тому на глухих франкських шляхах посольство захищав сеньйор Гослен де Шоні, він був вродженим рицарем, а для захисту посольства мав під своєю орудою загін хоробрих воїнів.

      Конец ознакомительного фрагмента.

      Текст предоставлен ООО «ЛитРес».

      Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.

      Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.

      Примечания

      1

      Глісада (франц. буквально – ковзання) – траєкторія зниження авіаційного літального апарата.

      2

      З усіх Рюриковичів найбільшої слави зажив цар Іван IV; названий Грозним. Віщуни ще при його народженні пророкували: цей хлопець стане государем, але государем-мучителем. І як у воду дивилися. Вдався і надто підозріливим та жорстоким. Коли завів стражу-опричину, то царство його покрив терор: винуватих і безвинних обезголовлювали, вішали, спалювали на багаттях живцем, з живих людей здирали шкіру, четвертували їх, садили на палю…

      І при всьому цьому цар ще встигав керувати царством і раз по раз женився – здається, сім разів. Цькуючи інших, сам ґиґнув, як зацькований звір. На трон забрався синок його, Федір Іванович, душевно хвора людина. Чи, як на Русі казали – блаженний. Помер, не залишивши спадкоємців та заповіту. З ним і припинила існування династія Рюриковичів-царів.

      3

      Чи не в цім був переконаний і король Франції Генріх I, коли послав до Києва своє високоповажне посольство із завданням будь-що висватати йому київську княжну, одну з найкращих у світі жінок.

      4

      Єлизавета Ярославна після загибелі свого чоловіка, короля Норвегії Гарольда Суворого під час його походу на Англію, року 1067-го вдруге вийде заміж за короля Данії Свена Естрідсена.

      5

      Інше джерело, так звана «Реймська глоса», датує посольство 1048 роком і вказує, що на чолі місії стояв єпіскоп шалонський Роже.

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