Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок. Отсутствует

Читать онлайн.
Название Консервуємо без цукру та оцту. 1000 бабусиних рецептів заготовок
Автор произведения Отсутствует
Жанр Кулинария
Серия
Издательство Кулинария
Год выпуска 2014
isbn 978-966-14-7201-2, 978-966-14-7774-1



Скачать книгу

закупорити кришками.

Помідори з вишневим ароматом

      2 кг помідорів, 5–6 гілочок вишні з листям

      Для маринаду (на 1 л води): 100 г меду, 40 г солі, 3 г лимонної кислоти

      Стиглі помідори вимити, на шкірці з боку плодоніжки зробити кілька проколів дерев’яною зубочисткою. Гілочки вишні ретельно промити під протічною водою. Викласти помідори й гілочки в стерилізовані банки. Для маринаду у воду покласти мед, сіль і лимонну кислоту, довести до кипіння. Помідори залити гарячим маринадом. Банки стерилізувати 15–20 хв, потім закупорити кришками.

Помідори з виноградним листям

      2 кг помідорів, 200 г свіжого виноградного листя

      Для маринаду (на 800 мл води): 100 г меду, 30 г солі

      Помідори перебрати, вимити, на шкірці з боку плодоніжки зробити кілька проколів. Виноградне листя ретельно промити, потім ополоснути в підкисленій лимонним соком воді. На дно підготованої банки покласти кілька листків винограду, потім викласти помідори, перекладаючи кожний шар виноградним листям. Банку з помідорами залити доверху окропом, залишити на 15 хв, потім воду злити. Повторити процедуру ще раз. Для маринаду у воду покласти мед, сіль, довести до кипіння і киплячою рідиною залити помідори. Банку відразу закупорити кришкою, перевернути дном догори, закутати й дати повністю охолонути.

Мариновані томати з цибулею та селерою

      2 кг помідорів, 200 г ріпчастої цибулі, 200 г кореня селери

      Для маринаду (на 1 л води): 100 г меду, 50 г солі, 3 г лимонної кислоти

      Помідори вимити, на шкірці з боку плодоніжки зробити кілька проколів. Ріпчасту цибулю та селеру тонко нашаткувати. Помідори викласти в банки, пересипаючи шари цибулею та селерою. Для маринаду у воду покласти мед, сіль і лимонну кислоту, довести до кипіння. Помідори залити гарячим маринадом. Банки стерилізувати 15–20 хв, потім закупорити кришками.

Мариновані помідори з медом і часником

      1,5–2 кг невеликих тугих помідорів, 40 г часнику, 3 суцвіття кропу з насінням, 6 листків смородини, 2–3 невеликі листки хріну

      Для маринаду (на 2,5–3 л води): 150 г меду, 6 бутонів гвоздики, 8–9 горошин білого перцю, 80 – 100 г солі

      Часник обчистити, нарізати пластинками. Помідори вимити, зрізати верхню частину з плодоніжкою. Помідори нашпигувати часником. Банки простерилізувати й обсушити. На дно укласти ретельно промиті листки хріну, кріп, листя смородини, зверху викласти помідори. Для маринаду у воду покласти спеції, сіль, мед, довести до кипіння. Залити маринадом помідори, витримати 5 хв, потім маринад злити в каструлю. Знову довести маринад до кипіння й повторити процедуру. На третій раз банки закупорити стерилізованими кришками, перевернути дном догори й дати охолонути.

Помідори зі сливами

      2–2,5 кг помідорів, 2 кг тугих слив

      Для маринаду (на 1,2–1,4 л води): 100 г меду, 50 г солі, 5 г лимонної кислоти, 2 бутони гвоздики, дрібка кориці

      Помідори вимити, на шкірці зробити кілька проколів. Сливи вимити, розділити на половинки, видалити кісточку. Помідори та сливи викласти в стерилізовані банки. Залити