Sezon na zbrodnie – jest zawsze! Szampańska impreza, dobrzy znajomi i nagła śmierć solenizanta. Czy można było się jej spodziewać? Kto jest najbardziej podejrzany? Maciej Gromski, podejmując współpracę z policją, z niedowierzaniem analizuje zachowanie przyjaciół. To druga cześć w cyklu SEZON NA ZBRODNIE o losach Macieja Gromskiego. To cykl wciągających opowiadań kryminalnych, pokazujących, że mordercy nie miewają urlopów ani przerw świątecznych. Nawet WE WRZEŚNIU… Agnieszka Pruska – autorka bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera oraz komedii kryminalnych o dwóch nauczycielkach detektywkach. Czyta: Filip Kosior
Sezon na zbrodnie – jest zawsze! Awaria samochodu, przypadkowy hotel i makabryczna niespodzianka w postaci zwłok. Po pierwszym szoku w Macieju Gromskim budzi się ciekawość. Kto zabił? Dlaczego? I czy uda się zapobiec kolejnym śmierciom? To pierwsza powieść w cyklu «„Sezon na zbrodnie“» – cykl wciągających opowiadań kryminalnych, pokazujących, że mordercy nie miewają urlopów ani przerw świątecznych. Nawet w LIPCU… Czyta: Filip Kosior Agnieszka Pruska – autorka bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera oraz komedii kryminalnych o dwóch nauczycielkach detektywkach.
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Cysterski klasztor w niemieckiej miejscowości Kolitz powoli popada w ruinę. Do zniszczenia kilkusetletnich murów starają się nie dopuścić przysłani z Berlina fachowcy, wśród których jest Otto Kleist. Młody historyk rusza śladem zmarłego przed laty ojca i rozpoczyna w Kolitz prywatne poszukiwania. Zamierza odkryć sekret budowli, podejrzewając, że ma on związek z rodzinną tragedią. Ponad sto lat później tropem tajemnicy sprzed wieków podąża kilkoro archeologów. Rozwiązanie zagadki wydaje się bliskie… Jednak nie tylko klasztor ma coś do ukrycia. Gdy teraźniejszość coraz mocniej splata się z przeszłością, bieg wydarzeń komplikują nietypowe zainteresowania poszukiwaczy, podjęte kiedyś błędne decyzje i kobieta, której trudno się oprzeć. To pierwszy tom w serii o przygodach archeologa Ewy Zakrzewskiej.
Miejscowe zwłoki? Rarytas! Alicja i Julka na wakacjach nigdy się nie nudzą, nawet w czasie pandemii. Jakoś dziwnym trafem kryminalne śledztwa same je znajdują, tym razem w postaci zwłok zmarłego mieszkańca Władysławowa. Nowa przygoda się zaczyna, zagadka goni zagadkę, a dziewczyny bawią się w najlepsze, choć nie zabraknie też mrożących krew w żyłach zdarzeń. Polecamy również «„Zwłoki powinny być martwe“», «„Wakacje z trupami“» oraz «„Zimne nóżki nieboszczyka“». Agnieszka Pruska – autorka bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera oraz opowiadań kryminalnych «„Sezon na zbrodnie“» o losach Macieja Gromskiego. „Książki Agnieszki Pruskiej, i te mroczne, i te lżejsze biorę w ciemno! Ta zaspokoi nawet najwybredniejsze (detektywistycznie) podniebienia, ukoi, rozbawi i zadziwi. Szczerze polecam”. Iwona Banach Agnieszka Pruska – pisarka serii bestsellerowych powieści policyjnych o śledztwach gdańskiego komisarza Barnaby Uszkiera. W drugiej swojej serii, której głównymi bohaterkami są dwie dociekliwe nauczycielki Alicja i Julia, postawiła na humor, tworząc jedne z najzabawniejszych współczesnych komedii kryminalnych.
Pani Maria Jankowska, kadrowa w fabryce, otrzymuje telefon od żony inżyniera Władysława Sumińskiego, który wyjechał w delegację i powinien już wrócić. Na miejscu sprawdza, że żadnej delegacji nie było, a Sumiński podpisał dzisiaj listę obecności, więc jest zapewne w swoim pokoju. Po krótkim dochodzeniu wyjaśnia się, że listę podpisuje za niego podkochiwująca się w nim pracowniczka sekretariatu. Po otwarciu służbowego pokoju okazuje się, że inżynier nie żyje. Przybyły na miejsce lekarz milicyjny stwierdza otrucie cyjankiem potasu. Śledztwo prowadzi kapitan Witold Piotrowski. Niebawem okazuje się, że inżynier miał skończyć tajny projekt chemiczny.
Czy może w Zastawiu działa seryjny morderca? Zastawie, niewielkie miasteczko w województwie zielonogórskim, przeżyło niedawno tragedię. Z krawędzi tutejszych kamieniołomów rzucił się Leon Domański, dawniej przedsiębiorca, a później bezrobotny i alkoholik. Osierocił on Krzysztofa Domańskiego, który wrócił po studiach do rodzinnej miejscowości i mieszka z ciocią Łucją. Niebawem ma ożenić się z Basią Wirską, choć bardzo lubi się także z młodą lekarką Olą, która leczy czasem jego starą ciotkę. Tymczasem upiory przeszłości powracają. W noc otwarcia winobrania w kamieniołomach ginie miejscowa urzędniczka poczty, siostra tutejszego komendanta milicji, porucznika Groszkowskiego. Tym razem nie było to jednak samobójstwo… Czy nowa sprawa łączy się z tą z przeszłości? Zakręt samobójców – to opowieść z latach1960. Polecamy również kolejną cześć «Trucizna działa» w serii «Najciekawsze kryminały PRL».
Dwie przyjaciółki wyjeżdżają na malowniczą, grecką wyspę. Brzmi banalnie? Nic bardziej mylnego! Męska dziwka, mikropenis, tetracyklina, stary quad, morderczy fitness z Britney Spears, zepsuta spłuczka to tylko kilka z przeciwności losu, z jakimi Ala i Marta muszą się zmierzyć. «Guruna» jest pełną zwrotów akcji opowieścią o sile przyjaźni, którą czyta się jednym tchem. To piąty tom serii «Miłość bez granic».
Do pensjonatu w samym sercu Puszczy Piskiej zjeżdżają goście. Są wśród nich artysta rzeźbiarz, dziennikarz, wydawca, adiunkt, prawnik z żoną, polonistka, profesor fizyki. Wszyscy pragną odpocząć, a jednocześnie uciec przed przeszłością… Nie dany im jest jednak spokój – gospodyni domu zostaje brutalnie zamordowana. Odcięci od świata goście, wiedzą … To trzecia cześć serii «Miedzy kłamstwami i zbrodnią». Czyta: Michał Lesień-Głowacki.
Na Darii Kalińskiej ciąży klątwa rzucona w akcie zawiści na wszystkie kobiety z jej rodu. Przez półtora wieku żadna dziewczyna pochodząca z jej rodziny nie zaznała szczęścia w miłości. Brutalne morderstwo popełnione w okolicy na zawsze zmienia jednak życie Darii i jej sąsiadów. Bohaterowie książki bezwiednie podążają za maksymą, iż zazwyczaj nie widzimy tego, czego nie chcemy widzieć, ponieważ to nas przerasta. Czy dziewiętnastowieczna klątwa może mieć związek ze współczesną zbrodnią? To druga część w serii Między kłamstwami i zbrodnią. Czyta:Michał Lesień-Głowacki.
Lata 20. XX w. Francuscy przedsiębiorcy spodziewają się spotkania z najbogatszym człowiekiem Europy, baronem Alfredem van Lövenstamem. Wsiada on do samolotu w Croydon w Anglii, jednak po przelocie nad Kanałem La Manche okazuje się, że pasażera nie ma w samolocie. Pilot jest nie mniej zdumiony. Jeszcze większe zdumienie ogarnia wszystkich, gdy okazuje się, że baron ubezpieczony był na wypadek śmierci w argentyńskim towarzystwie na sumę 2,5 miliona franków, a w przypadku śmierci w samolocie suma ta miała dwukrotnie wzrosnąć. Rozwiązania tej tajemniczej sprawy podejmuje się angielski detektyw Mac Grady oraz młody agent ubezpieczeniowy Cola Flips … To dziewiąta cześć serii Kryminały przedwojennej Warszawy. Czyta: Mateusz Kwiecień