meerika ulmeklassiku kuues eestikeelne raamat on ilmselt teaduslik-fantastilise žanri kuulsaim põlvkonnalaeva lugu, mis on inspireerinud kümneid hilisemaid katsetajaid. See aastasadu kuhugi teel oleva hiiglasliku kosmoselaeva lugu, mille reisijad on unustanud oma kaugete esivanemate poolt põlvkondi tagasi alustatud reisi eesmärgi, pole kirjutamisest möödunud aastakümnete jooksul peaaegu üldse vananenud ning mõjub karge ja otsekohese teosena, nagu ühele Kuldajastu klassikalisele tekstile kohane.
Kui Millie Bradyl õnnestub takistada kaunil menukirjanikul Orlal enesetappu sooritamast, toob see kaasa ootamatud tagajärjed. Millie elu muutub kardinaalselt. Alustades sellest, et kallim, kes oli äsja palunud tal enda juurde kolida, tormab tagasi vaatamata minema. Tõtt-öelda on Millie asjade niisuguse käiguga rahul. Ta veedaks hea meelega Cornwallis mõnusa meestevaba suve. Aga Orlal on sootuks teised plaanid. Vaid talle endale teadaolevatel põhjustel on ta võtnud pähe viia Millie´i kokku unelmate mehega. Kaotatud rahakotid, rulluisutav gorilla, kes toimetab kätte tervitustelegramme, ülemus, kes on maailma suurim seelikukütt, ja tagaaeda maandunud helikopter – suvi tuleb nii kirev, et ei Millie ega Orla suuda seda iial unustada. Enne kui Jill Mansellist sai elukutseline kirjanik, töötas ta aastaid Bristolis Burdeni neuroloogiahaiglas. Eesti keeles on varem ilmunud Jill Manselli romaanid „Üleannetus“ (2008) ja „Paarismäng“ (2003).
Kolmteist inimest veedavad aasta kõige lühema öö üksildases lossis. Jaanilaupäeva hommikul leitakse Michelle Carlsson, Rootsi üks kuulsamaid teletähti, telebussi režiiruumist mahalastuna. Mõrv pöörab kogu Annika Bengtzoni elu pahupidi. Üks kahtlustatavatest on Annika parim sõber. Kui Annika sündmuste käigus pereelu teisejärguliseks jätab, satub ta mees Thomas reavu. Annika ülemus Anders Schyman mässib ta aga avalikku võimuvõitlusse. Samal ajal kõnnib mõrvar vabalt ringi ja kõik see toimub telerivaatamise tipptundidel. „Prime Time“ on põnevik edust ja sellest, mida inimesed on valmis kuulsuse nimel tegema. See on neljas romaan ajakirjanik Annika Bengtzoni sarjast. Viimati on eesti keeles samast sarjast ilmunud romaanid „Õnnelik tänav“ ja „Vabaduse hind“.
Paljud vanemad teavad, kui raske võib olla imikut lisatoiduga harjutada ning kui palju aega ja kannatust see nõuab. Näputoitumise meetodi (baby-led weaning) juurutajad usuvad, et laps saab ise toitu valides ja tunnetades avastada toiduainete maitset, tekstuuri, värvi ja lõhna, mis aitab kergemini ja sujuvalt uusi toite omaks võtta. Selles ohtralt poolehoidjaid leidnud raamatus selgitavad autorid, miks just tahke lisatoiduga harjutamine on hea ja kasulik ka lapse arengu seisukohalt. Unusta püreed, jääkuubikurestid ja võõrutus¬lusikad – näputoit on lihtne, mõistlik ja rõõmus viis õpetada last head toitu armastama! „Ma olen oma kolm last harjutanud lisatoitu sööma Gill Rapley meetodit järgides – või õigemini on mu kolm last hakanud lisatoitu sööma näputoitumise põhimõtete järgi. Ühtegi toitu ma laste jaoks spetsiaalselt püreestanud või pudrustanud ei ole ning lusikaga lennukit või rongi mängima pole pidanud. Istume kõik kenasti laua taha, sööme kõik enam-vähem sama toitu ja naudime söömist ja teineteise seltskonda söögilaua taga. Lastel on nüüdseks muidugi oma eelistused välja kujunenud, aga pole toitu, mida nad proovima pole nõus. Ma usun, et see on puhtalt tänu nende mitmekülgsele toidulauale beebieas.” Pille Petersoo, Nami-Nami looja
R.J.B. Bosworthi kapitaalne teos käsitleb Benito Mussolini (1883-1945) elu ja tegevust nii Itaalia peaministri kui ka diktaatorina. Tähelepanu pälvib aga samuti Mussolini elu enne 1922. aastat, mil temast sai peaminister, eraldi peatutakse sealjuures Esimese maailmasõja määraval tähtsusel Mussolini kujunemisele. Naiste tagaajamine, hooplemine, äärmine edevus, halastamatu julmus, ebapädevus – need olid sõnad, mis kõlavad Mussolini puhul kõige sagedamini, ja nende mõjul on temast jäänud mõnikord mulje kui klounist, mitte aga koletisest nagu tema kaasdiktaatoritest Hitlerist ja Stalinist. Ometi oli just Benito Mussolini see, kes kuulutas esimesena välja kava ehitada üles „totaalne riik“. Kuid Bosworth otsib Mussolinist ka inimest, näidates, et oma võimutäiuse tipul oli Itaalia diktaator jäänud tegelikult täiesti üksi. Sestap polegi Mussolini eluloo sisuks üksnes paraadide, diviiside ja diplomaatia, vaid ka võimuga kaasneva tühjuse kujutamine. Richard Bosworth on ajalooprofessor emeritus nii Lääne-Austraalia ülikoolis kui ka Suurbritannia Readingi ülikoolis ja on üks maailma juhtivaid autoriteete Itaalia lähiajaloo alal. Talt on ilmunud muuhulgas raamatud „Mussolini Itaalia: elu diktatuuri all 1915-1945“ ja „Natsionalism“.
Raamatu keskmes on autor ise, igavene heidik rõõmutul elupõlisel teekonnal läbi natsismi ja kommunismi Ameerikasse maapakku. Ehkki Norman Manea raamat on mitmes mõttes memuaarne, on see samas sügavalt meelekujutuslik teos, mis hõlmab aega ja ruumi, elu ja kirjandust, unenägu ja tõelisust, minevikku ja olevikku. Eluloolised sündmused sulavad ühte ajalooliste seikadega, mis seovad üksikisiku ikka ja jälle kollektiivse saatusega. Manea räägib 20. sajandi kõige julmemast ajajärgust ning sellele järgnenud võistlushimulisest ja mõnikord küünilisest tänapäeva ühiskonnast. Olles ühtaegu ahistav mälestusteraamat ja ambitsioonikas eepiline projekt, saavutab „Huligaani tagasitulek” eriomase sisemise harmoonia, kui äng läheb üle peeneks irooniaks ja burleskseks fantaasiaks. Huvitavalt kirjutatud ja säravalt sõnastatud teose autor tajub teravalt, milline tohutu vägi on inimlikul kurjusel ja headusel, kuulekusel ja ausameelsusel. „Huligaani tagasitulek” ilmus 2003. aastal ja pälvis 2006. aastal maineka kirjanduspreemia Prix Médicis Étranger’.
Riigikogu Toimetised (RiTo) on parlamendi põhiseaduslikke ja ühiskondlikke ülesandeid mõtestav perioodiline ajakiri, mis ilmub kaks korda aastas – juunis ja detsembris. RiTo on ajakiri poliitikuile, teadlastele, kõrgkoolide õppejõududele, ametnikele, äri- ja mittetulundusühingute liikmeile ning kõigile poliitikahuvilistele. RiTo missioon on edendada dialoogi teadlaste ja riigitegelaste vahel. Uuringute ja arvamuste rubriigis avaldatakse ka eelretsenseeritud heatasemelisi teadusartikleid, mis käsitlevad nüüdisühiskonna, riigivalitsemise ja poliitika huvipakkuvaid probleeme. Eesmärk on sotsiaalteaduste originaalsete uurimistulemuste abil mõtestada teaduspõhiselt praktilist valitsemiskogemust. Oodatud on ka Eesti autorite välismaistes teadusajakirjades avaldatud artiklite eestindused. The Riigikogu Toimetised (RiTo) = the Journal of the Estonian parliament is a forum for discussing the constitutional tasks of the Parliament and it is oriented towards politicians, scholars, teachers of universities, civil servants and representatives of business and non-profit associations, and everybody interested in politics. It also publishes peer reviewed research papers that deal with the issues of interest in modern society, governance and politics.