Kookospähkel, Matildaja Oskar usuvad vaevu oma silmi, kui kohtavad Lohesaarel ehtsat viikingit. Ettevaatlikult teevad sõbrad temaga tutvust ja saavad üllatusega teada, et Gudröd pole kaugeltki nii metsik ja ohtlik, nagu viikingitest arvatakse. Ta on hoopis täitsa hädas, sest on pagendatud. Kookospähkel ja ta sõbrad otsustavad Gudrödi aidata ja satuvad pöörasesse viikingiseiklusesse. Ingo Siegneri populaarne raamatusari jutustab julgest uudishimulikust väikesest lohest Kookospähklist ja paljudest seiklustest, millesse ta satub. Lood viivad põnevasse fantaasiamaailma, kus armsad tegelased toovad naeratuse näole suurtele ja väikestele. Raamatud sobivad hästi nii algajale lugejale kui ka ettelugemiseks.
„Unustuse piir“ on väheseid Vene romaane, mis käsitleb Nõukogude Liidu aegse vangilaagrite süsteemi pärandit. Noor geoloog reisib Kaug-Itta saamaks selgust, kes oli tema elu päästnud pime naaber, salapärane Teine taat. Mahajäetud kaevanduste ja hüljatud barakkide vahelt leiab ta unustusse vajunud maailma, kus ohvreid ja timukaid eirata on lihtsam,kui kohutava minevikuga tõtt vaadata. Kummituslik lugu toob esile selle rüüstatud maa ilu, kus inimeste, masinate ja looduse koostöös hävitati miljoneid elusid. Tänapäeva Venemaal püütakse mineviku väärtegusid kollektiivsest mälust jõuliselt kustutada. Seda hinnatavam on Lebedevi meistriteos kui kirjanduslik katse päästa ajalugu unustuse hõlma vajumast. Kaunilt kirjutatud raamat, mida eisaa käest panna ega unustada. Meistriteos, mis seob Venemaa nõukogudeaegsed minevikuõudused oma lapsepõlve mõista püüdva inimese isikliku looga. Edward Lucas, ajakirja The Economist vanemtoimetaja Oluline raamat Venemaa olukorrasttänapäeval, tulvil poeetilisi kirjeldusi ja unustamatuid kujutluspilte, mille kutsuvad esile rahva sageli hoomamatud katsed mõista oma maa tumedat möödanikku. Jack F. Matlock jun, USA saadik Nõukogude Liidus1987-1991 Haarav ja tundeid äratav teos, miskisub tagasi tollesse hiljutisse aega, mida juba kiputakse unustama. Hämmastav, kuidas kahe inimese suhteloost kujundatakse terve epohhi ülevaade viisil, mida on võimatu unustada. Matti Piirimaa, raamatu tõlkija
New York Timesi menuautori Curtis Sittenfeldi sulest ilmunud “Uhkuse ja eelarvamuse ”tänapäevases stiilis ümberjutustus on ühtaegu nii austusavaldus Jane Austenile kui ka julge kirjanduslik eksperiment. Soe ja samas vaimukas “Väärt mees”, mis käsitleb soo-, klassi-, armastuse-ja pereprobleeme, on kahekümne esimese sajandi särav, vallatu ja hõrk perekonnalugu. Seesugused Bennetid ja härra Darcy on ühtviisi tuttavlikud ja tundmatud: Liz on ligi neljakümneaastane ajakirjanik, kes elab New Yorgis, nagu ka tema joogatreenerist vanem õde Jane. Isa äkilise haigestumise tõttu sõidavad õed lapsepõlvelinna Cincinnatisse vanematele appi – ja avastavad, et nende suur kodumaja Tudor on lagunemas ning ka perekonna enda käekäik pole kiita. Noorimad õed Kitty ja Lydia on liialt ametis CrossFiti treeningute ja paleodieediga, et tööle minna. Keskmine õde Mary valmistub kolmanda magistrikraadi saamiseks ega tõsta jalgagi oma toast, välja arvatud teisipäeva õhtuti, kuid oma salapärastest käikudest ta rääkida ei taha. Proua Bennet mõtleb ainult sellest, kuidas tütred mehele panna. Mängu tuleb kena uustulnukast arst Chip Bingley, kes on hiljuti osalenud tõsielusarjas “Väärt mees”. Neljanda juuli grillipeol heidab Chip Jane’ile silma. Chipi neurokirurgist sõber Fitzwilliam Darcy aga jätab endast Lizile halva mulje. Esmamulje võib aga siiski petlikuks osutuda …
Palatis number 217 on ärganud miski, mis on tulvil kurjust. Brady Hartsfield, kes korraldas kaheksa hukkunu ja paljude vigastatutega veresauna, on lebanud kliinikus viis aastat vegetatiivses seisundis. Arstide arvates ei saa olla juttugi tema paranemisest. Kuid Brady on teadvusel ja tema kasutuses on uued võimed, mis lubavad külvata kujuteldamatut hävingut haiglapalatist väljumata. „Valve lõpus” leiab Stephen Kingi Hodgesi-triloogia närvekõditava lõpplahenduse, kus põnevik on ühendatud Kingi populaarseima kaubamärgi, südant põksuma paneva üleloomuliku elemendiga. Tulemuseks onkaasahaarav pilguheit inimese haavatavusse ning kõhedusttekitav põnevus ja pinge.
Anna Emerson on kolmekümneaastane emakeeleõpetaja, kes vajab hädasti mõnd seiklust. Olles surmani tüdinud Chicago külmadest talvedest ja suhtest, mis ei paista kuhugi välja jõudvat, haarab ta kinni võimalusest veeta suvi troopilisel saarel kuueteistkümneaastase T. J. eraõpetajana. T. J. Callahanil pole vähimatki tahtmist kuskile minna. Tema vähk on taandumas ja ta tahab jälle normaalse elu juurde naasta. Vanemad aga nõuavad, et ta veedaks suve Maldiividel ning püüaks möödunud aasta koolitööga järele jõuda. Anna ja T. J. astuvad eralennuki pardale, et võtta suund Callahanide suvekodule, ning kui nad lendavad parajasti Maldiivide tuhande kahesaja saare kohal, juhtub see, mida keegi ette arvanud poleks. Lennuk kukub haidest kubisevasse ookeani. Anna ja T. J. jõuavad kaldale, aga avastavad peagi, et viibivad asustamata saarel. Algul mõlgub neil mõttes ainult ellujäämine, aga kui päevadest saavad nädalad ja seejärel kuud, puutuvad merehädalised kokku kõikvõimalike probleemidega, mille hulka kuuluvad näiteks ägedad troopilised tormid, mitmed meres luuravad ohud ja võimalus, et T. J. vähk lööb uuesti välja. Ja kui T. J. tähistab saarel järjekordset sünnipäeva, hakkab Anna mõtlema, et suurimaks väljakutseks tema jaoks võib olla hoopiski elu koos poisiga, kellest tasapisi on saamas mees.
Lapsena pahatahtliku isa poolt vangis hoitud, vandus Helena Lambarth tema surma järel, et ei hakka enam iialgi ühegi mehe käsu all elama. Austamaks oma ema viimast tahet reisib ta Londonisse, et astuda seltskonda – ja leiab end veetleva lord Darnelli tõrksa külalise rollist. Adamil, lord Darnellil, pole aega, et vaadata läbiligunenud kodutu rübliku järele, kellele ta nõustus eeskostjaks hakkama. Koormatud isa võlgadest, teab mees, et ta ainus lootus on paluda jõuka Priscilla Standishi kätt. Kui naine vaid nii tavaline poleks võrreldes omapärase Helenaga – ja kui ta orvust hoolealune ootamatult lummavaks nooreks naiseks ei sirguks…
Peaaegu kaks aastakümmet tagasi juhatas üks karismaatiline Colini-nimeline mees San Franciscost põhja poole jäävas eelmäestikus elust kõrvaletõmbunud kogukonda, kes pidid elama vabana materialistlikest kaalutlustest. Selle asemel muutis Colin Pelgupaiga ühishauaks, viies täide plaani oma jüngrid kõrvaldada. Siiski õnnestus kolmel lapsel ta sõrmede vahelt välja lipsata ja Colini saladustega põgeneda. Praegu elavad Nick Board ja tema kaks kaunist õde, kes pääsesid koos temaga, vaikselt väikeses Pointe Judah linnakeses Louisiana osariigis. Aga kui Pelgupaigas avastatakse surnukehad, on sõbrad minevikupainajate sunnil sunnitud avalikkuse ette astuma. Et ellu jääda, peavad nad alati olema sammu võrra eespool mehest, kes oli oodanud nende paljastamist.
Kui Max Savage avab praksise üksildases hurmavalt ilusas bayou-äärses linnas, loodab ta alustada uut elu. Mees on hinnatud kirurg, ta kaks venda seisavad ta kõrval ja Toussainti lämmatavas kuumuses avaneb tal uus võimalus. Kuid peagi avastab Max, et ei pääse mõrvasüüdistustega minevikust ega kahe surnud naise näost. Liiatigi, kuna taas on üks naine kadunud ja Max nägi viimasena naist elusalt. Annie Duhon teab kõike öistest õudusunenägudest, mis hävitavad eluunistused, ja vajadusest põgeneda mineviku eest. Kuid tema kiindumus Maxi kasvab, kuigi liikvele lähevad häirivad jutud ja ta kõige kohutavamad nägemused võtavad erksad värvid. Kas ta võib Maxile usaldada oma saladused ja sügavaimad ihad? Või on mees see viirastus, keda ta unenägudes kohtab – puhastava tulega naisi jälitav tapja. Kas temast saab järgmine ohver? Meeletu viha objekt. Max on märgiga mees, kes on tahtmatult pannud ohtu kõik, kellest ta hoolib. Nüüd armastab ta Anniet ja teab kohutava selgusega, et tal on vaid üks võimalus tapja paljastada, enne kui pole enam midagi, mille nimel võidelda.
See töö pidi olema tapvalt lihtne – viia isiklikult mõned lepingud miljardärist filantroobi Harry van Dorni ekstravagantsele jahile, saada tema allkirjad ja kõik. Kuid Manhattani advokaat Genevieve Spenser taipab õige pea, et ta on valel ajal vales kohas, ning et avalikkuse ees lahkel playboyl on haiglane, julm pool. Samal ajal kui mees püüab naisest selleks õhtuks oma mängukanni teha, kuni Harry naise kõrvale heidab nagu eelmisedki ohvrid, peab Genevieve säilitama kainet mõistust, kui ta kavatseb öö üle elada. Ent jahi pardal on veel keegi, kes teab van Dorni kurjuse tõelisi sügavusi. Peter Jensen on midagi palju enamat kui tagasihoidlik assistent, kelleks olemist ta teeskleb – ta on salaagent, kes ei peatu millegi ees, tagamaks, et Harry surmav Seitsme Reegli nime kandev terroriplaan sureb koos mehe endaga. Kuid Genevieve’i kohalolek on Peteri plaani nurjanud ning nüüd peab ta otsustama, kas riskida oma missiooniga, et naist ellu jätta, või lasta tal muutuda süütuks ohvriks…
"„Tõde Trumpist“ annab vastuse kõigile neile, kes küsivad: „Kes ikkagi on Donald Trump?“ „Hoolikalt koostatud ja õiglane ülevaade.“ USA Today „Ergutav ja põnev lugemine, mis põhineb intervjuudel ja dokumentidel ning võtab kokku kümneid aastaid meediakajastust, et rääkida lugu Trumpi lapsepõlvest, perekonnast, äritehingutest ja kõrvalepõigetest poliitikasse.“ The Washington Post „Tasakaalukas, heade allikatega ja täiuslikult ajastatud.“ Financial Times (UK) Eksklusiivsetel intervjuudel ja põhjalikul uurimistööl põhinevas teoses jutustab Pulitzeri võitjast ajakirjanik Michael D’Antonio kogu Trumpi loo alates tema aastatest ärimehena kuni presidendikampaaniani, mis osutus ootamatult edukaks. Ta annab ülevaate tõusudest ja langustest, skandaalidest ja triumfidest ning pidevast kuulsuse- ja rahajahist, mis on teinud Trumpist selle, kes ta täna on. D’Antonio uurib ka Trumpi perekonnavaranduse allikaid, tema püüdu poliitikast kasu lõigata ning oskust muuta meediakajastust võimuks. „Tõde Trumpist“ on esmalt avaldatud 2015. aastal ja nüüd uuendatud, et kajastada Trumpi tõusu poliitikataevasse. See on halastamatu ja silmi avav ülevaade kogu maailmale enim kõneainet pakkuva mehe elust ja karjäärist.