Eesti digiraamatute keskus OU

Все книги издательства Eesti digiraamatute keskus OU


    Metsmees

    Richard Janno

    Oma parimaks peetud romaanis «Metsmees» (1929) kujutab Janno satiirilises plaanis omaaegset nn. hõimuliikumist.Filoloogiadoktor Rasmus toob Eestisse mordva nooruki Peedra Smirnovi, et kasvatada «metsmehest» mordva valgustustegelane. Kuid sisseelamine siinsesse tõusiklikku seltskonda kujuneb noormehele valuliseks.

    Süvenemine. Edule keskendumine hajusas maailmas

    Cal Newport

    "Süvenemine on võime keskenduda kognitiivselt nõudlikule ülesandele, laskmata end häirida. See oskus võimaldab kiiresti omandada keerulist infot ja saavutada väiksema ajaga paremad tulemused. Süvenemine võimaldab teha head tööd ja saada sellest tõelist rahuldust. Lühidalt, see on nagu supervõime meie üha konkurentsitihedamas 21. sajandi majanduses.Ometi on suur osa inimesi kaotanud süvenemisvõime, veetes oma päevad e-kirjade ja sotsiaalmeedia palavikulises virvarris, tajumata, et on olemas ka parem võimalus.Professor Cal Newport ei hakka väitma, et enese häirida laskmine on halb, vaid tõstab hoopis esile vastupidise eeliseid. Raamatu esimeses pooles näitab ta, et peaaegu mis tahes ametis toob süvenemise eetika kasvatamine tohutut kasu. Teises osas tutvustab ta neljal reeglil põhinevat ranget treeningkava, mis muudab teie mõtteviisi ja harjumusi ning toetab süvenemisoskust. Muuhulgas võib raamatust leida näiteks soovitused, et enamik tõelisi professionaale peaksid loobuma sotsiaalmeedia kasutamisest ja leidma teadlikult aega igavuse tundmiseks.See raamat on suurepärane teejuht kõigile, kes tahavad saavutada hajusas maailmas keskendunud edu."

    Juhiks saamine. Mida teha siis, kui kõik vaatavad sinu poole

    Julie Zhuo

    Wall Street Journal bestseller. „Meie tiim kasvab, selgitas ülemus. Me vajame veel üht juhti ja sina saad kõigiga läbi. Mis sa arvad?“ Nõnda kõlas Julie Zhuo ülemuse põhjendus, miks just temast peaks saama kujundusmeeskonna juht Harvardi nohikute poolt käima lükatud idufirmas, mille suvepäevad mahtunuks siis veel kenasti tagaaeda ära. Kuigi Julie toonased teadmised juhtimisest piirdusid kahe sõnaga – koosolekud ja ametikõrgendus –, võttis ta selle väljakutse ilma pikema jututa vastu. Alles hiljem hakkas ta öeldu üle järele mõtlema. Ma saan kõigiga läbi. Juhtimine tähendab ju kindlasti enamat kui ainult seda!? Kuid mida?Facebookis praktikandina alustanud Julie Zhuo on nüüdseks Sillicon Valley üks tunnustatumaid tippjuhte. Ta tunnistab, et kõige kirkamad õppetunnid on tulnud läbi tehtud vigade ja neid on jagunud ohtralt. Kuid elu käibki nii – sa saad oma valusad vitsad kätte, et järgmine kord teisiti, kui veab, paremini teha. Mida ja kuidas, just sellest raamat „Juhiks saamine“ räägibki. Zhuo on nüüdseks veendunud, et heaks juhiks mitte ei sünnita, vaid kasvatakse. Tema raamat kirjeldab teekonda, kuidas lõputute hirmude ning kahtluste kiuste enesekindlaks juhiks saada. Kui Zhuo käest oleks enne tema juhiks saamist küsitud, mida see töö endast kujutab, vastanuks ta:JUHI TÖÖ ON … kohtuda alluvatega, et aidata neil probleeme lahendada anda tagasisidet, mis on hästi ja mis mitte selgitada välja, keda tuleks edutada ja keda vallandadaZhuo tänane, parandatud versioon ütleb aga, et:JUHI TÖÖ ON … luua hästitoimiv meeskond toetada alluvaid nende karjäärieesmärkide saavutamisel luua protsessid, et töö sujuks ja oleks tõhusHaaravalt kirjutatud „Juhiks saamine“ on õpetlik teejuht sellest, kuidas tippjuhiks kujuneda.

    Mõõda seda, mis loeb

    John Doerr

    Kuidas Google, Bono ja Gatesi fond eesmärkide ja võtmetulemuste abil kogu maailmas rokivad."New York Timesi bestseller nr 1.Legendaarne riskikapitalist John Doerr avaldab saladuse, kuidas eesmärgipüstitamise süsteem OKR (ingl Objectives and Key Results, eesmärgid ja võtmetulemused) on aidanud sellistel suurtel tehnoloogiahiidudel nagu Google ja Intel saavutada plahvatuslikku kasvu ‒ ja kuidas see võib aidata organisatsioonil suurepäraste tulemusteni jõuda.Doerr selgitab, kuidas siduda eesmärgid tulemustega. See tähendab, et kirja pannakse eesmärgid; viisid, kuidas nendeni jõuda; ning tulemusmõõdikud. Seejuures on kõigi töötajate eesmärgid, sh peadirektori omad tervele organisatsioonile teada.Raamatus on hulganisti elulisi näiteid suur- kui ka väikeettevõtetest, kes tulemuseesmärgistamist on juba edukalt rakendanud, saavutades nii ülikiiret kasvu. „Mõõda seda, mis loeb“ on kasulik lugemisvara nii tipp-, keskastme- kui ka esmatasandijuhtidele, kellele organisatsiooni kasv on oluline.

    Mikael Karvajalg

    Mika Waltari

    Mika Waltari ajaloolise romaaniga „Mikael Karvajalg” jätkab kirjastus Varrak Mika Waltari loomingu uustõlgete avaldamist eesti keeles. Romaan kujutab soome päritolu noormehe Mikael Karvajala elu ja seiklusi varauusaegses Euroopas. Peategelase pilgu läbi saab lugeja tuttavaks olulisemate poliitiliste, majanduslike ja religioossete sündmustega Euroopas 16. sajandil, ajal, mil sarnaselt tänasegi päevaga leidsid aset suured muutused. Romaanile on kirjutanud saatesõna kirjanik ja ajaloolane Andrei Hvostov.„Mis puutub romaani ajaloolisesse tausta, siis hoolimata Waltari kalduvusest panna sarkasmiga n-ö üle võlli, võib kõike mis kirjeldatud lugeda peaaegu nagu ajalooõpikut.”Andrei Hvostov

    Avameri 2. Kalamehe mõrsja

    Lembit Uustulnd

    Romaan „Avameri. Kalamehe mõrsja” on järg romaanile „ Avameri. Kapten”. Romaanis jätkuvad SRTR Roobaku meeskonna ponnistused kalapüügil Aafrika vetes ning ootamatu dokiremont Luandas, kus samal ajal on poliitiline situatsioon läinud väga teravaks, kaldal käib sõda ja kohalikule nõukogude kogukonnale on välja kuulutatud 48-tunnine valmisolek evakuatsiooniks. Selles segaduses, kus keegi ei tea ega tahagi midagi teada, peab noor kapten Volmer näitama iseloomu. Kolhoosi Kaluri Poeg tegevusele on tugeva pitseri vajutanud babiidi-afäär, kuid sellele vaatamata peavad inimesed leidma võimaluse oma töid ja tegemisi jätkata ja nagu ütleb püügiosakonna ülem Olev Räim: „Alati on kusagil midagi uuritud ja puuritud, mida meie sinna parata saame. Meie jätkame oma taotlusi ja asja ajamist sama rahulikult ja järjekindlalt kui varem …”

    Kui me olime orvud

    Кадзуо Исигуро

    Nobeli kirjandusauhinnaga pärjatud jaapani päritolu briti kirjaniku Kazuo Ishiguro viies romaan „Kui me olime orvud” paiskab detektiiv Christopher Banksi keset Teise maailmasõja eelõhtul Jaapani vägedest okupeeritud Shanghai karmi reaalsust. Shanghai on ühtlasi Christopher Banksi lapsepõlvelinn, kus jäid kadunuks tema mõlemad vanemad: ema, kes avameelselt kritiseeris brittide laastavat oopiumiäri Hiinas, ja ka isa, kes töötaski muuhulgas just oopiumiäriga tegelevas suurfirmas.1937. aastal naaseb detektiiv Shanghaisse, et alustada kadunud vanemate otsinguid. Nagu Ishiguro puhul tihtipeale, märkab lugeja üsna pea, et Banks pole kuigi usaldusväärne jutustaja – piirid tema sisemaailmas valitseva kaose ja ümbritseva segaduse vahel kipuvad hajuma. Valusa lõpplahenduseni jõuab peategelane Shanghai põlevates vaestekvartalites, mis sarnanevad pigem painajaliku unenäoga. Ishiguro loomingu üheks läbivaks teemaks on elust välja lõigatud või sügavale maetud saladused, mille toob päevavalgele juhuslik, kuid ometi vältimatu kokkupuude mõne teise elu valupunktidega. Õhustikult meenutab romaan kõigiti turvalist klassikalist kriminaalromaani, lastes samas aimata pinna all varitsevat irooniat ja kõhedust.

    Keegi pole süütu

    Michel Bussi

    Malist pärit veetleval üksikemal Leylil on kolm last: 21-aastane Bamby, 17-aastane Alpha ja 10-aastane Tidiane. Leylil on suur unistus, mida aga varjutab ränk saladus. Kes teda kuulata soovib, neile räägib ta oma elust – kuid kas ta julgeb kellelegi kogu tõde tunnistada? Kas ta saab takistada oma lapsi paljastamast tema suurt saladust? Äkitselt hakkavad toimuma mõrvad, millesse paistab olevat segatud Leyli enda tütar Bamby. Noor ja innukas politseiuurija Julo Flores ei suuda tüdrukut aga kuidagi võimalikuks süüdlaseks pidada.Teie ees on raputavalt põnev lugu, milles põimuvad Sahara-tagune kõrb, Marseille linnadžungel ja müstilised öökullihuiked.Michel Bussi (snd 1965) on tänapäeva kõige menukam prantsuse krimikirjanik, kelle romaanide tõlkeid on avaldatud 35 riigis. Eesti keeles on varem ilmunud „Leidlaps lumetormist“ ja „Mustad vesiroosid“.

    Lume ja tuha hingus 1. osa

    Diana Gabaldon

    „Lume ja tuha hingus” jätkab Diana Gabaldoni ülipopulaarset „Võõramaalase” sarja.Me kohtume ajarändurist kirurgi Claire Fraseri ja tema vapra punapäise abikaasa Jamiega taas aastal 1773 Põhja-Carolina südamaal – tsivilisatsiooni äärealal, sõja künnisel ja poliitiliste keeristormide tõmbetuultes.Ajaränduritena teavad Claire, tema tütar Brianna ja väimees Roger MacKenzie iseseisvussõja tulemust, aga astuda võitjate poolele liiga vara oleks surmavalt ohtlik. Fraseritel ja MacKenziedel tuleb karta relvastatud indiaanlasi, isehakanud rahvakaitsekomiteesid, kuninga sõjaväge, vaenulikult meelestatud presbüterlasi, reetlikke tuttavaid ja … mõrtsuklikku emist.

    Kuidas 30 päevaga romaani kirjutada?

    Heli Künnapas

    ,,Mõne inimese jaoks on üks raamat kuu jooksul lugeda ületamatu ülesanne, teise jaoks üks romaan kuu jooksul kirjutada aga realistlik eesmärk. Sellesse raamatusse olengi kogunud soovitused ja teadmised, mis on minu jaoks 30 päevaga romaani kirjutamise võimalikuks teinud. Ühtegi kirjutamisteooria õpikut ma ümber ei kirjuta, vaid keskendun rohkem iseenda praktilisele kogemusele.Võib juba ette öelda, et kõige olulisem on kirjutamine! Nii et ainult selle raamatu lugemisest kahjuks ei piisa, vaid avaldatud raamatu autoriks saamiseks peab sul olema lugu ja soov see kirja panna. Kuidas seda 30 päeva jooksul teha? Seda saad juba siit raamatust lugeda."