Фолио

Все книги издательства Фолио


    Словник іншомовних слів: тлумачення, словотворення та слововживання

    Г. М. Сюта

    Словник містить близько 35 тис. слів і словосполучень. Ці слова увійшли в українську мову в різні часи з різних мов. У словнику представлено іншомовні слова, що зустрічаються в повсякденному житті, а також терміни із різних галузей знань. Словникова стаття містить граматичну та стилістичну інформацію про запозичення, фіксує його значення, що склалися давно, а також ті, що розвинулися в останні роки. Новизну пропонованої лексикографічної праці визначає подання словотвірних можливостей кожного із запозичень, прикладів уживання слова. Словник розрахований на широке коло читачів.

    Словник сучасного українського сленгу

    Отсутствует

    «Словник сучасного українського сленгу» містить понад 5 тисяч слів і словосполучень, узятих з живої мовної стихії, що широко вживаються представниками різних вікових, професійних, соціальних прошарків в останні десятиліття. При створенні словника було використано лексичний матеріал творів відомих українських письменників Ю. Покальчука, Л. Дереша, С. Жадана, Ю. Андруховича, О. Забужко та ін.

    Чотири шаблі (збірник)

    Юрій Яновський

    Юрій Яновський (1902 —1954) – один з найвизначніших романтиків в українській літературі першої половини ХХ століття. При згадці цього імені постає перед очима «світ спекотний і шалений, бачиться степ у переблискуванні шабель, охоплений курявою битви». Романи письменника «Вершники» і «Чотири шаблі» належать до кращих творів про героїку Громадянської війни. До видання включено оповідання («Роман Ма», «Байгород», «В листопаді» та ін.), есеї («Голлівуд на березі Чорного моря»), романи («Майстер корабля», «Чотири шаблі», «Вершники»), в яких розкривається яскравий талант Юрія Яновського.

    Чотири шаблі

    Юрій Яновський

    «Чотири шаблі» – роман про глибинні духовно-психологічні засади народного руху в Україні періоду національно-визвольних змагань та громадянської війни. І цього разу письменнику вдається до останньої сторінки в напрузі тримати увагу читача завдяки розповіді про різноманітні випробування, авантюристичні, напівфантастичні пригоди героїв.

    100 знаменитих людей України

    Оксана Очкурова

    Україна подарувала світу багато яскравих і цікавих особистостей. І сто героїв цієї книжки – лише невеличка частина з них. Автори намагалися представити в ній найвидатніші постаті минулого і сучасності, які своєю працею і талантом прославили країну, вплинули на хід її історії. Тому поряд із життєписами тих, хто здавна вважався символом української нації (Б. Хмельницький, Т. Шевченко, Леся Українка, І. Франко, М. Грушевський), тут вміщено нариси про тих, хто тривалий час залишався ізгоєм для своєї країни (І. Мазепа, С. Петлюра, В. Винниченко, Н. Махно, С. Бандера). Є у книзі і біографії героїв політичного небосхилу, учасників «помаранчевої» революції – В. Ющенка, Ю. Тимошенко, О. Мороза, В. Литвина, П. Порошенка, чиї імена нині стали візитною карткою України у світі.

    Тарас Шевченко

    Леонід Ушкалов

    Коли ми говоримо: «Тарас Шевченко», то передусім уявляємо собі сивоусу людину з сумним, важким поглядом. Так, це знайомий нам з дитинства великий Кобзар. Він народився кріпаком, був круглим сиротою і тільки у 24 роки став вільною людиною. Ці факти відомі всім. Але не всі знають, що молодий Шевченко входив до санкт-петербурзького мистецького бомонду, відвідував оперу, був бажаним гостем у багатьох кращих домах, любив жінок, навіть думав оженитися. Саме такий – маловідомий – Тарас постає зі сторінок цієї книжки. Автор показує не просто геніального поета, а передусім людину – людину, яка любила життя у всіх його проявах, яка страждала від несправедливості, яка так хотіла щастя і яка, зрештою, була такою нещасливою…

    Країни світу. Європа. Дитяча енциклопедія

    Отсутствует

    Європу, зазвичай, називають колискою сучасної цивілізації. Саме тому книга, присвячена країнам цієї частини світу, відкриває тритомну дитячу енциклопедію «Країни світу». З неї ви дізнаєтесь багато цікавого про географічні особливості, природу, історію, економіку та культуру європейських держав. На її сторінках ви зможете здійснити захоплюючу подорож до таких всесвітньо відомих центрів європейської цивілізації, як Афіни, Париж, Лондон, Відень, Рим, Прага, Київ, Мадрид, Варшава, Стокгольм, Амстердам, Берлін, та багатьох інших, побувати на просторах країн-велетнів – Франції, України, європейської частини Росії, Німеччини, Іспанії, Португалії, Швеції – і зазирнути в майже іграшкові королівства Андорри, Ліхтенштейну, Люксембургу, Монако, познайомитися зі звичаями та традиціями різних народів, що входять до європейської спільноти.

    Країни світу. Африка. Дитяча енциклопедія

    Отсутствует

    Книга про Африку, що продовжує дитячу енциклопедію «Країни світу», значною мірою може змінити ваше уявлення про країни Чорного континенту. Тут співіснують найспекотніші пустелі і чарівні куточки насправді «райської» землі, бідність і багатство, високі культурні надбання і залишки невільницького минулого.

    Країни світу. Америка, Австралія, Океанія. Дитяча енциклопедія

    Отсутствует

    Ця книжка запрошує вас у захоплюючу подорож відразу до двох континентів – Америки та Австралії. З неї ви дізнаєтесь багато цікавого про минуле й сьогодення країн Нового Світу, серед яких чимало найрозвинутіших світових держав (США, Канада, Бразилія, Аргентина тощо), про неповторні дива австралійської землі, яка майже до початку XX століття лишалася для європейців загадковою terra incognita, про чарівний світ Нової Зеландії, що стала уособленням дивовижного Середзем’я – фантастичної країни, де мешкають герої славнозвісного «Володаря перснів».

    Країни світу. Азія. Дитяча енциклопедія

    Отсутствует

    Цей том дитячої енциклопедії «Країни світу» розповідає про Азію – найбільшу частину світу, яку здавна називають «Оспіваною Шехерезадою». Тож недарма вміщені в нашій книжці розповіді про казкову природу, своєрідну культуру і стрімкий економічний зріст азійських країн, про давні і сталі традиції їхніх народів немовби доповнюють сторінки добре відомої читачу «Тисячі й однієї ночі».