Книги о Путешествиях

Различные книги в жанре Книги о Путешествиях

Трудный сезон. Рассказ геолога

Виктор Музис

Это рассказ о работе геолога в Заполярной Якутии по поиску кимберлитовых тел на участке правобережья реки Оленек и тех трудностях, с которыми ему пришлось столкнуться – и частой поломкой техники, и трудностями общения с некоторыми членами коллектива, и наступившей зимой с ее морозами…

Отшельник и странник. Почти невыдуманные истории

Evgenii Shan

Эти две истории похожи одна на другую и совершенно разные. Поиск выхода из жизненного тупика может и напоминает кому-то дауншифтинг, но только на первых строках повествования. Это поиск не только своего нового места в этом мире, это поиск смысла жизни и существования, осознание себя и мира вокруг, решение вечной проблемы материального и духовного. Рассказаны двумя людьми – монахом буддистского монастыря и отшельником на далёком острове, который решил жить не в монастырских стенах.

Зюзя. Книга первая

Вадим Валерьевич Булаев

Здесь нет ни геройских героев, ни злодейских злодеев. Есть лишь человек и собака, идущие по практически пустому миру.

Клетка

Вадим Цхе

Символ свободы – это открытые двери клетки. Это неизведанное, то, с чем мы еще не сталкивались. То, на что мы не знаем ответа. Это и есть свобода. Полет в небе без стен и решеток. Полет как жизнь. Как ветер дует. Свобода – это то, к чему мы не готовы. Это новое. Это то, что дарит изумительное отношение ко всему, что происходит внутри нас. Книга, рассказывающая о первом в истории восхождении на велобайке на гору Кала-Патхар (5643 м) и на Базовый Лагерь Эверест (5364 м).Фото из личного архива автора.Содержит нецензурную брань.

Minu Austria

Liina Mittermayr

Inimesele on omane avastamiskirg. Mina avastasin Austria juba üle 20 aasta tagasi, kuid juba ammu ei hoia mind siin kinni inimene, kelle pärast tookord tuldud sai. Olen avastanud nii palju, millest ma enam loobuda ei saa. Olgu see ooperi- ja operetimuusika võlu ning sellele naudingule keiserlikult uhkeldavat raami pakkuvad ehitised, Mozarti fenomen või „Helisev muusika". Või hoopis Austria muinasjutuline talv, paksu lumekatte all uhkeldavad mäemassiivid, hõrgult söögi ja joovastavalt hõõgveini järele lõhnavad magihütid, kus heatujuline peremees pistab eine lõppedes pihku pitsi ise tehtud napsiga. Mu siiajäämise põhipõhjused on lihtsad ja samas keerulised… Esiteks suusamäed ja tegutsemine suusainstruktorina – töö ja lõbu nauditavaim kooslus. Ning teiseks töö põgenikega – valus teema paljude umbsõlmedega, mille harutamine käib tihtipeale üle jõu ka kõige nobedamatele näppudele. Sel pisikesel ja maagiliselt maalilisel maalapil on pakkuda rohkem, kui usute. Tuleb vaid tulla ja avastada. Või siis süda mägedele kaotada ja nende keskele jäädagi…

Minu Egiptus. Kaunis kaos

Sandra Peets

Egiptusest mõeldes turgatavad esimesena pähe püramiidid, päike, liiv ja türkiissinine värviliste korallidega meri, kuid kui paljud on mõelnud seal elamisest? Mina ka ei mõelnud, aga pakkisin kohvrid ja minu elukohaks sai vaheldumisi Punase mere ääres paiknev Hurghada ja Ülem-Egiptuse linn Luxor. Esimene on eestlastele tuttav ja küllaltki läänelik kuurortlinn, teine äärmiselt konservatiivne ja klannikultuuril rajanev asula. Unistasin avastusretkedest Ramses II radadel ja maalilistest jalutuskäikudest päikeseloojangul Niiluse kallastel… Mind tervitas hoopis kultuurišokk – koduseinte vahele varjuvad naised, piiratud liikumisvabadus ja lõputu trall pulmade ümber. Kohalike tõekspidamiste mõistmine võttis aega, kuid lõpuks saime sinasõpradeks. See on lugu sellest, kuidas ma 2012. aastal Hurghadas armastuse otsa komistasin ja peale viieaastast kaugsuhet Egiptusesse kolisin. See on ka lugu abieludest ja naiste rollist Egiptuse ühiskonnas. Lugu Egiptuse ühiskonna põletavatest probleemidest ja kaosest ning egiptlastest, kes seda kõike läbi huumoriprisma vaatavad.

Minu Sydney. Sada linna ühes

Triin Pehk

Austraalia suurimasse linna ja majanduskeskusesse Sydneysse tõi mind uitmõte: tulin 1990ndate lõpul siia vahetusõpilaseks. Nüüd elan ma Smaragdlinnas koos oma austraallasest ja Eesti-entusiastist abikaasa ning kahe tütrega. Roheluse ja loodusliku ilu poolest maailma tipus olev Sydney võrgutab külastajat oma pöörase fotogeensusega. Öeldakse, et Sydneys on peidus sada Sydneyt. Minu arust on neid rohkemgi. Siin on üle saja ranna, pisikeste ajalooliste nukumajade rajoonid, laheäärsed laevaehituskompleksid ja uhiuued korrusmajad. Mägine eeslinn ja Austraaliale omased võsametsad. Küpsete marjadega mooruspuud, kirkalt õitsvad bugenvillead ja käratsevad linnud. Kui maailmakuulsad postkaartidelt tuttavad ooperimaja ja sadamasild on ära nähtud, tuleks kindlasti harrastada linnaosaturismi ning avastada erinevaid omanäolisi mitmekultuurilisi Sydney paiku. Kas või jalgsi – üle seitsme silla!

Reisid Lõunamere saartel

Роберт Льюис Стивенсон

Seikluskirjanduse klassiku Robert Louis Stevensoni kultuuri- ja teadusloolise tähtsusega reisikiri «Reisid Lõunamere saartel» avab eesti lugejatele eelkõige Stevensoni kui rännumehe külge, mis võiks olla märksa rohkem tuntud. Raamat baseerub kirjaniku reisipäevikutel, mida ta pidas koos abikaasa ja kasupojaga sooritatud reisidel Markiisaartele, Gilberti ja Tuamotu saartele aastail 1888–1890. Kuigi Stevenson maalib neis kirjeldustes Vaikse ookeani saartest ja nende asukatest üsna isikliku ja pea ilukirjanduslikus võtmes ning kunstiliselt kõrgel tasemel pildi, on nende kaante vahel ka ääretult palju autentset ning olulist kultuuriloolist, ühiskondlik-poliitilist ja antropoloogilist materjali. Kui siia lisada veel «Aarete saare» autori lummav atmosfääriloome ja kirjanduslik stiil, pole imeks panna, et teost peetakse üheks olulisimaks 19. sajandil kirja pandud reisikirjaks üldse. «Hämmastavalt moodsa tunnetusega reisikirjeldus, justkui reisiblogi, mille oleks võinud kirjutada Anthony Bourdain!» «Erakordselt hästi kirjutatud raamat, lummavate saare- ja ookeanikirjeldustega, mis panevad teid tahtma olla neissamades soojades Prantsuse Polüneesia vetes ja Kiribati rannal!»