Книги для детей: прочее

Различные книги в жанре Книги для детей: прочее

Tänavalapsed. Uus algus

Tea Kask

„Kui tahad süüa, mine tänavale kerjama nagu teised,” jätkas vanaema. Mattias kuulas ta ära ja tahtis ema tuppa hiilida, kuid vanaema ei jätnud: „Kas sa ei oska ise minna või? Ma aitan sind!” Ta võttis väikese Mattiase kraest kinni ja poissi ukse poole tirides lisas: „Tänav on sealpool, mine!” Ning vanaema viskas poisi tänavale. Mattias ei saanud arugi, kui ta juba väljas oli. Uks mürtsatas tema selja taga kõva prõmmuga kinni. Igapäevaelus me tihti ei märkagi tänaval hulkuvaid lapsi. Selle raamatu autor on kasvatanud oma peres mitut endist tänavalast. Jutustus „Tänavalapsed” on kirja pandud nende räägitu põhjal. See, mida nad on pidanud läbi elama, et endale elatist teenida, et kõhutäit süüa saada, on ebainimlik ja šokeeriv. Need lapsed on kokku puutunud kogu selle rämpsu ja halastamatusega, mis tänavaeluga kaasas käib. Nad elasid tänaval, vahel ka oma kodus ja turvakodudes juba kolm aastat. Väiksem oli nelja- ja suurem viieaastane, kui algas nende seiklusrikas ja karm elu… „Uus algus” jutustab linnatänaval kasvanud vendade kohanemisest uue eluga kasuperes ning väikeses külakogukonnas. Kooliminekueas poisid avastavad, et selles maailmas kehtivad hoopis teistsugused reeglid kui julmas tänavaelus. Kuigi uus elu toob endaga kaasa ootamatuid muresid, on rohkem siiski rõõmu sellest, et troostitu minevik jääb üha kaugemale seljataha.

Лекция «Путешествие фрикадельки»

Илья Колмановский

– Мой опыт общения с детьми показывает, что их очень волнует: как переваривается еда и чем отличается капуста от конфет; что полезного и вредного в шоколадках; откуда берутся витамины и какая еда придает сил и помогает расти. Мы проследим путь фрикадельки от зубов (также резонансная тема – дети хотят знать, как зубы выпадают и меняются). Погрузимся в кромешный ад соляной кислоты в желудке. Изучим все 300 квадратных метров пищеварительной поверхности кишечника. И мы не будем чураться дешевой популярности и обязательно достигнем «священного Грааля» любого юного естествоиспытателя – до унитаза. И узнаем, как работает кишечник. Приходите с детьми на эту чрезвычайно увлекательную и полезную лекцию! Илья Колмановский – журналист, редактор, ученый, экскурсовод, школьный учитель, популяризатор науки. Биолог, кандидат биологических наук, руководитель лаборатории биологии Политехнического музея.

Sünnipäevalood

Triin Soone

"Sünnipäev on üks tähtis päev, millest meie kirjanikud on kirjutanud palju toredaid jutte ja luuletusi. Sellesse raamatusse noppisime Eesti Lastekirjanduse Keskuse 80. sünnipäeva puhul kimbukese meie lemmiklugusid ja palusime kunstnikel neile pildid joonistada. Selline see sünnipäevakimp sai – natuke naljakas ja rõõmus, kohati mõtlik ja muhe. Kingiks kõikidele raamatusõpradele. Raamatus on 11 luuletust ja 12 juttu 23 kirjanikult ning 12 illustraatori pildid." NB! Raamat on epub3-formaadis ja avaneb ainult seadmete ja tarkvaraga, mis toetavad epub3-spetsifikatsiooni (nt i-Books rakendus, Azardi, Readium jne). Selle raamatu arvutis lugemiseks soovitame kasutada näiteks Google Chrome’i brauseri tasuta rakendust Readium: http://readium.org/

Veel üks Lotte

Erich Kärstner

Seebühli lastelaagris kohtuvad kaks tüdrukut – Lotte ja Luise – kes on nii enda kui laagrikaaslaste suureks ehmatuseks täpipealt ühte nägu nagu kaks tilka vett. Alguses ajab see tüdrukud marru, siis aga hakkab asi neid huvitama. Selgub, et nad on kaksikud, kelle ema-isa on lahku läinud juba siis kui tüdrukukesed alles mähkmetes siputasid – emale jäi üks beebi, isa võttis kaasa teise. Nüüd on Luise ja Lotte kord vanematele üks vingerpuss maha mängida, et ka neil ehmatusest suu lahti jääks. Ja mine tea võib-olla õnnestub nutikatel tüdrukutel isegi vanemaid oma aastatetagust tegu kahetsema panna.

Üks ja ainus Ivan

Katherine Applegate

Tõestisündinud loo põhjal kirjutatud raamat gorillast nimega Ivan, kes olles veetnud 27 aastat oma elust kaubanduskeskuses asuvas klaasseintega puuris, on harjunud, et inimesed teda päevad läbi jälgivad. Ivan suudab vaevu meenutada oma elu vihmametsas või seda, mis tema perega juhtus. Ta isegi ei mõtle oma mineviku peale, selle asemel mõtleb Ivan teleshowdest, mida ta näinud on, oma sõbrast elevandist Stellast ja hulkuvast koerast nimega Bob, kes tal külas käib. Kõige enam mõtleb ta aga kunstist, kuidas tabada värvidega mango maitset või lehtede häält. Vähemalt seni, kuni saabub elevandibeebi Ruby. Järsku näeb Ivan oma senist kodu ja kunsti uue pilguga ja teab, et peab midagi ette võtma, et Ruby elu läheks paremini kui temal. Katherine Appelgate on kirjutanud südantsoojendava ja unustamatu loo sõprusest, lootusest ning vaprusest, millele ei suuda vastu panna mitte ükski loomasõber. “Üks ja ainus Ivan“ on võitnud Ameerika mainekama lastekirjanduse auhinna – Newbery preemia 2013. aastal, lisaks mitmetele teistele auhindadele, ning on New York Timesi bestseller.

Классный журнал №47/2016

Открытые системы

«Классный журнал» – современный интерактивный журнал для детей младшего и среднего школьного возраста. Издается на протяжении 10 лет и является одним из популярнейших детских еженедельников России. Каждый номер «Классного журнала» содержит самую актуальную информацию для детей: от мультиков, компьютерных игр и детских киноновинок до научных открытий, спорта и техники. В журнале соблюдается баланс между познавательной и развивающей информацией. Уникальные рисованные герои Пантукль и Жукабра живут на страницах журнала, помогая юным читателям разобраться в интересующих их вопросах. В гостях у них бывают и другие популярные детские герои.

ПониМашка. Развлекательно-развивающий журнал. №47/2016

Открытые системы

«ПониМашка» – развлекательный журнал для детей от 4 до 7 лет. Направлен на развитие творческих способностей и внимания ребенка. Содержит интересные задания для ребят, в игровой форме обучающие грамоте, математике, логике. На страницах журнала дети могут рисовать, решать сканворды, раскрашивать, играть в настольные игры и разгадывать ребусы. Главный персонаж журнала, пони по имени Машка, путешествует по загадочным местам, знакомя детей с миром животных, птиц и даже вещей. Каждый выпуск – тематический. Тема текущего выпуска – «ПониМашка и Новый год». Журнал поможет вашим детям отдыхать с пользой!

Страна Лада. Роман

Андрей Богачук

Бывало ли вам бывать в Чудо-лесу? Нет?!… Воздух там пропитан солнцем. Обитатели Чудо-леса мастера своего дела. Как туда попасть? Попасть туда очень трудно. Врата в него открываются тому, кто храбр, силён и хитёр! Но самое главное – тому, у кого чистое сердце! В Чудо-лесу есть страна Лада. А правит ею царица Вита. Руслану Леонидовичу Крачкову, простому парню из русской глубинки, неожиданно для него самого открывается дверь в параллельный мир.

Мальчик по имени Рождество

Мэтт Хейг

Вы держите в руках настоящую историю Отца Рождества. Возможно, вам он известен под другими именами – Дед Мороз, Санта-Клаус, Юль Томтен или Странный толстяк с белой бородой, который разговаривает с оленями и дарит подарки. Но так его звали не всегда. Когда-то в Финляндии жил мальчик по имени Николас. Хоть судьба обошлась с ним неласково, Николас всем сердцем верил в чудеса. И когда его отец пропал в экспедиции за Полярным кругом, мальчик не отчаялся и отправился его искать. Николас и вообразить не мог, что там, за завесой северного сияния, его ждёт встреча с эльфами, троллями, проказливыми пикси и волшебством. Посреди бескрайних снегов ему предстоит поверить, что на свете не существует ничего невозможного.

Vallatu matemaatika. Ülesannete kogumik

Grigori Oster

Tahate kuulda sadistianekdooti? Lastekirjanik läheb lugejatega kohtuma ja kuulutab: „Kirjutasin uue raamatu – matemaatikaülesannete kogumiku.” Küllap teeks see sama välja, kui tuua sünnipäevatordi asemel lauale potitäis putru. Kuid ausalt öeldes pole käesolev raamat just päris õige ülesannete kogumik. Õpetajatele. Ei, ei – ülesanded on siin päris õiged. Teisele, kolmandale ja neljandale klassile. Neil kõigil on lahendus ja need aitavad kinnistada vastavas klassis läbivõetud materjali. Ent „Ülesannete kogumiku” põhisihiks pole materjali kinnistamine; samuti pole neil ülesannetel midagi ühist sellega, mida nimetatakse „huvitavaks matemaatikaks”. Need ülesanded on hoopis neile, kes matemaatikat ei salli ning peavad ülesannete lahendamist nüriks ja tüütuks tegevuseks. Las nad siis löövad selles kahtlema! Õpilastele. Kallid lapsed, sellele raamatule on meelega pandud pealkiri „Ülesannete kogumik”, et seda saaks pingi alla peitmata matemaatikatunnis lugeda. Aga kui õpetajad pahandama hakkavad, öelge neile: „Meie ei tea midagi, haridusministeeriumi luba on olemas.”