Ukochany Susan Thornton stracił życie w Pieczarze Gromów, w trakcie brutalnej ceremonii otrzęsin. W ciągu kolejnych czterech pozostali uczestnicy tego krwawego obrzędu braterstwa zmarli gwałtowną śmiercią. Ale czy pozostają martwi? Dwanaście lat później Susan budzi się w szpitalnym łóżku. Najwyraźniej brała udział w wypadku, nie pamięta jednak kim jest i co się wydarzyło. Wie za to, że jej rekonwalescencja przeradza się w koszmar – twarze które pochylają się nad nią z troską należą bezsprzecznie do zabójców jej chłopaka. Czyżby martwi powrócili do Życia? A może to umysł Susan stopniowo pogrąża się w szaleństwie?
Współczesny Londyn, poranny szczyt. Sam Wren, młody finansista z City, wsiada do pociągu metra i znika bez śladu. Nie ma świadków, nie ma zapisu na nagraniu monitoringu. Prywatne śledztwo Davida Rakera odkrywa tajemnicę Sama – a przynajmniej tak się wydaje, bo jedno odkrycie pociąga za sobą kolejne – jeszcze bardziej szokujące. Tropy prowadzą do starych tuneli londyńskiego metra i do sprawy seryjnego porywacza, a może i seryjnego zabójcy.
Niemalże filmowe tempo akcji oraz wielka wrażliwość na losy ludzi żyjących w opowiadanych historiach The Boston Globe
Kiedy na świat przychodzi Bartholomew Lampion, chłopiec o przepięknych oczach, tysiące mil dalej Junior Cain dowiaduje się, że ma śmiertelnego wroga o tym właśnie imieniu. Rozpoczyna fanatyczną krucjatę przeciwko chłopcu, którego nawet nie poznał. Barty w wieku trzech lat traci wzrok. Jego życie będzie teraz wielką serią zdumiewających wydarzeń, które zmuszą każdego czytelnika do zmiany sposobu postrzegania świata… Niesamowita opowieść pokazująca, że każdym chaosem rządzi jakiś dziwny, niezrozumiały porządek.
Dean Koontz dokonał literackiego cudu Fort Worth Star-Telegram
Rok 1982. Świat w obliczu kryzysu, zagrożony wybuchem III wojny światowej. ZSRR brakuje ziarna, grozi mu klęska głodu na niespotykaną skalę. Kreml łakomym okiem spogląda na kraje Europy Zachodniej, rozważając uderzenie taktyczne nawet z użyciem broni nuklearnej. Sekretarz generalny KPZR potrzebuje 50 milionów ton amerykańskiego ziarna, aby nie dopuścić do zrealizowania tego scenariusza. Tymczasem z rąk zamachowców ginie szef KGB. Zabójcy uciekają do Berlina Zachodniego, gdzie zostają ujęci. Ich mocodawca, fanatyczny Ukrainiec Andrew Drake, porywa norweski tankowiec 'Freya' wiozący milion ton ropy i żąda uwolnienia swoich towarzyszy – inaczej skazi całe Morze Północne. Prezydent USA staje przed 'diabelską alternatywą' – każda jego decyzja może mieć fatalne następstwa. Adam Munro, brytyjski szpieg zainstalowany w Moskwie, jest jedynym człowiekiem mogącym rozwiązać kryzys i zapobiec katastrofie ekologicznej i wybuchowi nuklearnego konfliktu. Ale i on nie jest pewny, po czyjej jest stronie…
Nate nie widzi sensu w dalszym życiu i postanawia popełnić samobójstwo – chce skoczyć z okna budynku pobliskiego wieżowca. W dniu, w którym chce zakończyć swoje życie, wydarza się coś zupełnie nieoczekiwanego. Na bank, który mieści się w wybranym przez niedoszłego samobójcę wieżowcu, napada grupa niezwykle brutalnych bandytów. Chcąc ratować życie niewinnych klientów banku, Nate wkracza do akcji. W jednej chwili staje się bohaterem, ale też i celem dla mocodawcy nieudanego napadu. Groźny przestępca, Pavlo Shevchenko, pragnie zdobyć coś, co zostało zdeponowane w skrytce bankowej należącej do płatnego zabójcy, Danny'ego Urbana. Grożąc śmiercią córce Nate'a, Pavlo zmusza mężczyznę, aby zdobył i przekazał mu tajemniczy depozyt. Nate ma na wykonanie zadania 5 dni. Gregg Hurwitz to jeden z największych talentów nowego pokolenia. Umiejętnie buduje napięcie i poczucie zagrożenia, które udziela się czytelnikowi.
Zimową nocą w nieczynnej pompowni w Nebrasce dochodzi do brutalnego morderstwa: niezidentyfikowany mężczyzna ginie od ciosów nożem. Zabójstwo wygląda na robotę zawodowców. Policja szybko rozsyła komunikat o dwóch podejrzanych, mężczyznach w czarnych garniturach, których widziano na miejscu zbrodni. Szeryf Victor Goodman oraz przysłana z lokalnego biura FBI agentka Julia Sorenson rozpoczynają śledztwo. W tym samym czasie podróżujący autostopem do Wirginii Jack Reacher stoi na węźle autostrady w pobliżu Omaha, czekając na okazję. Ze złamanym, zakrwawionym nosem nie budzi zaufania przejeżdżających kierowców; potrzebuje aż 93 minut, by zabrać się chevroletem, którym jadą trzy identycznie ubrane osoby: dwaj mężczyźni i kobieta. Karen Delfuenso wygląda na przestraszoną i praktycznie całą drogę milczy; natomiast jej bardziej rozmowni towarzysze, King i McQueen, najwyraźniej nie są ludźmi, za których się podają. Jack zastanawia się, jaka ma być jego rola. Czy chodzi o to, by łatwiej przedostać się przez policyjne blokady? Kim jest Delfuenso – współpracowniczką obu mężczyzn czy może ich zakładniczką? Wkrótce Reacher i agentka Sorenson przekonają się, że pozory mylą. W tej sprawie – którą, oprócz FBI, interesują się także CIA i Departament Stanu – nikt, ani nic, nie jest tym, czym się z początku wydaje. Gra toczy się o coś znacznie poważniejszego niż zwykłe morderstwo… zdemaskowanie niebezpiecznego wroga ukrytego w samym sercu Ameryki.
Krwawa zbrodnia w sterylnym środowisku łódzkich homoseksualistów
Robotnicza Łódź w czasach głębokiej komuny. Powszechne kłopoty codziennego życia jakby nie dotyczyły Zbyszka i grona jego najbliższych przyjaciół. „Goło, ale wesoło” to ich motto, które pozwala zapomnieć o otaczającej siermiężnej rzeczywistości, bawić się, być sobą, plotkować czy flirtować.
Sytuacja ulega zmianie, kiedy jeden ze stałych bywalców, przystojny aktor Remigiusz, nie pojawia się na dwóch z rzędu imprezach. Ponoć zmarł nagle na atak serca, ale okoliczności wskazują raczej na morderstwo. Jego matka, bojąc się, żeby przy śledztwie nie wyszło na jaw, iż syn był homoseksualistą, przyjmował u siebie licznych kochanków i mógł paść ofiarą rabunku, zatarła szybko wszelkie ślady przestępstwa. Zabroniła też informować MO. Zbyszek z przyjaciółmi postanawia szukać sprawcy na własną rękę. Trafiają na intrygujący ślad, ale zabawa w detektywów nie jest ani łatwa, ani bezpieczna…
Andrzej Selerowicz
Autor „Leksykonu kochających inaczej” (1993), a także powieści „Kryptonim Hiacynt” (2015). Jest również pionierem ruchu LGBT w Polsce oraz tłumaczem klasycznych pozycji homoerotycznej literatury (J. Baldwin, O. Wilde, G. Vidal).
„Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje” – Edmund Burke Baskin Zachodnie, miasteczko na polskim wybrzeżu, wydaje się zbyt małe, aby pomieści całe zło, jakie się w nim dzieje. Zło czynione przez człowieka człowiekowi, gdyż w tym akurat przypadku niepotrzebna jest pomoc diabłów, demonów czy jakichkolwiek innych istot. Jeden dzień z życia rodziny Jasińskich. Dwadzieścia cztery godziny koszmaru, jaki rozgrywa się w setkach miast, miasteczek i wsi. Andrzej – ojciec, alkoholik i oprawca swojej rodziny. Iwona – matka, ofiara przemocy domowej. Justyna, Kryspin i Michał – maltretowane i okaleczone psychicznie dzieci, dla których normalność to marzenie. Tomasz, Marcin i Krzysztof – mimowolni uczestnicy dramatu. Polskie Fargo, bracia Coenowie nie powstydziliby się tej opowieści.
Michał Chmielewski pisze mocno i ciekawie, ma surowy styl i nie bawi się w niepotrzebny manieryzm. Jego historia jest brutalna, tak jak brutalna może być małomiasteczkowa rzeczywistość, pod płaszczykiem prowincjonalnej nudy skrywająca historię śmierdzącej alkoholem przemocy domowej, rodzicielskiego okrucieństwa i złamanego dzieciństwa. Akcja powieści rozgrywa się w ciągu dwudziestu czterech godzin, znacznie mniej czasu potrzeba, żeby książkę przeczytać. Jednak to, co po niej zostaje, pamięta się długo. Jan Krasnowolski, autor Klatki Naturalistycznie odmalowana groza małomiasteczkowego życia. „Złe” momentami kojarzy się z książkami Jacka Ketchuma, a to znaczy, że po lekturze czytelnik będzie się czuł tak sponiewierany, jakby wypadł z roller coastera. Dawid Kain, autor Fobii i Kotku, jestem w ogniu Historia o niekochaniu. O złych wyborach i ich konsekwencjach. O ludziach wciąż poszukujących odrobiny ciepła, mimo że już dawno zapomnieli czym jest miłość. Chmielewski, opisując poplątane losy bohaterów i odsłaniając ich kolejne tajemnice, umiejętnie dawkuje napięcie. „Złe” czyta się nadzwyczaj dobrze. Marcin Jamiołkowski, autor Okupu krwi i Kellera
Robert Krugły, emerytowany oficer KWP w Szczecinie, prowadzi obecnie jednoosobową działalność gospodarczą. Po odejściu z policji zdobywa licencję prywatnego detektywa i robi to, co potrafi najlepiej. Szuka. Psów cennych ras, dowodów przekrętów, dowodów małżeńskich zdrad, a czasem dowodów… niewinności. Staje również przed największym wyzwaniem w swoim życiu, wyzwaniem, na które absolutnie nie jest gotowy… Lato 2015. Do goleniowskiego aresztu śledczego trafia siostrzeniec znanego szczecińskiego biznesmena podejrzanej konduity. Z zarzutami popełnienia dwóch morderstw, odmawia współpracy z prokuraturą. Wuj, z pewnych względów przekonany o jego niewinności, wynajmuje Krugłego, stawiając sprawę jasno: ma nie tyle znaleźć prawdziwego mordercę, co udowodnić brak związku siostrzeńca z zabójstwami. Tymczasem prowadzący śledztwo w tej sprawie prokurator Michalczyk ze zgrozą stwierdza, że tropy mogą prowadzić do… księdza posługującego w miejscowej parafii rzymsko-katolickiej. Krugłego i Michalczyka znów łączy przypadek i współpraca: tym razem mocno nieoficjalna. Tragedia z przeszłości księdza wydaje się mieć coś wspólnego z morderstwami, ale ani Krugły, ani Michalczyk nie mają pojęcia, jaki związek ma z nimi tajemnicza brunetka, która na krótko pojawiła się w życiu obu ofiar.
Wciągający thriller z czasów, zanim Linden i Holder zostali partnerami. Straż pożarna odbiera wezwanie do wybuchu na osiedlu przyczep mieszkalnych. Do wybuchu prawdopodobnie doszło przy wytwarzaniu metamfetaminy. Policjanci zabezpieczający miejsce akcji znajdują w sąsiedniej przyczepie ciało – z kulą w głowie. Wytwórca metamfetaminy leży w szpitalu w stanie krytycznym, a jego pozbawione opieki dziecko przyciąga uwagę Stephena Holdera, przykrywkowca z wydziału narkotykowego. Tymczasem na terenie terminalu kontenerowego portu Seattle znalezione zostaje inne ciało. Okoliczności wskazują na egzekucję. Obydwie sprawy, które zresztą szybko łączą się w jedną, prowadzi detektyw Sarah Linden – musi rozwikłać powikłaną sieć nałogów, chciwości i zdrady, by znaleźć prawdziwego zabójcę. Karen Dionne – światowej sławy autorka thrillerów Freezing Point oraz Boiling Point. Jest członkiem stowarzyszenia International Thriller Writers, gdzie zasiadała w zarządzie wraz z takimi znakomitościami jak Douglas Preston, Lee Child, Steve Berry, Joseph Finder, Peter James oraz R.L. Stine. Została uhonorowana przez Michigan Humanities Council tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości.