Iraagi sõda. Kõik selles raamatus kirjeldatud sündmused on reaalselt aset leidnud ning kõik osalised kannavad oma õigeid nimesid. Raamatus pole grammigi ilukirjanduslikku fantaasiat, seetõttu ei pretendeeri see ka mingile kirjanduslikule väärtusele. See on vaid katse näidata sõda sellisena nagu see on kaadriohvitseri ja osaleja pilgu läbi. Sõda peab ise rääkima enda eest. Olen tahtlikult viivitanud selle raamatu avaldamisega ligi aasta, et riigisaladusega seonduvad seigad jõuaksid aeguda, kaotada oma tähtsuse ning muutuda sõjaajalooks. Raamat koosneb kolmest osast. Kursiivis on esitatud päeva sündmuste kokkuvõtted, mis on koostatud diviisi ja brigaadi päevakokkuvõtete põhjal, mis oma avaldamishetkel olid salajased. Teiseks isiklikud tähelepanekud ja muljed operatsioonidest, ülemate kontrollkäikudest ning iraaklaste eluolust Ning lõpuks kokkuvõtted ja analüüsid mingite sündmuste või faktide mõjust sõja käigule või ka Eesti kaitseväele. Need kajastavad autori puhtisiklikku käsitust analüüsitavast probleemist. Samuti olen lisanud raamatusse mõned fotod ja 3. tankibrigaadi vastutusala kaardi. Leo Kunnas (s. 1967) on Kaitsejõudude Peastaabi operatiivosakonna ülema asetäitja, kes teenis enam kui kolm kuud Iraagis. Ta on varem avaldanud ka romaani «Sõdurjumala teener». Käesolev raamat on esimene põhjalik ülevaade Eesti sõdurite argipäevast Iraagis. EKLi 2006. aasta TOP 100 55. koht
Riigikaitse ei ole raketiteadus või elementaarosakeste füüsika. See kolmekümnest ajakirjanduslikust artiklist kokku pandud raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale teadvustamaks Eesti riigikaitse võtmeprobleeme. Siin ei käsitleta ainuüksi probleeme, vaid pakutakse ka lahendusi. Eesti Ajalehtede Liidu 2007. aasta parima arvamusloo autor!
"The Power of Freedom" describes a gripping journey through the history of Central and Eastern Europe, mapping the anticommunist resistance and the changes of 1989. It offers a detailed analysis of alternative models of post-communist transition and successful integration of Central and Eastern European countries into the Euro–Atlantic structures. It is a book about courage and solidarity. It is also a book about freedom and democracy winning over fear and oppression.
«История – это величественная Башня Опыта, воздвигнутая Временем посреди безграничных равнин прошлых веков. Нелегко взобраться на вершину этого древнего здания, чтобы насладиться обширным видом и извлечь пользу. Здесь нет подъемной машины, и приходиться надеяться только на свои молодые, крепкие ноги» Мы живем под тенью громадного вопросительного знака. Кто мы? Откуда мы произошли? Для чего мы живем? Медленно, но упорно, с неослабеваемым мужеством, мы отодвигаем этот вопросительный знак все дальше и дальше, к той далекой лини за горизонтом, где мы надеемся когда-нибудь отыскать ответ. Возрождение (Ренессанс) Век духовного пробуждения Великие открытия Будда и Конфуций Реформация Религиозная борьба Английская революция Поддержание равновесия Возвышение России Россия и Швеция Возвышение Пруссии Меркантильная система Американская революция Французская революция Наполеон Священный союз Великая реакция Национальная независимость Век машины Революция в обществе Эпоха борьбы за освобождение Век науки Искусство Колониальные захваты и войны ©&℗ ИП Воробьев ©&℗ ИД СОЮЗ
Гендрик Виллем Ван Лун написал свою книгу в 1919 году. Автор не претендует на то, что его книга станет учебником для средней школы. Но то, что прочитав книгу ребенок не останется равнодушным к предмету «история» – несомненно. Издание помогает составить общее представление о ходе развития всемирной истории. С чего начался наш мир? Как появился человек? Что является главной движущей силой развития общества? Куда идет человечество? На все вопросы вы найдете ответы в этой книге. Начало мира Наши самые ранние предки Доисторический человек Иероглифы Долина Нила История Египта Месопотамия Шумеры Моисей Финикияне Индоевропейцы Эгейское море Греки Греческие города Греческое самоуправление Жизнь греков Греческий театр Персидские войны Борьба между Афинами и Спартой Александр Великий Обзор Рим и Карфаген Возвышение Рима Римская империя Джошуа из Назарета Падение Рима Возвышение церкви Магомет Карл Великий Норманны Феодализм Рыцарство Борьба между папами и императорами Крестовые походы Средневековый город Самоуправление в средние века Средневековый мир Торговля в средние века ©&℗ ИП Воробьев ©&℗ ИД СОЮЗ
Viktor Suvorovi triloogia „Suure Aastakümne kroonika“ teine raamat „Murdumine“ viib aastatesse 1956-1957. Stalini surma ja Beria hukkamise järel on Nõukogude Liidus absoluutse võimu tipus kaks meest – Kommunistliku Partei juht Nikita Hruštšov ja „Võidu marssal“ Georgi Žukov. Kahekesi paistavad nad põrmu Molotovi, Malenkovi ja Kaganovitši „parteivastase grupi“, ent peagi seisavad nad teineteisega silm silma vastas. Kes keda? Taustaks 1956. aasta Ungari ülestõus ja esimese sputniku lend.
XII–XIV sajandil vallutasid Rootsi ja Taani kuningad käsikäes Saksa Orduga endale Rooma paavsti heakskiidul Läänemere idakaldal uusi alasid. Ometi teab Eesti lugeja nende sõjakäikude sündmustikust vähem kui Vahemere maade ristisõdadest. Põhja-Euroopas sõdinud ristirüütlite vallutusretked olid aga märksa edukamad. Kõik need uued nähtused ja institutsioonid vallutatud aladel, mis seostuvad Lääne-Euroopa keskajaga – linnad, kirikud, tsunftid, linnused, mõisad, feodaalne seadusandlus ja katoliiklus –, on sündinud just nende sõdade tagajärjel.
25 aastat tagasi, 1986. aasta 26. aprillil kell 1.23 plahvatas Tšernobõli tuumaelektrijaama 4. energiaploki reaktor, millest aurustus ja heideti atmosfääri 50 tonni tuumakütust. Radioaktiivse pilvena kandus see üle Valgevene, Venemaa, Poola, Skandinaavia ja Baltimaade. Eesti jäi küll saastepilvest märkimisväärselt puutumata, kuid õnnetus tabas meie kodusid teisel moel: 1986.–1989. saadeti Eestist Tšernobõli katastroofipiirkonda ligemale 5000 meest. Mälestusteraamatus meenutavad kordusõppuste sildi all katastroofi tagajärgi likvideerima saadetud seda aega oma elus, mille järel polnud enam miski endine.
Õieti on siin mitu ajalugu. On tõikade ajalugu – juhi, sõja ja võitude lugu. Vallutuste ja vägivalla lugu. Ent see on vaid raam; keskmes on teine, salajasem ja suurem ajalugu – inimese ihade, tungide ja unistuste lugu. Hirmu, armu, ilu ja kaemuse lugu. See, mis jätkub ka sajandeid hiljem, kui tõigaloo kangelased ammuilma on kadunud; see salajasem lugu kestab siinsamas ja täna, kui me igapäevas taas kirjutatakse vallutustest ja vägivallast, võõrastest meie keskel või piiri taga. Vaadates võõrasse ajaloos, jutustab Nikolai Baturin seda inimlikult tuntavamaks meis enestes, praegu ja homme.