Боевое фэнтези

Различные книги в жанре Боевое фэнтези

Однажды на улицах Нью-Йорка

Анна Павловна Мелихова

Он не доверял людям, но все же осмелился показать свою возлюбленную им. Он и не подозревал о последствиях, которые это за собой повлечет… Содержит нецензурную брань.

Спасение Эраклии

Игорь Владимирович Княгницкий

После неожиданной смерти любимой бабушки, юная Алиса получает загадочную шкатулку с необычным стихотворением на её дне. Разгадка тайного смысла стихотворения, в совокупности с увиденным ею необычным сном приводит её к древнему дубу в лесу. Здесь она находит ключ от шкатулки и обнаруживает внутри другой ключ. Возвращаясь домой, она, совершенно того не ожидая, попадает в совершенно другой лес, который кардинально отличается от предыдущего. Алиса попадает в иной мир. Вскоре, спасаясь бегством от стаи голодных Варгов, её спасает эльф Энилис, который рассказывает ей что ключ в шкатулке – это ключ от темницы ангела Эракеля, создателя их мира, и она, хранитель ключа. Её миссия заключается в том, чтобы освободить ангела и вернуть мир в Эраклию, подвергшуюся захвату Наабов. Существ проникших в этот мир через тонкие магические каналы. Что ждет её на этом пути? Сможет ли она противостоять древнему злу, вторгшемуся в этот мир? Об этом, и многом другом, вы узнаете из книги "Спасение Эраклии".

Иной – 3

Тим Волков

Можно ли убежать от смерти? А от того, кто гораздо страшнее её? Думаешь, тебе это удалось, Харпер? Не спеши радоваться, ибо то место, куда ты забрел, не сулит ничего хорошего. Ты слышишь? Неведомые силы начинают бить в барабаны и разводить жертвенные костры. Сегодня кто-то умрет. И скорее всего это будешь ты, Харпер…

Age of Madness: Рассказы

Александр Назаров

Age of madness – это мир бесконечной борьбы, будь то борьба государств или идеологий. Истина в нем граничит с безумием. За свободу и мечту человеку необходимо бороться с другими людьми, темными силами и даже с самим собой.

Zostań ze mną, Karolino

Alina Białowąs

Wierzę, że wszystko dzieje się po coś. Ale nie zwalam winy na przeznaczenie. To ja ponoszę konsekwencje moich wyborów. To trzeci tom w serii o Karolinie. Karolina przekonuje się, że dorosłość i dojrzałość to dwa zupełnie różne przymioty. Kiedy całe jej życie zaczyna się rozpadać, kobieta jest skłonna obwiniać o to wszystkich oprócz siebie. Jej związek z Rafałem stoi pod znakiem zapytania, przyjaciółka od kilku dni nie daje znaku życia, a rodzinne niedopowiedzenia i tajemnice mają coraz gorszy wpływ na relacje Karoliny z rodzicami. W dodatku były mąż postanawia z rozmachem ponownie wkroczyć w jej życie. Może to już najwyższa pora, żeby przestać kierować się jedynie emocjami? Może dłoń wyciągnięta w stronę najbliższych będzie w stanie wszystko naprawić?

Zaufaj mi, Karolino

Alina Białowąs

Dzisiaj już wiem, że czas to najlepszy lekarz, tylko trzeba mu zaufać… To drugi tom w serii «Obudź się, Karolino». Karolina bardzo silnie przeżywa rozstanie z Filipem, mimo że ich małżeństwo zakończyło się wcześniej, niż ktokolwiek przypuszczał. Jest rozdarta pomiędzy uczuciem do męża a strachem przed nim. Pragnie wierzyć, że w dniu rozwodu będzie mogła zamknąć cały ten rozdział swojego życia za drzwiami z tabliczką „Nie wchodzić", jednak w głębi serca przeczuwa, że nigdy nie odetnie się od swojej trudnej przeszłości. Być może właśnie dlatego tak trudno jest jej teraz zaufać Rafałowi, jej wielkiej miłości z czasów szkolnych. W młodości chłopak nigdy nie zdradził przed nią swoich uczuć, za co dziewczyna obwiniała swoje piegi, które w jej przekonaniu były największym mankamentem jej urody. Czy teraz, po latach, Karolina odważy się uwierzyć w prawdziwość uczuć Rafała i wpuścić go do swojego życia?

Obudź się, Karolino

Alina Białowąs

"Miłość rządzi się swoimi prawami i nie ma takiego paragrafu, który zmusiłby ją do powrotu, gdy już odejdzie." Opowieść o dorosłej kobiecie, którą wszyscy traktują jak małą dziewczynkę i której każdy mówi jak ma żyć. Dwudziestopięcioletnia Karolina Wysocka ogląda na komputerze film z własnego ślubu, co wywołuje niekontrolowany powrót do przeszłości, do wspomnień poprzedzających założenie ślubnych obrączek. Bohaterka, poznała swojego przyszłego męża – Filipa, w miejscu swojej pracy – w bibliotece. Ułożony, miły i kulturalny chłopak, wraz z upływem czasu pokazał jej swoją prawdziwą twarz despoty, któremu wychowanie przez rodziców wpoiło jedno – bezwzględne posłuszeństwo kobiety. Karolina uwikłana w toksyczny związek, musi doznać wstrząsu, by obudzić się z własnej niemocy i ślepoty. Autorka po raz kolejny zdołała udowodnić, że jest naprawdę uważną obserwatorką życia. Tworzone przez nią bohaterki to postacie bardzo realistyczne, którym nie brakuje zarówno zalet, jak i wad. Alina Białowąs także autorka serii o Ewelinie i Radka; «Bezsenne noce, senne dni» i «Leniwe wieczory, burzliwe poranki». Czyta: Ewa Kasprzyk.

Pamiątka z Paryża

Ewa Formella

Katarzyna w wieku osiemnastu lat wyjeżdża na kilka tygodni do swojej cioci, mieszkającej w małym miasteczku pod Paryżem. Niestety, przykre zdarzenie, na dworcu północnym, Gare du Nord, sprawia, że nie może zrealizować swoich planów wakacyjnych. Zrozpaczona i jednocześnie zauroczona pięknym miastem, błąkając się samotnie uliczkami i brzegiem Sekwany, spotyka ludzi, którzy pomagają jej nie zginąć w tej wielkiej, obcej metropolii. Dzięki grupie osób, a zwłaszcza jednej, spędza kilka najwspanialszych dni w swoim życiu. Pozostaną one na zawsze w jej pamięci, między innymi, dzięki nietypowej pamiątce, którą otrzymuje w ostatni dzień swojego pobytu w Paryżu … Paryż przedstawiony nie tylko, jako miasto wielu ciekawych zabytków, ale przede wszystkim ukrytej historii, legend, sekretów, dworskich intryg i miłości. Czyta: Aleksandra Radwan. Polecamy również powieści autorki: «Jutra nie będzie», «Leśniczówka», «Płacz wilka» oraz «Carpe diem».

Pełnia szczęścia

Edyta Świętek

Madzia Kociołek jest zwyczajną szarą myszką, której wciąż przydarzają się rozmaite wpadki. Oczko biegnące przez całą długość rajstop? Plamy? Katastrofy stylistyczne? Jeśli to wszystko kogoś musi spotkać, to z całą pewnością spotka Madzię, lecz to tylko wierzchołek góry lodowej na jej wyboistej drodze życiowej. Panna Kociołek za wszelką cenę pragnie odmienić swoje bezbarwne życie. Satyryczna historia z morałem ukazująca w krzywym zwierciadle kobietę, która traci zdrowy rozsądek i umiar w dążeniu do upragnionego celu.

Bukiet chabrów

Kazimierz Kiljan

Trzydziestoczteroletnia Justyna, szefowa pracowni architektoniczne w dużej wrocławskiej korporacji, mimo nietuzinkowej urody i talentu zawodowego, jest osobą samotną. To skutek źle ulokowanych uczuć i nieudanego związku. W wigilijny poranek znajduje na swoim biurku tajemniczy prezent – stare, unikatowe wydanie „Opowieści Wigilijnych” Karola Dickensa. Kim jest ów hojny darczyńca? Jakie ma wobec niej zamiary? Te pytania zaprowadzą Justynę do antykwariatu, miejsca niezwykłego, pełnego ciepła, niepowtarzalnej atmosfery i nierzeczywistych zdarzeń. One staną się początkiem jej nowego życia … Kazimierz Kiljan także autorem popularnych opowieści w cyklu «Być kobietą»: «Znajdę cię wszędzie», «Sięgając po szczęście», «Smak szarlotki» oraz «Zagubieni w czasie».