Tantra on kehareligioon. Muidugi läheb see kaugemale kui keha, aga see on kehaga seotud. See on ainus religioon, mis on kindlalt maine – sel on juured. Teised religioonid on nagu puud, mille juured pole maas, need on surnud, mahl ei liigu nendes. Tantra on väga mahlane, väga elus. See on totaalne orgasm tervikuga, universumiga. See sulandub olemise allikasse. Osho räägib selles raamatus tantrast, lähtudes iidsest õpetusest mahāmudrā’st, mida esmakordselt olevat õpetanud suur India õpetaja Tilopa (989–1069). Mahāmudrā (skr ‘suur sümbol’) on meeleharjutuste kompleks, mis keskendub puhta meele kujustamisele. Osho käsitleb seda õpetust kui laulu, mida ta värss-värsi haaval meile tutvustab, andes meile aimu, kuidas end lahti keerata, sissepoole pöörata ja ületada ning tantrani jõuda ja mõista, et: „Tantra on vabadus; vabadus kõigist mõttemängudest; vabadus kõigist struktuuridest; vabadus teisest. Tantra on ruum, kus olla, tantra on vabanemine, täielik orgasm tervikuga."
Selles raamatus süveneb Osho protsessi, kuidas leida eneseaustus, ning toetab meid meie isiklikul teekonnal, kus otsime vastust küsimusele, kes me oleme ja kes me ei ole. Nõnda aitab Osho meil avada kingitusi, mis meile sündides kaasa anti, kuid mille tähenduse oleme unustanud. Osho heidab kõrvale meile¬ kõigile teada-tuntud¬ kolmainsuse ja tutvustab lugejale uutmoodi kolmainsust: tähelepanelikkus, teadlikkus ja ärksus.¬ See uus kolmainsus on võti meie ainulaadse loomu¬se ja meis kõigis peituva tõelise mina avastami¬seks. Kui see avastus on kord tehtud, langevad kõik valed, mida oleme siiani endaga kandnud, lihtsalt iseenesest ära. Osho (1931–1990) on üks tuntumaid ja provokatiivsemaid ¬tänapäeva müstikuid. Londoni Sunday Times nimetas Oshot ¬üheks „20. sajandi tegijaks”; kirjanik Tom Robbins aga „kõige ohtlikumaks inimeseks pärast Jeesus Kristust”. Tema õpetuste mõju on üha kasvanud ning jõuab vaimsete otsijateni kõikjal ¬maailmas.
"Põhiline on mõista, et meditatsioon on seotud jälgimisega. Sa jälgid, mis su sees toimub, olenemata sellest, mis toimub ümberringi. Kodus, töö juures, hommikul, õhtul… Tänapäeva hüperaktiivne mõistus ei lase sul paigal istuda. Niisiis, jooksu pealt mediteerimine ongi asja võti: olles aktiivne, on jälgimine algul palju lihtsam. Sellest tulenebki selles raamatus kirjeldatud Osho aktiivse meditatsiooni ja teiste tegusatele inimestele mõeldud meditatsioonide väärtus. Paradoksaalselt, kui püüad istuda paigal, märkad vaid hullumeelselt pöörlevat mõistust. Kui oled terve tegusa päeva pöörelnud ja jälginud, siis märkad, et sul on vaikne kese. Võid ka avastada, et osa sellest hullust mõistusest tuleb minema saata, enne kui suudad lõdvestuda ja olla vaikselt. Raamat „Meditatsioon hõivatud inimestele” Osho nõuannetega toob sinuni erinevaid enese avastamise viise, milline olukord ka poleks. Võid avastada vähemalt selle, kes sa pole. Selle teaduse juures on imetore see, et igaüks on oma laboris teadlane. Uskumusi ei nõuta. Ega usu kinnitamist. Lihtsalt on vaja teaduslikku lähenemist, kui võetakse hüpotees ja seda enda peal katsetatakse. Kui see ebaõnnestub, pole probleemi, su paberikorv on ilmselt juba pooleldi täis. Kui õnnestub, oled avastanud kuldvõtmekese. Pahupool puudub. Teadlased on märganud, et ka normaalsed vanusega kaasnevad muutused on mediteerijatel vähem väljendunud – meditatsioon on kindlasti odavam kui kortsudevastane kreem!