Paullina Simons

Список книг автора Paullina Simons


    Üksildane täht

    Paullina Simons

    „Vaskratsaniku“ (e.k 2014) ja „Tatjana ja Aleksandri“ (e.k 2014 ja 2015) autori Paullina Simonsi uus kaasahaarav armastuslugu tulevase kolledžineiu ja sõtta suunduva tänavalauliku suhtest. Mõni nädal enne kodusest Maine’ist lahkumist ja iseseisva üliõpilaselu alustamist otsustab Chloe koos oma poisi ja kahe parima sõbraga Euroopasse sõita. Nende reisi sihtpunkt on Barcelona, ent enne tuleb neil täita Chloe sugulastele antud lubadus ja külastada mitut Ida-Euroopa ajaloolist linna. Selles kommunismi ikkest vabanenud Euroopa nurgas kohtab Chloe Johnny-nimelist võluvat ameeriklast, kes rändab mööda maailma, kitarr kaelas, naeratus huulil ja maailma saladused südames. Kummaline sõpruskond ja armunud paar sõidavad rongiga läbi Euroopa: Treblinkast Triestesse, Carnikavast Krakówisse ja Vilniusest Veneetsiasse. Reis Vanas Maailmas muutub teekonnaks nii Euroopa kui ka Johnny kõige süngemasse minevikku, mis hakkab tasapisi varjutama Chloe tulevikuplaane ja unistusi. Chloe ja ta kaaslaste sõprus pannakse proovile ja Barcelonasse jõudmine ei pruugi sugugi kindel olla. Kindel on aga see, et sõprade elu ei muutu enam kunagi endiseks. „Üksik täht“ on kaunis lugu, mis haarab lugejat jäägitult ja püsib meeles veel kaua pärast viimaste ridade lugemist. Paullina Simons sündis Nõukogude Liidus ja emigreerus lapsena USAsse. Ta on elanud Itaalias, Inglismaal, USAs Kansases ja Texases ning praegu elab ta abikaasa ja lastega New Yorgis. „Üksildane täht“ on tema kaheteistkümnes romaan.

    Vaskratsanik. Esimene raamat. Leningrad

    Paullina Simons

    Paullina Simons sündis 1963. aastal Leningradis ja asus kümneaastaselt koos perega elama Ameerika Ühendriikidesse. Ta on kirjutanud mitu ingliskeelset romaani, millest menukaim on „Vaskratsanik”. „Vaskratsanik” on liigutav lugu venelanna Tatjana ja Ameerika päritolu Aleksandri armastusest Teise maailmasõja aegses Nõukogude Liidus. Romaani esimene osa algab päeval, mil Saksamaa tungis kallale Nõukogude Liidule. Armastusloo peakangelased kohtuvad Leningradis just sel ilusal suvepäeval. Näib, nagu oleks saatus nad kokku viinud, ent saatus veeretab nende teele ka takistusi. Peategelaste armastusloo teevad keeruliseks suhtekolmnurgad Tatjana õe Daša ja Aleksandri sõbra Dimitriga. Romaani esimesele osale lisavad dramaatikat sõjasündmused ja Leningradi blokaad.

    Tatjana ja Aleksander. Esimene raamat. Teine Ameerika. Sari Varraku ajaviiteromaan

    Paullina Simons

    „Vaskratsanikust” tuttavaks saanud Tatjana ja Aleksandri loo järgmine osa „Teine Ameerika” keskendub Tatjana ja tema väikese poja kohanemisele eluga Ameerikas. Romaani teine liin kirjeldab seda, mis juhtus Aleksandriga Nõukogude Liidu uurimisasutustes ja trahvipataljonis. Pealiinide vahele on põimitud tagasivaateid Aleksandri lapsepõlve- ja noorusaega. Tatjana ja Aleksandri loo jätk on maiuspala kõigile Paullina Simonsi triloogia sõpradele. 276 lk

    Tatjana ja Aleksander. Teine raamat. Püha risti sild. Sari Varraku ajaviiteromaan

    Paullina Simons

    On 1944. aasta. Sõda läheneb lõpule. Aleksander võitleb oma trahvipataljoniga Poolas, Tatjana elab pojaga New Yorgis, ent saatusel on neile mõlemale katsumusi varuks. Püha Risti mägedes leiab aset ootamatu kohtumine: Aleksander võtab vangi sakslaste eest sõdivate vlassovlaste komandöri ning saab üllatuse osaliseks. Hoolimata sellest, et vlassovlased tulevad tema poolele üle, on Aleksander viimaks sunnitud koos oma väeriismetega sakslastele alla andma ning ta saadetakse vangilaagrisse. Põgenemiskatsed ebaõnnestuvad ja oodatud vabadust ei too ka sõja lõpp. Tatjana veendub, et Aleksander on elus ega malda enam käed rüpes istuda, vaid otsustab sõita Punase Risti õena Euroopasse vangilaagreid inspekteerima ja meest otsima. Igatsetud kohtumine leiab aset, ent teel vabadusse varitseb armastajaid veel terve hulk ohte ja takistusi. 344 lk

    Bellagrand

    Paullina Simons

    Itaalia immigrant Gina, iseseisev, kirglik ja tugev neiu, soovib kõigest hingest perekonda luua. Bostoni sinivereline, idealist ja tulihingeline riigivastane Harry tahab aga ehitada üles paremat riiki ja maailma. Ginat ja Harryt ühendab kirg, mis toob kaasa raevuhooge ja südametemurdmisi, ent hoiab neid alati koos. Nende tee kulgeb läbi nelja aastakümne ja kahe maailmajao, läbi võidurõõmu ja segaduste, viib Massachusettsi osariigi rahutust immigrantide linnast ja sealsest Lawrence’i puumajast muinasjutulisse ja salapärasesse marmorsaalidega häärberisse nimega Bellagrand. Ginal ja Harryl tuleb teha valik, mis määrab igaveseks mitte üksnes nende, vaid ka nende järeltulijate saatused. Paullina Simonsi romaan „Bellagrand” on raamat Barringtonide perekonnast ja jutustab lugejale „Vaskratsaniku” (e.k 2014) eelloo. Romaan Alexander Barringtoni vanematest ja lapsepõlvest annab vastuse küsimusele, miks ja kuidas sattus pere Venemaale. Loo ajalooliseks taustaks on 20. sajandi alguse sündmused: töölisliikumine, streigid, Esimene maailmasõda.

    Vaskratsanik. Teine raamat. Kuldne uks

    Paullina Simons

    Vene päritolu Ameerika kirjaniku Paullina Simonsi lemberomaani „Vaskratsanik” teises osas jätkub Tatjana ja Aleksandri armastuslugu. Tegevustik algab 1942. aasta suvel, kui puhkust saanud Aleksander läheb Tatjanat otsima Lazarevo külla, kuhu neiu evakueerus. Aleksander ja Tatjana abielluvad ning veedavad Lazarevos mesinädalaid, ent sõda ei lase neil kaua õnne nautida. Aleksander naaseb rindele, Tatjana Leningradi. Taas ilmub silmapiirile Dimitri. Saanud teada, et Aleksander ja Tatjana on abielus, avaldab ta armastajaile survet, et koos nendega Ameerikasse pageda. Oma eesmärgi saavutamiseks ei kohku Dimitri millegi ees tagasi.