Jack London

Список книг автора Jack London


    THE SEA WOLF

    Jack London

    The Iron Heel

    Jack London

    The Sea-Wolf

    Jack London

    White Fang

    Jack London

    The Call of the Wild

    Jack London

    A level 3 Oxford Bookworms Library graded reader. Retold for Learners of English by Nick Bullard. When men find gold in the frozen north of Canada, they need dogs – big, strong dogs to pull the sledges on the long journeys to and from the gold mines. Buck is stolen from his home in the south and sold as a sledge-dog. He has to learn a new way of life – how to work in harness, how to stay alive in the ice and the snow… and how to fight. Because when dog falls down in a fight, he never gets up again.

    Valge mehe tava

    Jack London

    Ramparti mägedes on selline kummaline karutõug, keda kutsutakse mäekülje grisliks. See on selle pärast, et nad on rännanud mööda mäekülgi suurest veeuputusest peale ja nende orupoolsed kaks jalga on kaks korda pikemad, kui tipupoolsed. Ja kui nad juba auru üles saavad, võivad nad joosta kiiremini kui jänes. Ohtlikud? Haneks tõmbasin teid! Helde taevas, ei! Inimene peab lihtsalt mäest alla tiirutama ja jooksma vastassuunas. Sedasi, saad aru, satuvad karuoti pikad jalad ülesmäge ja lühikesed jälle allamäge. Jah, väga kummaline elukas, aga see polnud nüüd see, millest ma rääkima hakkasin. Yukonis elab hoopis teistsugune karu ja selle jalgadel pole häda midagi. Teda kutsutakse hõbenäoga grisliks ja ta on sama mürakas kui halvaloomuline. Tema jahtimisest mõtlevad ainult napakad valged mehed. Indiaanlastel on rohkem oidu peas. […] Kui sa näed teda tulemas ja su nahk on sulle armas, kao teelt kõrvale. Kui sa seda ei tee, on vesi varsti ahjus. Kui hõbenägu satuks kokku ka Looja endaga, ei taganeks ta tolligi.

    Külma lapsed

    Jack London

    Jutukogu, milles Jack London kirjeldab nii pärismaalaste kui uustulnukate elu Ameerika põhjaosas, mis on täis traagikat, ootamatuid võite ja kaotusi, teravmeelsust ja põnevust. Kogumik sisaldab lugusid "Põhjala metsades", "Elu seadus", "Saladuste isand", "Päikesemaalased", "Üksildase pealiku haigus", "Kiiš, Kiiši poeg", "Ligouni surm", "Li Wan, see valgetverd" ja "Vanameeste vandenõu". Kogumikus kohtume teiste hulgas Kiiši poja Kiišiga ja saame osa indiaanlaste naisevõtukommetest, kuigi lugu võtab õudustäratava pöörde. Loos "Üksildase pealiku haigus" saadetakse pealiku poeg oma haiguse tõttu surma, kuid ootamatult avaneb tal võimalus nii oma vaenlastele kätte tasuda kui hõimus võimule tõusta. "Vanameeste vandenõus" pole rühm elatanud indiaanlasi rahul valgete meeste sissetungiga ning nad otsustavad ise omamoodi võitlusse asuda. Tõlkinud Eva Luts ja Jaana Talja. Kaanepilt Aleksander Rostov

    Lõunamere jutud

    Jack London

    Saalomoni saarte pärismaalased olid kahekümnenda sajandi alguses metsik rahvas, kes armastas väga inimliha ja kogus inimpäid. Ometi oli valgeid mehi, kes elasid neil saartel paarkümmend aastat ja tundsid neilt lahkudes koduigatsust. Kuidas see võimalik oli? Lõunamere jutud on jutukogu tol ajal Vaikse ookeani lõunaosas toimunust. Valgetele tsiviliseerijatele vastanduvad looduslastest saarteelanikud. Tegelaskujud on värvikad ja toimumiskohad maalilised. Kogumiku jutud: Vaalahammas, Mauki, Yah! Yah! Yah, Pagan, Kohutavad Saalomoni saared, Vältimatu valge mees, McCoy järglane.

    Põhjavalguse tütar

    Jack London

    Lugu kogumikust “Valge mehe tava”