"Krister Kivi ei ole tavaline reisikirjanik, kes kirjeldab oma lugudes võõraste maade looduse imesid ja arhitektide imelisi saavutusi. Sedagi on, aga vähe. Krister kirjeldab teistmoodi asju: veelompe Jakartas, ööklubide nukrust, üksildaste öiste toiduputkade väsinud kokki, imeliselt maitsvat tänavatoitu, mänguauto suuruseid prussakaid hotelliseinal, vihmaseid öiseid kiirteid ja tänavaid. Ta vaatab elu mujal justkui läbi filtri, kas võiks sinna nüüd või kunagi pikemalt pidama jääda, sest Krister mitte ei sõida sinna või tänna, vaid sõidab siit ära. Andekas inimene nagu ta on, oskab ta maalida väheste sõnadega suuri pilte. Kristeri lood on kas nukrad või naljakad, teinekord mõlemat. Lood siin raamatus räägivad justkui ühest pikast reisist, mis valgete joonpilvedena kulgeb ümber maakera kes teab juba mitmendat ringi. Vahel harva maandub see lennuk Tallinnas ja siis astub Krister sisse ka oma ajalehetoimetuse uksest, sealt kohe jälle lennujaama põrutades ja oma reisi jätkates."Tiina Kaalep, sõber ja kirjastaja
Eestiga vaid kaudselt seotud raamat räägib maailmast, kus elatakse miljonite keskel, kuid märgatakse neist vaid mõnda üksikut; sümbolitest, mis tähendavad ühel hetkel kõike ja teisel mitte midagi; klammerdumisest ning sellele järgnevast allakäigust. Mida me üksteisest tahame? Miks vapustab mõni inimene meid hingepõhjani, kuid teine möödub jätmata ühtegi jälge? Mis aitab siis, kui miski ei aita – alkohol, tarokaardid või psühhoterapeudid?
Vaimukas ja hea huumoriga kirja pandud reisikiri näitab lugejale, et Hiina müür, Petra kaljulinn Jordaanias, Kristuse kuju Brasiilias, Machu Picchu Peruus, maiade kuulsaim linn Chichen Itza Mehhikos, Colosseum Itaalias ja Taj Mahal Indias erinevad siiski pisut turismibrošüürides kirjeldatust. Ja teekond nendeni võib olla tunduvalt värvikam kui ime ise.