Jules Verne

Список книг автора Jules Verne


    Saladuslik saar

    Jules Verne

    Seikluskirjanduse meistri Jules Verne'i raamat “Saladuslik saar” jutustab viiest mehest, kes satuvad õhupallil asustamata saarele keset Vaikset ookeani. Oma elu päästmiseks on nad õhupallikorvist välja visanud ka kõige vajalikumad tarbeesemed – neil pole saarele jõudes isegi taskunuga ega tuletikke. Kuid meie kangelased ei heida veel sellepärast meelt, üksmeeles väsimatult tööd tehes ja varem õpitud teadmisi rakendades loovad nad kõik inimese eluks vajaliku ja rajavad Lincolni saarele õitsva koloonia. Kui mehed ka end mõnikord üsna lootusetust olukorrast leiavad, saabub kohe saladuslik abi. Põnev seikluslugu kaunite ideaalide kiituseks. Sarja “Seiklusjutte maalt ja merelt” kaheksas raamat.

    Kapten Granti lapsed

    Jules Verne

    Raamat räägib laste otsinguretkest leidmaks oma merel kaduma läinud isa šoti meremeest kapten Granti, kes polnud rahul inglaste peremehetsemisega Šotimaal oli sõitnud oma laeval "Britannia" uurima Vaikse ookeani saari, et mõnel neist luua asumaa, kuhu šotlased võiksid välja rännata. Oma retkedel satuvad nad Ameerika ja Austraalia mandritele ning Uus-Meremaa saartele, sunnitööliste ohvriks, jäävad uputusele jalgu, võetakse pärismaalaste poolt vangi ja neid ähvardab ärasöömine. Seikluste vahele on põimitud Paganeli pikad jutustused Maa geograafiast, erinevate maade ajaloost, loodusest, zooloogiast ja astronoomiast.

    Viieteistkümneaastane kapten

    Jules Verne

    Viies raamat uuesti ilmuvast sarjast "Seiklusjutte maalt ja merelt" on Jules Verne’i üks tähtteoseid, põnev lugu vaprate ja õilsate tegelastega. Romaani keskne kuju on 15aastane Dick Sand. Jäänud kahemastilisel purjekal nimega "Pilgrim" ainsaks meremeheks, oskab ta oma kogenematusest hoolimata päästa tema hoolde usaldatud reisijad.

    Kapten Hatterase seiklused

    Jules Verne

    Romaani tegevus algab 1861. aastal, mil kapten John Hatterase juhitud Briti ekspeditsioon suundub prikil Forward põhjapoolust avastama. Ülimalt raskete tingimuste, karmi talve ning Hatterase kinnisideede tõttu puhkeb mäss, mis päädib priki püssirohukambri plahvatuse ning laeva hävimisega. Hatteras koos paari kaaslasega jätkab teekonda pooluse suunas. Uus-Ameerika saare rannikult leiavad nad Ameerika Ühendriikide laeva vraki ning talvituvad sellel saarel. Karmides oludes ellujäämine õnnestub neil peamiselt tänu doktor Clawbonny geniaalsusele, kes suudab süüdata tuld jääst läätse abil, valmistada tahkeks külmunud elavhõbedast püssikuuli ning tõrjuda jääkarude rünnakud musta püssirohu kaugjuhitava plahvatusega.

    20 000 ljööd vee all

    Jules Verne

    Jules Verne’i prohvetlik romaan kapten Nemost ja tema tollal kõrgtehnoloogilisest allveelaevast “Nautilus” ilmus aastal 1870. Esimese eestikeelse ümberjutustuse “Meremadu ehk Kaheksakümmend tuhat wersta wee alt läbi” tegi sellest loost Maximillian Põdder juba 1875. Teos moodustab koos “Kapten Granti laste” ja “Saladusliku saarega” triloogia, aga on siiski omaette romaan. Peategelane on tolle aja eesrindlike vaadete kehastaja, professor Pierre Aronnax – asjalik ja terane loodusteadlane, mitte hajameelne sekeldaja, nagu Verne’i teadlasekujud tavaliselt. Kui 1868. aastal hakkavad üksteise järel saabuma teated salapärasest merekoletisest, saadetakse asja uurima sõjalaev. “Koletis” uputab laeva, pääsevad ainult kanadalasest vaalakütt Ned Land, professor Aronnax ja tema assistent Conseil. Nad korjatakse merest salapärase allveelaeva pardale ja jäävad sinna vangi, aga saavad osa erakordsest ekskursioonist maailma kõikidel meredel ja tutvuvad laevaga, mida valitseb leiutaja ja pöörane fantasöör kapten Nemo.