Mariliis Pikkari on kogu elu saatnud disainimine. Noorena sai kätt harjutada rätsepast ema kõrval, mil teenis õmmeldes esimese taskuraha. Pärast ülikooli proovis erinevatesse kohtadesse tööle saada, kuid õnn polnud temaga. Seejärel otsustas, et alustab oma ettevõttega. Täna on Mariliis tuntud disainer ja Marimo moemaja looja. Millistest väljakutsetest on ta läbi tulnud ja mis väljakutsed on tal täna, kuuled juba saatest!
Tegemist on Täitsa Pekkis Saate ja Veebimajutuse koostöö saatega. Külas käisid Veebimajutuse arendusjuht Marko Toom ja turundusspetsialist Richard Rõõmusaar.
Saates rääkisime: – miks teha ja miks mitte teha kodulehte – mis on kõige olulisemad asjad, mida kodulehe tegemisel silmas pidada – mis on mõned tüüpilised vead kodulehe tegemisel – mis on domeen ja miks on seda vaja – kuidas enda ettevõtet internetis nähtavaks teha ja kuidas leida kliente
Egerta on olnud ettevõtja peaaegu 12 aastat ning nimetab ennast loominguliseks hingeks – tegeledes nii pulmakorraldajana, ürituste korraldajana, fotograafina, graafilise disainerina kui ka sisekujundajana. Egerta on omandanud Eesti Kunstiakadeemias kujunduskunstniku eriala. Suurem fookus on täna pööratud pulmade ja sündmuste korraldamisele. Pulmakorraldajana on ta tegutsenud juba 9 aastat, olles kokku korraldanud ja stiliseerinud ligi 140 erinevat pulma. Lisaks on tal koos partneriga sündmusturundusagentuur Eventpoint, mis on tegutsenud juba 4 aastat. Egerta on ka fotograaf, pildistanud on ta ligi 15 aastat ning sellest 6 aastat pühendunud pigem pulmade pildistamisele – olles jäädvustanud ligi 150 erinevat õnnelikku paari..
Egerta on rõõmsameelne, heasüdamlik ja enesekindel naine, kes usub, et kõik on võimalik kui sa lähened elule ja olukordadele headuse ja julgusega. Be kind-be bold! Lisaks kõigele on Egerta loomult parandamatu romantik ning usub siiralt, et armastus on see kõige kõige suurem ja parem tunne mida üks inimene kogeda võib. Egertal on kaks super-mega-ägedat last ning absoluutselt fantastiline kihlatu!
Johanna Allik on maailma tasemel iluuisutaja. Ta on tegelenud uisutamisega üle 20 aasta. Selle perioodi sisse jääb võitlus buliimiaga, karjääri muutvad vigastused, tantsupartneri ja treenerite vahetused. Tema viimased võistlused olid aastal 2017. Täna aga annab eratrenne nii uisutamises kui ka koreograafias. Johanna töötab oma ema ettevõttes JIV Sport, mis teeb riideid uisutajatele.
Mihkel Rembel on nagu hunt kriimsilm – oma noore elu jooksul olnud ameteid rohkem kui kätel sõrmi. Ta on töötanud erinevates pankades, baarmenina nii Eestis kui ka välismaal, teinud müüki igas võtmes ja juba kooli ajal alustas ettevõtlusega. Nagu Mihkel ütleb, siis mida rohkem katsetad, seda kiiremini leiad, mis sobib. Ja nii leidis temagi oma suuna ettevõtluses. Eraelus Mihkel Rembel, kuid ettevõtluses Rebel Mike.
Jenny Tupits on ettevõtja ja VIVID Creative Content Studio juht. Jenny on üks ääretult sihikindel ja töökas naine. Ta on palju julgeid otsuseid vastu võtnud ning väga süsteemselt lähenenud nii vabakutselise turundaja ametile kui agentuuri loomisele. Enne turundusmaailmasse sukeldumist oli ta professionaalne tantsija. Tantsutreeningutega alustas Jenny juba kolme-aastaselt oma ema tantsukoolis. Enne tantsija karääri lõpetamist jõudis Jenny esineda nii muusikalilavadel kui kruiisilaevadel. Peale kõige selle on ta veel Mihkli elukaaslane.
Grete Riim on Saaremaalt pärit ettevõtja, kelle jaoks on oluline keskkonnasäästlikus. Maailmas ringi rännates ja koju tagasi tulles, jõudis ideeni toota pilliroost joogikõrsi. Nii algas ettevõtte Suckõrs lugu. 2018. aastal võitis Suckõrs Eesti disainiauhinna BRUNO elumuutva disaini eest . Millised on olnud Grete ja Suckõrsi väljakutsed ja kuidas nendega toime tulla kuulete juba saatest!
Anna-Liisa Palatu on noor ettevõtlik neiu, kes mõtleb väljaspool kasti. Ta on aastate jooksul asutanud rohkem kui 10 ettevõttet, millest üks neist on Woola. Nad valmistavad lambavillast ümbrike ning mullivilla. Tema suurimaks hirmuks on minna palgatööle. Lisaks ettevõtlusele on Anna-Liisa suur seikleja. Ta on elanud erinevates riikides, näiteks Hollandis, Poolas, Indias, Brasiilias, Lõuna-Euroopas.
Mardo Männimägi on jiu-jitsus 16 kordne Eesti meister, võistelnud maailmatasemel ja treeninud koos legendidega. Tänaseks on ta võistlusspordist loobunud, kuid teda võib kohata 3D treeningutel. Spordi kõrval on Mardo jaoks oluline ka loominguline töö. Ta on olnud rohkem kui 10 aastat vabakutseline fotograaf, kelle kaamera ette on astunud nii poliitikud, näitlejad, muusikud, ettevõtete juhid. Tema esimeseks kliendiks oli TV3 saade Eesti otsib Superstaari. Mardol on ka oma ettevõtte, mis tegeleb stuudioruumide ja valgustehnika välja rentimisega ning fototeenuste pakkumisega – STUUDIO7. Et elule natuke vürtsi lisada on tal podcast nimega 1STAGE – must valge videoga saated.