Lind & Co

Все книги издательства Lind & Co


    Uśmiech zimy

    Anna Rybkowska

    Pierwsza z czterech części cyklu «Ślady życia». Berenika Popielawska, rozwódka, matka dwójki dorosłych dzieci, otrzymuje spadek po swoim dawnym kochanku, znanym artyście malarzu, Maksymilianie Styksie " posiadłość w maleńkiej podlaskiej wsi " Naboków. Musi spełnić tylko jeden warunek: zamieszkać tam na rok. Oprócz tego dostaje coś jeszcze « pendrive»a z zapiskami i nagraniami malarza, które powinna poznawać przez kolejnych trzysta sześćdziesiąt pięć dni. Hasłem do otwarcia jego wspomnień i refleksji jest zagadkowe słowo, jakim zwracał się do niej przed laty. Zaskoczona i zaintrygowana Berenika zostawia swoje dotychczasowe życie i wyjeżdża na zasypane śniegiem Podlasie. Jeszcze nie wie, że dom, który odziedziczyła, zwany przez miejscowych «dworem», jest niezwykły. Dzieją się tu dziwne rzeczy: jedne przedmioty znikają, pojawiają się inne, a pod lasem snują się niepokojące cienie. Czy Berenika wytrwa w postanowieniu, czy machnie ręką na spadek i wróci do Poznania? Czyta doceniona aktorka Adrianna Biedrzyńska.

    Smak wiosny

    Anna Rybkowska

    Wiosna przynosi zmiany w otoczeniu i dalsze odkrycia. W nowym życiu Bereniki monotonia codzienności przeplata się z nadzwyczajnymi zdarzeniami, których nie sposób pojąć chłodnym umysłem. Powoli dociera do niej dziwna prawda o darczyńcy. Do majątku przybywają rodzice, a ona sama przyjmuje pod swój dach maltretowaną przez męża kobietę i jej dzieci. Kiedy w dodatku na horyzoncie pojawia się tajemniczy mężczyzna, który, jak wszystko na to wskazuje, jest przybyszem z przeszłości – Berenika pomału zaczyna mieć dość. Na szczęście wciąż może liczyć na Jakuba. Końcowe wydarzenia drugiej części pozostawią bohaterkę powieści na rozdrożu… A nawet wywołają panikę. Czyta doceniona autorka Adrianna Biedrzyńska

    Potęga zemsty

    Daniel Komorowski

    Wikingowie – gniewni wojownicy z surowej Północy przybyli, by palić, grabić i gwałcić, ale przede wszystkim, żeby okryć się wiekopomną chwałą … To kolejny tom w serii «Furia Wikingów». Synowie Ragnara dokonują okrutnej zemsty za śmierć ojca. Pod wodzą Ivara wikingowie zdobywają odległe i nieznane im dotąd ziemie, gdzie pozostawiają krwawy ślad. Jeszcze nie wiedzą, że przyjaciele okażą się wrogami, zmuszając ich do nadludzkich czynów, a narodziny prawdziwego berserka naznaczone zostaną krwią i cierpieniem. Zdrady wprawią w osłupienie sojuszników, a akty zemsty zszokują wrogów. Świat wikingów zachwieje się w posadach. W makabrycznych egzekucjach i wielkich bitwach znowu przyjdzie zginąć ważnym postaciom. Do czego może się posunąć wojownik, by odzyskać utraconą chwałę? Polecamy również «Furia Wikingów» oraz «Gniew Północy».

    Niebezpieczne zabawy

    Karina Obara

    Iga, jeszcze jako licealistka, traci matkę, która zostaje brutalnie zamordowana. To właśnie Iga ją znajduje, a fakt ten kładzie się cieniem na całym jej życiu. Już jako dorosła, poczatkująca malarka, będzie się zmagała z demonami przeszłości, próbując pokonać twórczą niemoc i jednocześnie poznać okoliczności zabójstwa matki. Towarzyszyć jej w tym będzie ekscentryczna, małomówna ciotka, nosząca w sobie tajemnicę tragicznej śmierci własnego męża, który zginął w górach w niewyjaśnionych okolicznościach. Co ma z tym wspólnego morderstwo na Cabo Verde i jaką rolę w życiu Igi odegrał poznany mężczyzna, który przez całe życie starał się realizować swoje seksualne fantazje? Wszystko to doprowadzi Igę do punktu, gdzie odkryje coś, co wstrząśnie nią jeszcze bardziej niż śmierć matki …

    Nigdy nie zapomnę

    Ewa Bauer

    Dalsze losy rodziny Neubinerów. Johann wiedzie spokojne życie razem z braćmi i ojcem, pomaga we młynie, ale jego prawdziwą pasją są rośliny. Kiedy tylko może, wymyka się na łąki, gdzie zbiera zioła, suszy je i uczy się ich właściwości. Choć ma dopiero siedemnaście lat, jest przekonany, że właśnie takie życie jest mu pisane. Pewnego dnia zostaje wezwany do dworu hrabiny Korteckiej, która proponuje, żeby się zajął jej ogrodem. Zafascynowany tym pomysłem chłopak godzi się bez namysłu. Jeszcze nie wie, że w rzeczywistości hrabina ma wobec niego zupełnie inne plany i że awanturnicze przygody w końcu zaprowadzą go aż do Ameryki … To trzeci tom w serii Tułacze życie. Czyta doceniona aktorka Maria Seweryn.

    Jutra nie będzie

    Ewa Formella

    Laura jest młodą kobietą, szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci. Niestety diagnoza lekarska, burzy spokój jej wygodnego życia. Aby nie obarczać swoich najbliższych, cierpieniem spowodowanym chorobą, postanawia odejść od rodziny. Nie potrafi pogodzić się z myślą o śmierci, która może nastąpić po długich latach cierpienia. Od chwili usłyszenia diagnozy walczy nie tylko z chorobą. Wyjeżdża do małej nadmorskiej miejscowości, gdzie próbuje popełnić samobójstwo. Dzięki staremu rybakowi Maurycemu nie udaje jej się zrealizować swojego planu. Poznaje grupę ludzi, którzy napełniając nadzieją, postanawiają jej pomóc. W prywatnej klinice, prowadzonej przez grupę przyjaciół, a zarazem lekarzy różnych specjalności Laura decyduje się zawalczyć o życie. Czy jej nowi znajomi sprostają zadaniu, jakie sobie narzucili? Czy uda im się uratować Laurę? Czy wytrzyma ona cierpienia fizyczne i psychiczne? Czy jeszcze spotka swoje dzieci i męża, którego zostawiła uciekając w rozpaczy na drugi koniec kraju? Polecamy również trzeci tom w serii «Carpe diem».

    Oświęcim Praga. Czas miłości i nadziei

    Iwona Mejza

    To opowieść ściśle oparta na faktach. Pasja, rajdy samochodowe, miłość i wielkie nadzieje… Kiedy pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku rozpoczęto w Polsce produkcję samochodów Oświęcim Praga, nikt nie przypuszczał, jakim ogromnym powodzeniem będą się one cieszyć. Piękne nadwozie, dobra jakość, szybkość pobudzały wyobraźnię i zachęcały do ich nabywania. Oświęcim Praga by nie powstała, gdyby nie grupa pasjonatów – niezwykłych ludzi wierzących w swoje marzenia. To o nich jest ta powieść! Iwona Mejza – autorka komedii kryminalnych „Wszystkie grzechy nieboszczyka” i „Wyszedł z domu i nie wrócił”. Tomasz Klimczak – dziennikarz radiowy i telewizyjny. Realizator filmowy, animator kultury i miłośnik historii, wspólnie z Mirosławem Ganobisem współprodukował filmy „Oświęcim – Auschwitz na styku dwóch światów” i „Oświęcim Praga”. Mirosław Ganobis – miłośnik i propagator historii Oświęcimia, kolekcjoner i twórca prywatnego muzeum poświęconego historii miasta, współproducent filmów „Oświęcim – Auschwitz na styku dwóch światów”, „Oświęcimski kartel rybny” oraz „Oświęcim Praga”.

    Noc w Ogrodzie Ciemności

    Jarosław Klonowski

    Gdy w miasteczku Jaśminice zostaje znaleziona utopiona na pobliskich basenach Aneta Bruzda, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Lecz zastanawiające wydają się ślady ukłuć na brzuchu, który zasłaniał jednoczęściowy kostium, oraz fakt, że młoda kobieta była w chwili śmierci w ciąży, o której doskonale wiedziała. Wkrótce potem do miasta przybywa nieznajomy mężczyzna, który wydaje się mieć z tą sprawą więcej wspólnego, niż się wydaje. W tym samym momencie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prześwietla przeszłość prezesa Krzysztofa Korczaka, miejscowego biznesmena, którego podejrzewają o powiązania ze śmieciową mafią. Na jaw wychodzą rozmaite tajemnice w spokojnym miasteczku Jaśminice …

    Usta mordercy

    Artur Kawka

    Seryjny morderca, tajne służby i wielkie pieniądze … Były amerykański komandos o polskich korzeniach, major Tom Wilmowski, prowadzi nad Wisłą śledztwo w sprawie zaginięcia swojego młodszego brata. Zniknięcie Franka niepokoi też policjantów podejrzewających go o związek z dziwnymi zabójstwami kilku kobiet. Z cienia wychodzą kolejne mroczne postacie i ich zbrodnicze działania. I nic nie jest takie, jakie się zdaje na pierwszy rzut oka … Czyta doceniony aktor Rafał Mohr.

    Syryjska legenda

    Wojciech Kulawski

    Światowej sławy archeologowie, Tim Mayer i Sara Frei, zostają wezwani do Berna. Od pełnomocnika Rady Federalnej dowiadują się, że jakiś czas temu niejaki Mark Radke przekazał szwajcarskiemu rządowi mapę składająca się z dwudziestu trzech kart zapisanych w języku pragermańskim. Prowadzi ona do Syrii, gdzie najprawdopodobniej ukryte zostały dzieła sztuki zrabowane przez nazistów podczas drugiej wojny światowej. W międzyczasie zostaje porwana córka znanego profesora Bertranda Cologne, pracownika ośrodka badawczego CERN, który w najbliższych dniach zamierzał zaprezentować światu swój najnowszy wynalazek Magnetron. Czy zakrojona na szeroką skalę ekspedycja archeologiczna ma jakiś związek z porwaniem Laury Cologne? I jaką rolę w tej piekielnej intrydze gra Mark Radke, który jakiś czas temu zaczął spotykać się z córką profesora? Wspaniałe pustynne krajobrazy, stare zamki, podwodne jaskinie, zabytkowe miasta przedwojennej Syrii, nieprawdopodobna legenda i skrywana przez lata tajemnica, której ujawnienie odciśnie piętno na losach współczesnego świata … Wojchiech Kulawski, autor popularnych «Kryminały Warszawskie»: (Tom 1) Lista sześciu, (2) Między udręką miłości a rozkoszą nienawiści, (3) Zamknięci oraz (4) Poza granicą szaleństwa.