Стрельбицький Дмитрий Майєвич

Все книги издательства Стрельбицький Дмитрий Майєвич


    Intermezzo

    Михайло Коцюбинський

    Повість Михайла Коцюбинського «Intermezzo» – класика українського імпресіонізму. У творі все символічне – від героїв до поетики. Перед читачем постають головні дійові особи – Залізна рука городу, Ниви у червні, Сонце, Три білих вівчарки, Зозуля, Людське горе. Головний герой твору прагне відпочити від людей і лише серед зелених степів і бездонної небесної блакиті він нарешті чує тишу. Однак хіба можна втекти від Залізної руки городу? Хіба Людське горе не зустріне його і там, не нагадає про себе? Світ душі, світ природи і світ людей зливаються воєдино в непорозуміннях і швидкоплинних моментах гармонії. Повість зацікавлює глибиною ідей та метафоричним багатством.

    Що записано в книгу життя

    Михайло Коцюбинський

    «Що записано в книгу життя» Михайла Коцюбинського – психологічна новела про душевні муки головного героя, який змушений вивезти рідну матір в зимовий степ на смерть***. Чи переможе те єдине почуття, що навічно записане в життєву книгу – любов? Найвідомішими творами автора є «Тіні забутих предків», «Intermezzo», «Дорогою ціною», «Цвіт яблуні», «Ялинка», «Хо», В путах шайтана», «На камені», «Під мінаретами» тощо. Михайло Коцюбинський – український письменник-імпресіоніст, майстер психологічної прози.

    Fata morgana

    Михайло Коцюбинський

    «Fata morgana» Михайла Коцюбинського – соціально-побутова повість із символічною назвою: легендарний образ Моргани, що уособлює примарність, нездійсненність мрій, проектується на сподівання українського селянства щодо землі***. Найвідомішими творами автора є «Тіні забутих предків», «Intermezzo», «Дорогою ціною», «Цвіт яблуні», «Ялинка», «Харитя», «Хо», В путах шайтана», «На камені», «Під мінаретами» тощо. Михайло Коцюбинський – український письменник-імпресіоніст, майстер психологічної прози.

    Дорогою ціною

    Михайло Коцюбинський

    Остап і Соломія закохані одне в одного, проте їм судилося жити у тяжкі роки, коли «вільний дух народу ще тлів під попелом неволі». Злий пан віддає Соломію заміж за нелюба, а Остапа відправляє у рекрути. Остап зважується на втечу, а Соломія, перевдягнувшись у молодого парубка, також слідує за ним. По дорозі вони зустрічають інших знедолених людей, котрі шукають волі, потрапляють під обстріли, ризикують життям. Трагічно-романтична історія чистого кохання і боротьби за волю лишається і сьогодні одним з помітних повістей шкільної програми.

    Наталка Полтавка

    Іван Котляревський

    «Наталка Полтавка» Івана Котляревського – це романтично-сатирична п’єса про любов і вірність. Наталка і Петро кохають одне одного, однак злидні і бідність змушують їх розлучитися, а в цей час до дівчини сватається багатий пан Возний, нелюбий її серцю. Однак, для закоханих матеріальний достаток не є важливішим за щирі почуття. Перемежована піснями і легким гумором, «Наталка Полтавка» Івана Котляревського є класичним українським драматургічним твором, у якому майстерно описані традиційний український побут та звичаї. П’єса написана двома мовами – українською та російською.

    Москаль-чарівник

    Іван Котляревський

    «Москаль-чарівник» Івана Котляревського – це водевіль на родинно-побутову тематику. Финтик залицяється до Тетяни, але вона чітко дає зрозуміти, що йому немає на що сподіватися, адже вона кохає свого чоловіка. Не зважаючи на легкість жанру, у п’єсі має місце серйозний конфлікт: проблема вірності і моралі. Финтик постає ловеласом, Тетяна – уособлення традиційних чеснот. Цікавим є й образ хитрого москаля, який вдає з себе чарівника.

    Енеїда

    Іван Котляревський

    Іван Петрович Котляревський – талановитий драматург і поет, один з родоначальників української літературної творчості. Всесвітню славу Котляревський здобув завдяки міфічно-гумористичній поемі «Енеїда», яка є пародією на сюжет однойменного творіння Вергілія. «Енеїда» з яскравим гумором оповідає про пригоди Енея, вимушеного втекти зі зруйнованої еллінами Трої. Автор надав античним реаліям український колорит, наділив богів та героїв крутими козацькими характерами.

    Хуха-Моховинка

    Василь Королів-Старий

    У літературній казці Василя Короліва-Старого «Хуха-Моховинка» розповідається про пригоди міфічної маленької істоти. Це – зворушлива історія про пухнастих тваринок, які живуть у лісі і не несуть жодної шкоди людям. Чуйне ставлення до природи, милосердя і добро – саме цьому вчить чарівна казка.

    За кригою

    Олександр Кониський

    «За кригою» Олександра Кониського – оповідання про те, як молодий хлопець втопився у крижаній ріці, рятуючи кохану***. Розповідає цю історію його старенька мати, для якої втрата єдиного сина обернулася тяжким горем. Оповідання належить до найкращих зразків малої прози автора, серед яких також «Сестра-жалібниця», «Млин» та ін.

    Семен Жук і його родичі

    Олександр Кониський

    «Семен Жук і його родичі» Олександра Кониського – це повість-хроніка, у якій автор представив образ українського інтелігента як людини нового типу***. Твір належить до найкращих зразків великої прози Кониського разом із повістю «Юрій Горовенко».