Väikese Prantsuse küla Giverny taevasse tõuseb päike. Kõrges veskitornis istub vanaproua, kes jälgib ja valvab. Vaatleb küla argielu, suuri busse turistidega, kes tulevad külastama Claude Monet’ omaaegset kodu. Iseäranis jäävad talle silma kaks inimest. Naisel on vesiroosivärvides silmad, tema unistab armastusest ja põgenemisest; teine on alles üheteistaastane tütarlaps, aga juba on tema elus kõige tähtsamal kohal maalimine. Kõik kolm jagavad ühtsama saladust, mis on kuidagi seotud Monet’ müstiliste „Vesirooside” maaliga. Õieti on selles külas igaüks omaette mõistatus ja igal hingel on oma varjukülg. Illusioonid on aga määratud purunema … Michel Bussi (snd 1965) on politoloog ja Roueni ülikooli geograafiaprofessor. Tema läbilöögiromaaniks kujunes „Leidlaps lumetormist”, mis ilmus kirjastuses Varrak 2016. aastal.
Sussexi rannikult leitakse teismelise laip, millel puuduvad elutähtsad elundid. Veidi hiljem tuleb päevavalgele veel kaks laipa. Leitud surnukehade juhtumit uuriv Roy Grace jõuab jälile Ida-Euroopast lapsi smugeldavale jõugule. Peagi leiab Grace end ühe tänavalapse elu nimel ajaga võidu jooksmast, samas kui üks meeleheitel ema ei vali enam oma tütre päästmiseks vahendeid.
Kõik saab alguse ühest valest. Niisugusest, mida kõigil on ette tulnud – öeldud mõnele ammusele tuttavale, keda sa ei suuda täpselt meenutada, ent kellele ometi tahad muljet avaldada. Sinu ülespuhutud elulugu rõõmustab edukat, kauni kodu ja kolme lapsega lesestunud juristiprouat. Enne kui arugi saad, istud sa õhtusöögilauas ning võtad vastu kutse veeta koos nendega suvepuhkus – lummatuna sellest täiuslikust elust, millest oled alati unistanud … See osutub kõike muud kui täiuslikuks. Ent selleks ajaks, kui sa oled lõksu aetud ning nõretad armutu Kreeka päikese käes higist, ihates koomale tõmbuvast ringist välja pääseda, ajaks, kui hakkad aru saama, et ükskõik kui valus tõde ka on, kõige hirmsamat kahju toovad sulle valed … … selleks ajaks võib olla kaugelt liiga hilja. Samalt autorilt on sarjas „Mirabilia” ilmunud romaanid „Kripeldus” (2014) ja „Mäleta mind sellisena” (2015). „Valetaja” on ootamatute pööretega, pingeline ja kaasakiskuv psühholoogiline põnevik neile, kelle lemmikute seas on raamatud „Ma lasen sul minna” ja „Pimedas, pimedas metsas”. The Guardiani arvustust tsiteerides on see „Ruth Rendelli või Patricia Highsmithi mõõtu psühholoogiline põnevik.“
Kõhedusttekitav ja tempokas põnevik, milles kaks uurijat peavad leidma kättemaksuhimulise tapja ja paljastama saladuse, mis seob ka neid kuriteoga. Norras leitakse metsast kuueaastane kummalistesse nukurõivastesse riietatud tüdruk, kes on elutult puu otsa riputatud. Tema kaelas ripub silt „Ma reisin üksinda”. Politsei eriuurimisrühm kutsutakse taas ellu ja seda asub juhtima kogenud politseiuurija Holger Munch. Tema esimene ülesanne on saada enda meeskonda tagasi geniaalne, kuid vaimselt kurnatud uurija Mia Krüger. Viimati nimetatu on tõmbunud elust tagasi üksikule saarele, et saada üle mineviku painavatest mälestustest. Tegelikult on ta valmis elust lahkuma. Kui Mia näeb mõrvafotol numbrit „1”, mis on kraabitud surnud tüdruku küünele, mõistab ta, et see on alles algus. Mia naaseb teenistusse eesmärgiga tabada kättemaksusoovist ajendatuna halastamatult tegutsev intelligentne tapja. Kuriteo lahendamiseks peab ta mõistma mõrvari motiive ja tulema samal ajal toime oma isiklike painavate mälestustega. Kas mõrvar on kuidagi seotud kuus aastat varem röövitud lapsega, keda Munch tollal ei suutnud leida, või on tapmise taga eraklik kogukond, kes elab lähedal metsas? Peagi kaob ka teine, seejärel kolmas ja neljaski tüdruk. Kõik nad leitakse tapetuna. Kui kaob Munchi enda kuueaastane lapselaps, saab Mia aru, et tapja võikal mängul on isiklik tagapõhi. SAMUEL BJØRK on Norra romaani- ja näitekirjaniku ning muusiku ja helilooja Frode Sander Øieni pseudonüüm. „Ma reisin üksinda” on esimene raamat Mia ja Munchi seeriast. Rahvusvaheline bestseller on ilmunud juba 30 tõlkes.
Жизнь продюсера звукозаписывающей компании Марины Летовой многим казалась сказкой: блестящая карьера, известность в московской музыкальной тусовке, налаженный быт, в любовниках – известный адвокат. Но почему-то это глянцевое благополучие с каждым днем все сильнее тяготило Марину и она мучительно искала выход из жизненного тупика, не замечая, что за ней уже давно следят… На другом конце земли, в Магадане, фотограф Саша Агеев стал случайным свидетелем того, как двое преступников закапывали на сопке тело убитой девушки. Саша обратился в полицию, и убийц довольно быстро нашли, но это был еще далеко не конец мрачной истории… Марина и Саша пока даже не подозревали о существовании друг друга и уж тем более не предполагали, что спастись они смогут только вместе…
On külm jaanuarihommik ja Shetlandi katab paks lumekord. Kodu poole rühkiva Fran Hunteri pilk langeb külmunud maapinnal ergavale värvilaigule, mille kohal tiirlevad rongad. See on Frani teismelise naabritüdruku Catherine Rossi laip. Fran hakkab kisendama, kuid rongad jätkavad surmatantsu. Vaikse saare elanikud näitavad näpuga erakliku Magnus Taiti suunas. Kui aga politseiuurija Jimmy Perez ja tema ametivennad maismaalt otsustavad juurdluse avada, langeb kahtluste vari tervele kogukonnale. „Ronkmust“ on Ann Cleevesi „Shetlandi“ sarja esimene romaan, mis pälvis 2016. aastal Briti krimikirjanike ühingu parima kriminaalromaani auhinna Kuldne Pistoda. Raamatute põhjal on valminud populaarne BBC telesari „Shetland“. Cleevesilt on ilmunud üle veerandsaja romaani, mida on müüdud üle miljoni eksemplari.
Глава династии Ковальчик умирает и семья съезжается поделить его миллионы. Роза уже чужая в этой тусовке денег, лжи и предательства, но ей придется пройти все испытания оставленные дедушкой, что бы получить часть наследства. Осторожно! Здесь вы узнаете все тайны четы Ковальчик! Содержит нецензурную брань. Содержит нецензурную брань.
Заключительная история о приключениях знаменитого тандема – сотрудницы секретной службы Варвары Кононовой и экстрасенса Алексея Данилова. В России появился очень странный и страшный человек по имени Елисей Кордубцев. Ему пока девятнадцать лет, но уже погибли его родители, а также бабушки и дедушки с обеих сторон – все при загадочных обстоятельствах. И есть данные, что в дальнейшем он натворит множество бед. Как остановить его? За дело берутся сотрудники сверхсекретной комиссии вместе с Варварой Кононовой. Ей помогает её возлюбленный Алексей Данилов. Миссия кажется невыполнимой – во всяком случае, сегодня. Но если попытаться справиться с монстром – вчера? © Литвинова А.В., Литвинов С.В., 2017 © Оформление. ООО "Издательство "Э", 2017 © & ℗ ООО «Аудиокнига», 2017 Продюсер аудиозаписи: Татьяна Плюта
Арсений Троепольский признавал в жизни только одно – работу. Она была его пищей, его возлюбленной, его развлечением. Дизайнерская компьютерная фирма, которую он возглавлял, процветала. И вот внезапно гром грянул среди ясного неба. Убили зама, гения дизайна – Федора Грекова. Самое ужасное, что его труп нашел… Арсений. Отсидев три дня в кутузке как главный подозреваемый, он наконец появился в конторе, но возвращение к любимой работе его отнюдь не обрадовало. Пытаясь понять, за что убили Федю, он обнаружил, что все вокруг лгут – сотрудники, любовница, сестра и племянница покойного. Но его мозг, работающий как компьютер, все разложил по полочкам. И гора лжи рухнула и погребла под собой всех «достойных»…
Kümme aastat pärast teenistusest lahkumist on Reacher niivõrd kättesaamatu, kui see Ameerikas üldse võimalik on. Tal pole ei telefoni ega kindlat aadressi ja seljakotis leidub üksnes kõige hädavajalikum. Kui vana võitluskaaslane sõjaväe päevilt leiab sellest hoolimata võimaluse talle sõnum saata, on Reacherile kohe selge, et asi peab olema tõsine. Frances Neagleyga kohtudes saab Reacher teada, et üks nende kunagise kaheksaliikmelise eriüksuse kaaslastest on jõhkralt mõrvatud. Reacher ja Neagley otsustavad üksuse uuesti kokku kutsuda, ent ootamatult selgub, et seda pole sugugi lihtne teha. Kõik vanad relvavennad on kuhugi kadunud. Joostes aja peale võidu ähvardava ohuga, püüavad endised võitluskaaslased lahendada mõistatust, mille vastused peituvad ühises minevikus. Üks on aga kindel: eriüksuslastega ei tasu tüli norida.