"Usk ja mõistus" on paavst Johannes Paulus II (1920-2005) eelviimane, 13. entsüklika ehk ringkiri, mis pärineb aastast 1998. Oma ringkirjas räägib paavst usu ja mõistuse vahelisest tundlikust suhtest. Kuigi mõlemad on sõltumatud, mõjutavad nad teineteist, aga samal ajal valitseb nende vahel harmoonia. Tõeni võib olla palju teid, aga nii usk kui mõistus mõlemad otsivad ülimat Tõde. Filosoofia ei saa mõista lõpuni seda Tõde, mis on antud ilmutuslooga, aga usu mõistmine eeldab filosoofiat. Seetõttu ei pea teoloogia ja filosoofia olema vastuolus.
Jacques Philippe’i teosed kõnelevad palvest, sisemisest vabadusest ja südamerahust. Tema raamatuid on tõlgitud 24 keelde ning neid on müüdud üle miljoni eksemplari. Jacques Philippe’ist on saanud kristliku ja katoliikliku vaimsuse modernne klassik ning tema palveõpik «Aeg Jumalale» sobib suurepäraselt lugemiseks kõikide konfessioonide kristlastele.Arvamused raamatustMarko Tiitus, EELK Jaani koguduse õpetaja: «Jacques Philippe’i „Aeg Jumalale“ kuulub kaasaegse katoliikliku vaimsuse klassikute hulka, pakkudes samas inspiratsiooni ja juhiseid igale kristlasele, kes igatseb sügavama, intensiivsema ja teadlikuma palveosaduse järele Jumalaga.Erinevalt paljudest palveõpikutest ei keskendu Philippe eeskätt kindlale metoodikale, palveaegadele või -vormidele, vaid palvetaja südamehoiakutele. Mulle kui luterlasele pakkus äratundmisrõõmu palve passiivse külje rõhutamine: palve ei puuduta niivõrd millegi tegemist, kuivõrd Jumala tegutsemisele avatuks jäämist. Samas leiab lugeja raamatust ka praktilisi nõuandeid oma palveelu korraldamiseks.»Taavo Lige, Nõmme Baptistikoguduse pastor: «Palvetamist on võrreldud hingamisega. Seega võib öelda, et palvetamine on iga uskliku inimese loomulik ja Jumalaga elavas suhtes olemiseks vajalik tegevus. Uskliku palveelu sügavus peegeldab tema suhte sügavust Jumalaga. Jacques Philippe’i raamat “Aeg Jumalale” aitab sügavamalt mõista palve olemust ja annab praktilisi nõuandeid isiklikus palveelus kasvamiseks. Mind kõnetas selle raamatu juures just rõhuasetus suhte sügavusel Jumalaga, mille autor võtab tabavalt kokku sõnadega, et “palvetamine pole muud kui praktiline Jumala armastamine»."Isa Pedro Cervio, Rooma-Katoliku kiriku preester: «Palvetamine on asendamatu kristlikus elus kasvamiseks, Jumala paremaks tundmaõppimiseks, Tema armastamiseks ning vastamiseks pühaduse kutsele, mille Jumal kõigile esitab. Tänapäeval janunevad paljud Jumala järele ning tahavad palvetada, kuid ei tea, kuidas seda teha. See väike raamat pakub palvetamiseks lihtsaid nõuandeid, aitab püsida palve teel ning vastab kahtlustele, mis võivad sealjuures tekkida. Raamatu autor toetub Kiriku kontemplatiivpalve klassikute, Risti Johannese, Jeesuse Teresa ja Lisieux’ Püha Teresa kogemustele.»
Paavst Franciscus (JORGE MARIO BERGOGLIO)
Tee tõelisele inimlikkusele on armastus, armastus loodu, looduse, muidugi ka teiste inimeste vastu. Tõeline inimlikkus on loobumine inimkesksusest, antropotsentrismist, see tähendab alandlikkust, leppimist vähesega, kasinust. Ka seda, et me ei häbene armastust, hellust, kaastunnet, olgu teiste inimeste, olgu muude elusolevuste vastu. Et me ei põlasta loomakaitsjaid, karusloomafarmide keelamise eest seisjaid, vaid pigem neid, kes inimliku edevuse hääks piinavad ja tapavad teisi elusolevusi. Inimene saab ära hoida ähvardavat katastroofi, mille märkidest entsüklikas on põhjalik ülevaade, tulles tagasi iseenda juurde. Mis tähendab tagasitulekut paljude nende väärtuste juurde, mida on kaks tuhat aastat õpetanud kristlus ja millest inimesed viimastel aegadel on ära pöördunud. Ja kõige suurem neist on armastus, nagu mõistis juba apostel Paulus.Kui inimestel ja meie planeedil on tulevikku, siis sünnib see seal, kus saavad kokku armastus ja tarkus, religioon ja teadus. Paljud asjad peavad muutma, kuid eelkõige peame muutuma meie – inimesed.
Це – найважливіше повідомлення Його Святості Далай-лами майбутнім поколінням. Маніфест сили та духовної чистоти. Слова, що здатні перевернути світ та зробити його кращим. Це голос, що лунає в наших душах і звертається до молодих сердець. Об’єднавче гасло, яке містить секрет подолання хаосу, агресії й розбрату нашого часу. Та найголовніше – це заклик. Зруйнувати всі стіни, що розділяли нас. Перетнути кордони непорозуміння. Вгамувати полум’я нетерпимості й військових конфліктів. Здійснити Революцію співчуття. Усе це до снаги молоді, якій належить сучасний світ.
В мае 2017 года один из величайших современных учителей тибетского буддизма лама Тхубтен Сопа Ринпоче прочёл в Москве ряд лекций, посвящённых важнейшим вопросам теории и практики учения Будды. Наряду с практическими советами о том, как в повседневной жизни преодолеть эгоизм и преобразовать свой ум, а также подготовиться к смерти и благоприятному перерождению и в итоге достичь просветления на благо всех существ, Ринпоче даровал и глубочайшие наставления о постижении природы реальности. Организатором учений выступил московский центр «Ганден Тендар Линг».