This volume presents the texts of two Old Testament books, Ruth and Esther, two of the very few biblical stories to focus on women. Ruth in particular has attracted much attention from feminist scholars, though it reinforces age-old notions of male dominance. With an introduction by Joanna Trollope
Päev, mil Stacey Grant kaotab töö, näib jäävat tema elu viimaseks. Vähemasti viimaseks päevaks tema senises elus. Sest kes ta siis on kui mitte Londoni investeerimisfirma edukas osanik? Kui Stacey püüab kohaneda oma uue eluga, milles pole ei erialaseid saavutusi ega kohtumisi, vaid on pikad kodus veedetud päevad koera ja haiglase ema seltsis, saab ta vähemalt loota Tüdrukutele: Bethile, Melissale ja Gabyle. Tüdrukud, kellest nüüdseks on saanud naised, on olnud tema parimad sõbrad ülikoolipäevist alates. Kuid ka neil on oma mured, ja kui Stacey koondamine toob ilmsiks reetmise, mis oleks pidanud jääma saladuseks, pannakse naiste sõprus tõsiselt proovile.
Neli energilist ärinaist, ema ja kolm tütart, igaühel oma lapsepõlvetrauma, mis edasi kannustab või – mõnikord – kammitseb. Neli väga erinevat meest, kellel on ehk selles romaanis täita tähtsamgi roll kui edukatel naistel. Millega tegelevad nemad, kui naised on hõivatud äriasjadest? Kuidas kanda hoolt, et järgmise põlvkonna lapsed – kui neid üldse on otsustatud saada – ei tunneks end hüljatuna, kui ema on alatasa kodunt ära? Kas mees, kes otsustab töölt ära jääda, et hoolitseda kodu ja laste eest ning lasta naisel karjääri teha ja raha teenida, on haletsusväärne tuhvlialune või hoopis see kindel kalju, kelle najal kogu edukus üleval püsib? Millal jõuab kätte hetk, kus ta soovib „oma elu tagasi“? Tänapäeva (pere)suhteid lahkavate romaanidega tuntust kogunud Joanna Trollope kirjeldab selleski raamatus köitvalt, kui raske on panna eri huvisid klappima ning kuidas üksteisest möödarääkimine või vaikimine võib habrast tasakaalu kõigutada. Ja mis saab siis, kui võrrandisse lisandub veel üks tundmatu.