Stanisław Antoni Wotowski

Список книг автора Stanisław Antoni Wotowski


    Upiorny dom w Podbereżu

    Stanisław Antoni Wotowski

    Opowieść oparta na faktach! Warszawa, przełom lat 20. i 30. XX w. Detektyw Den na prośbę swojego przyjaciela Freda Podbereskiego przybywa do jego pałacu w Podbereżu na kresach, w którym „straszy”. W dzień nic się nie dzieje, za to w nocy na piętrze gasną świece, słychać jęki, widać zielone ślepia, a niewidzialna ręka chwyta za gardło. Kto stoi za tymi strachami i czy rzeczywiście mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi? Upiorny dom to kolejna powieść Stanisława Antoni Wotowskiego oparta na faktach. Tym razem za inspirację posłużyły losy rodziny Potockich. To czwarty tom serii Kryminały przedwojennej Warszawy.

    Tajemniczy wróg przy Alejach Ujazdowskich

    Stanisław Antoni Wotowski

    Warszawa, lata 30. XX w. Początkujący złodziej dostaje pierwsze poważne zlecenie. Ma dostać się do willi barona Gerca, stworzyć plan domu i w stosownym momencie ukraść ukrytą tam znaczną sumę pieniędzy. W tym celu pod fałszywym nazwiskiem dostaje posadę sekretarza Gerca i rozpoczyna potajemne badanie posiadłości oraz jej mieszkańców. Już od początku atmosfera domu budzi w nim grozę, napięcie i niepokój. W willi każdy jest podejrzliwy, nikt nikomu nie ufa, a sam baron obawia się tajemniczych wrogów, którzy każdego dnia próbują go uśmiercić. Fałszywy sekretarz szybko zostaje wciągnięty w wir niesamowitych wydarzeń, a z cichego obserwatora staje się głównym świadkiem zniknięcia barona. Od tej chwili sam narażony jest na niebezpieczeństwo. Tajemniczy wróg zrobi wszystko, by się go pozbyć. Żeby ocalić życie, niedoszły złodziej musi sam rozwikłać zagadkę zniknięcia barona. Patronat medialny: Klub MOrd. To trzeci tom serii Kryminały przedwojennej Warszawy.

    Demon wyścigów

    Stanisław Antoni Wotowski

    Warszawa, lata 30. XX w. Tor Wyścigów na Polu Mokotowskim. Dżokej Grot jest jednym z najbardziej utalentowanych dżokejów w stolicy. Jednak od pewnego czasu na torze dzieją się dziwne rzeczy: wygrywają zawodnicy słabi, a niektórzy, w tym także i Grot, dostają propozycje nie do odrzucenia za przegranie wyścigu lub pogróżki od tajemniczego Demona Wyścigów. Ma on rozlegle możliwości: może zatruć konia lub wykluczyć dżokeja z wyścigu, przez co wpływa na to, kto wygrywa pieniądze na zakładach. Właściciele koni i stali bywalcy tracą majątki. Dżokej Grot wraz z siostrą właściciela stajni, Tiną Świtomirską, próbują wyjaśnić tę sprawę. Jednak Demon Wyścigów okazuje się nie lada przeciwnikiem… Powieść tę zadedykował Wotowski swojemu ojcu, jeźdźcowi i wybitnemu znawcy koni. W książce szczególną uwagę poświęcił środowisku, słownictwu i całej otoczce wyścigów konnych w Warszawie lat 30. XX w. To drugi tom serii Kryminały przedwojennej Warszawy; seria których akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie.