Praca zbiorowa

Список книг автора Praca zbiorowa


  Regulaminy i inne wewnątrzzakładowe źródła prawa

  Praca zbiorowa

  Jakie zapisy powinien zawierać regulamin pracy, jakie warto w nim umieścić, a jakich unikać? Kto musi, a kto może wydać regulamin wynagradzania i jak wprowadzać do niego zmiany? Jakie kryteria premiowania warto wprowadzić i czy można zabezpieczyć się na wypadek problemów finansowych? Kiedy warto wydać regulamin zabezpieczający poufne informacje pracodawcy? Kontrola dostępu do pomieszczeń służbowych – jak prowadzić ją zgodnie z prawem? Procedury antymobbingowa i antydyskryminacyjna – dlaczego warto, by pracodawca je wprowadził i stosował?

  Korekty ZUS 2016 Umowa o pracę Umowy cywilnoprawne

  Praca zbiorowa

  Korekta naliczeń na błędnie sporządzonej liście płac jest czasochłonna i stresująca. Szczególnie wtedy, gdy nie wiadomo, jak poprawić wyliczenia. Dlatego też w naszej książce pokazujemy, jak ustrzec się przed koniecznością dokonywania korekt, a jeśli okażą się one niezbędne, Czytelnicy znajdą tu fachową pomoc z wieloma przykładami i praktycznymi podpowiedziami. Ta książka to praktyczny przewodnik dla pracodawcy, jak sporządzać korekty do ZUS.

  Druki ZUS 2016 Zasady korekty wypełnione druki Vademecum płatnika

  Praca zbiorowa

  Nieprawidłowe wypełnienie formularzy powoduje powstanie niewłaściwych zapisów na poszczególnych kontach osoby ubezpieczonej. Płatnik składek będzie musiał je skorygować, oprócz tego zostanie wezwany przez ZUS na kontrolę. Roszczenia finansowe mogą zgłaszać też osoby ubezpieczone, które z powodu błędów w drukach poniosą stratę. Żeby uniknąć takich problemów, warto sprawdzić, czy poprawnie wypełniamy poszczególne formularze, a w razie popełnienia błędu – jak je skorygować.

  Kontrole i kary ITD Jak się od nich odwołać

  Praca zbiorowa

  Często zdarza się, że przewoźnicy, którzy dostali karę od Inspekcji Transportu Drogowego, uważają, że zostali ukarani niesłusznie. Twierdzą, że nie naruszyli przepisów albo że winien jest ktoś inny lub że przyczyną naruszenia były po prostu niesprzyjające okoliczności. Oczywiście – w takiej sytuacji można się odwołać od kary, ale trzeba wiedzieć jak. Niestety wiele skarg jest bowiem rozpatrywana przez ITD negatywnie, gdyż mało kto potrafi napisać dobre odwołanie, poparte przepisami prawa. Z pomocą przychodzą w tej książce doświadczeni eksperci, którzy zetknęli się w swojej pracy z tysiącami odwołań i doskonale wiedzą, co działa, a co nie. Nasi doradcy podpowiadają Czytelnikom, jak pisać odwołania, żeby zostały rozpatrzone pozytywnie i jakich błędów unikać, żeby nie odebrać sobie szansy na sukces. Omawiają zarówno odwołania pisane do Inspekcji Transportu Drogowego, jak i skargi do sądu na decyzje ITD. Przedstawiają też orzeczenia sądów w sprawach związanych z transportem drogowym – można w nich znaleźć wiele wskazówek, które kary nakładane na przewoźnika są zasadne, a które nie.

  Sztuka powieści

  Praca zbiorowa

  Jak pracują wielcy pisarze? O tajemnicach  swojego warsztatu opowiedzieli w wywiadach dla "The Paris Review" między  innymi nobliści William Faulkner, Gabriel Garcia Marquez i Ernest  Hemingway, a także najbardziej cenieni współczesni autorzy, jak Michel  Houellebecq czy Jonathan Franzen.

  Wszystkie rozmowy ukazały się  pierwotnie w jednym z najbardziej znanych magazynów literackich świata,  ukazującym się po angielsku w Paryżu od ponad 60 lat. "The New York  Times" nazwał tę książkę  "najbardziej niezwykłym i wyczerpującym  zbiorem wywiadów, jaki istnieje", zaś "Times Literary Supplement of  London" dodawał: "ta książka zaintryguje i zachwyci każdego poważnego  czytelnika i pisarza. Może nawet zainspirować."