To pierwszy tom w serii «Być kobietą» -o losach kobiet… Hania, studentka ostatniego roku, otrzymuje pismo od notariusza, informujące, że jest współspadkobierczynią starego dworku na ziemi warmińsko-mazurskiej. Przekonana, że dom, który odziedziczyła po nieznanym do tej pory ojcu jest tylko starą ruderą, jedzie na rekonesans. Po przybyciu na miejsce odkrywa jednak, że dom jest zamieszkały. Przebywają w nim przyjaciele jej zmarłego ojca, których on, dosłownie «pozbierał» z ulicy. Hania zaprzyjaźnia się z mieszkańcami domu ojca i poznaje historie ich życia. Z każdym dniem czuje się bardziej związana z ludźmi, którzy dla jej ojca, starego marynarza, byli kimś więcej niż rodzina. Niestety współwłaścicielem domu jest również jej przyrodni brat Marcel, na stałe mieszkający na terenie Francji, którego dziewczyna nie zdążyła jeszcze poznać osobiście. Odnaleziony przez notariusza kilka miesięcy później, nie waha się sprzedać domu po ojcu, bogatemu inwestorowi francuskiemu. Hania postanawia razem z grupą swoich nowych przyjaciół walczyć o dworek. Historii przyjaźni córki zmarłego marynarza z jego pseudo rodziną towarzyszy wilk, którego dziewczyna poznaje w dość osobliwym momencie pobytu … Polecamy również kolejne audiobooki w serii: «Jutra nie będzie», «Carpe diem», "Pamiątka z Paryża " oraz «Leśniczówka».
Emilia, trzydziestoletnia wdowa z trojgiem dzieci, przyjeżdża do odziedziczonej po rodzicach leśniczówki. Musi na nowo poukładać swój świat. Zadanie to niełatwe, zwłaszcza że postanowiła poszukać szczęścia w kompletnie obcym dla siebie otoczeniu. Jednak już pierwszego wieczoru wyraźnie czuje magię tego niesamowitego miejsca, obcość ustępuje bliskości, strach przed nowym i nieznanym ulatuje, a duszę ogarnia nieziemski spokój. Dom promieniuje tajemniczą, ale pozytywną aurą. Dzięki temu Emilia będzie w stanie nie tylko zmierzyć się teraźniejszością, lecz także ze swoją przeszłością – bolesną i traumatyczną, pozwalającą jednak odnaleźć własną tożsamość. To piaty tom w serii Być kobietą – powieść Ewy Formelli pełna ciepła o niezwykłym miejscu i niezwykłych ludziach, o potrzebie domu w niematerialnym wymiarze, o wielkiej przyjaźni, miłości i trudnych wyborach … Również polecamy «Płacz wilka», «Jutra nie będzie», «Carpe diem» oraz «Pamiątka z Paryża».
Laura jest młodą kobietą, szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci. Niestety diagnoza lekarska, burzy spokój jej wygodnego życia. Aby nie obarczać swoich najbliższych, cierpieniem spowodowanym chorobą, postanawia odejść od rodziny. Nie potrafi pogodzić się z myślą o śmierci, która może nastąpić po długich latach cierpienia. Od chwili usłyszenia diagnozy walczy nie tylko z chorobą. Wyjeżdża do małej nadmorskiej miejscowości, gdzie próbuje popełnić samobójstwo. Dzięki staremu rybakowi Maurycemu nie udaje jej się zrealizować swojego planu. Poznaje grupę ludzi, którzy napełniając nadzieją, postanawiają jej pomóc. W prywatnej klinice, prowadzonej przez grupę przyjaciół, a zarazem lekarzy różnych specjalności Laura decyduje się zawalczyć o życie. Czy jej nowi znajomi sprostają zadaniu, jakie sobie narzucili? Czy uda im się uratować Laurę? Czy wytrzyma ona cierpienia fizyczne i psychiczne? Czy jeszcze spotka swoje dzieci i męża, którego zostawiła uciekając w rozpaczy na drugi koniec kraju? Polecamy również trzeci tom w serii «Carpe diem».
Trzydziestoczteroletnia Justyna, szefowa pracowni architektoniczne w dużej wrocławskiej korporacji, mimo nietuzinkowej urody i talentu zawodowego, jest osobą samotną. To skutek źle ulokowanych uczuć i nieudanego związku. W wigilijny poranek znajduje na swoim biurku tajemniczy prezent – stare, unikatowe wydanie „Opowieści Wigilijnych” Karola Dickensa. Kim jest ów hojny darczyńca? Jakie ma wobec niej zamiary? Te pytania zaprowadzą Justynę do antykwariatu, miejsca niezwykłego, pełnego ciepła, niepowtarzalnej atmosfery i nierzeczywistych zdarzeń. One staną się początkiem jej nowego życia … Kazimierz Kiljan także autorem popularnych opowieści w cyklu «Być kobietą»: «Znajdę cię wszędzie», «Sięgając po szczęście», «Smak szarlotki» oraz «Zagubieni w czasie».