Ostatnia misja Asgarda. Robert J. Szmidt

Зарубежная фантастика. Pola dawno zapomnianych bitew

Скачать книгу
Читать онлайн

Ostatnia misja Asgarda


Год выпуска 0

isbn 978-83-8233-174-5

Автор произведения Robert J. Szmidt

Жанр Зарубежная фантастика

Серия Pola dawno zapomnianych bitew

Издательство OSDW Azymut


Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka Campbella, Kevina J. Andersona.
Asgard cudem unika zniszczenia podczas ataku na Ziemię. Podczas lotu w nadprzestrzeni narusza horyzont zdarzeń potężnej czarnej dziury i przenosi się w czasie o ponad sto pięćdziesiąt lat. Załoga admirała Rutty pojawia się w normalnej przestrzeni długo po zakończeniu exodusu ludzkości, po którym w Galaktyce pozostały jedynie niezliczone pola przegranych i dawno zapomnianych bitew.
Na pokładach okrętów należących do eskadry ostatniego rdzeniowca jest jednak wystarczająco wielu ludzi, by nasza cywilizacja mogła się odrodzić. Aby było to możliwe, Asgard musi wykonać ostatnią misję: wyruszyć szlakiem zagłady i odkryć wszystkie tajemnice Obcych, zarówno ma’lahn, jak i tych, którzy przybyli, by ich pomścić. *** Niesamowicie wciągająca powieść”. – David Weber, autor cykli „Honor Harrington” i „Schronienie” *** Łatwo być Bogiem to fascynujący wstęp do epickiej space opery. – Nancy Kress, zdobywczyni nagród Hugo i Nebula *** Szczerze polecam. – Mike Resnick, laureat nagród Hugo i Nebula *** Wartka opowieść… wciągająca lektura. – Campbell, autor bestsellerowego cyklu „Zaginiona Flota” *** Napisana z rozmachem, ambitna, porywająca wyobraźnię space-opera. – Kevin Anderson, współautor cyklu „Diuna”