Underworld USA

Скачать книги из серии Underworld USA  Krew to włóczęga

  James Ellroy

  Ostatni tom doskonałej trylogii „Underworld USA”.


  Rok 1968. Walki rasowe, ideologiczne, chciwość, korupcja,niepohamowany fanatyzm wszelkiego gatunku.


  Gęsto od faktów, informacji, postaci historycznych i fikcyjnych,a wszystko spisane słynnym telegraficznym stylem.


  Można całkowicie zanurzyć się w realiach Ameryki Richarda Nixona.


  „Nieokiełznana i genialna, oszałamiająca i zabawna (…) z prawdziwie szatańską, zawiłą fabułą. Opisy aktów przemocy są tak pełne szczegółów, że czytelnik ogląda je oczami wyobraźni niczym na puszczonym w zwolnionym tempie filmie”. Los Angeles Times


  „Ellroy stworzył przekonujący obraz świata rządzonego przez FBI, mafię i innych zbrodniarzy”. The New Yorker


  Martin Luther King zamordowany. Robert Kennedy zamordowany. Los Angeles, 1968 rok. Tworzą się kolejne grupy konspiracyjne. Zbliża się kongres demokratów w Chicago, w południowym Los Angeles co chwilę wybuchają kolejne strzelaniny. Kończy się era wolnej miłości, a na scenę wkracza przemoc, chciwość i ciemne interesy. Wszyscy bez wyjątku, od Howarda Hughesa i Richarda Nixona, poprzez prawicowych morderców i lewicowych rewolucjonistów, mają krew na rękach.


  Dwójkę głównych bohaterów, znanych czytelnikowi z poprzednich tomów trylogii, agenta FBi Dwighta Holly’ego i byłego gliniarza Wayne’a Tedrowa, wrzuca Ellroy w sam środek narkotykowych targów, morderstw, prostytucji, przemysłu porno i konfliktów rasowych. Wayne Tedrow, obarczony przerażającą reputacją zabójcy Czarnych trudni się przemytem heroiny i buduje w Dominikanie luksusowe kasyna dla bogatych turystów. Dwight Holly – zbir Hoovera, realizujący jego rasistowskie spiski, wplątany w śmierć Kinga, dźwiga ogromne brzemię poczucia winy. Obsesyjnie pragnie też pewnej kobiety.