Современная зарубежная литература

Различные книги в жанре Современная зарубежная литература

Ütle mulle kolme asja

Julie Buxbaum

Mis siis, kui inimene, keda vajad kõige rohkem, on keegi, keda sa pole veel kohanud? Jessiega on kõik valesti. Vähemalt nii tundub talle esimesel nädalal uues heidutavas Los Angelese Wood Valley erakoolis. Tema ema surmast on möödunud vaevu kaks aastat, ning kuna tema isa abiellus naisega, kellega kohtus internetis, pidi Jessie kolima riigi teise otsa. Just siis, kui ta mõtleb kimada tagasi Chicagosse, saabub talle e-kiri kelleltki, kes nimetab end Keegi/Eikeegiks ja kes pakub talle abi Wood Valley keskkooli pöörasustes navigeerimisel. Kas see on pettus? Lõks? Pimedas usus – või täielikus meeleheites – hakkab Jessie KE-le lootma ja KE-st saab kiiresti tema eluliin ja lähim liitlane. Muidugi tahab Jessie KE-ga näost näkku kohtuda. Aga võib-olla on mõned mõistatused parem lahendamata jätta? Mina: Ütle mulle kolm asja, mida ma sinust ei tea. Tead küll, peale su nime ja kõige muu. KE: okei. (1) ma teen superänksat sooja juustusaia. (2) aasta tagasi olin ma täiesti teine inimene. (3) … ma ei tea. jätaks selle äkki enda teada. Mina: Kuule! Sa jätad kõik enda teada. KE: (3) sa meeldid mulle. Mina: (3) Sa meeldid mulle ka. See vaimukas, romantiline ja südamlik kaasaegne noorteromaan sobib täiuslikult Rainbow Rowelli, Jennifer Niveni ja E. Lockharti lugejatele. Kolm asja selle raamatu kohta: (1) Ma armastan seda. (2) Ei, päriselt, ma ARMASTAN seda. (3) Soovin, et saaksin käskida igal teismelisel seda lugeda. –Jodi Picoult Kolm asja selle raamatu kohta: (1) See on armas ja vaimukas ja romantiline. (2) Mõistatus loo keskmes hoiab sind raamatu küljes kinni. (3) Mul on tunne, et sul on väga hea meel, et seda lugesid. – Jennifer E. Smith 1. JULIE BUXBAUM on mitme eduka raamatu autor. „Ütle mulle kolme asja” on tema esimene noorteromaan. 2. Ta elab Los Angeleses oma abikaasa, kahe lapse ja surematu kuldkalakesega. 3. Julie sai kunagi anonüümse e-kirja, mis inspireeris teda kirjutama Jessie lugu.

Betty Boop

Claudia Piñeiro

Minu Norra. Polaarutoopia ja naftaplatvormid

Tanel Saimre

Norra on paljudele eestlastele feministlik ja pagulassõbralik heaoluühiskond, kus eesti kalevipojad käivad maju ehitamas. Minu kokkupuude Norraga on veidi teistsugune, läksin nimelt nautima ühte teist tükikest sellest heaolust – tasuta kõrgharidust – ja jäin kauemaks ringi vaatama. Haridus muudab inimest, nii muutusin ka mina. Maailmamajanduse hammasrattad olid jõudnud oma pöörlemises kohta, kus naftapumpamisel põhinev majandus ei olnud enam jätkusuutlik, ja nii muutus ka Norra. Tegime seda koos. Alguses jäises Arktikas ja hiljem vihmases Bergenis. Pistsin rinda kohaliku bürokraatiaga ja olin lummatud virmalistest, nägin ülikoolide auditooriume ja koristajate mopiruume, haiglat ja naftaplatvorme, õppisin, töötasin ja elasin koos norrakate ja poolakatega, pagulaste ja professoritega. Mõtlesin selle käigus palju ja kirjutasin ka. See raamat on pilguheit ühe inimese sisemaailma, nägemus sellest, kuidas üleharitud humanitaarist saab naftaplatvormi tööline.

Küpsiseparadiis 2 ehk maskid & maskotid

Kerttu Rakke

Raamatust „Küpsiseparadiis ehk kaksteist kuud“ tuttavakssaanud tegelased Karin, Annika, Tia ja Cärolyn on nüüd kaheksa aastat vanemad.Maailm on muutunud, tuleb ka ise muutuda. Järjest olulisemaks saab vajadusteeselda, tõmmata pähe mask, et ümbritsevat endale ja teistele ilusamaksvaletada. Mõne jaoks on mask stardipakuks, mõnele turvapaigaks, mõnele aga eimahu valitud mask üldse pähe. Selle kõige juures küsitakse endalt kaigavikulisemaid küsimusi: kust läheb piir üksinduse ja üksilduse vahel? Kuslõppeb positiivne mõtlemine ja algab enesepettus? Mis vahe on unistustel jasoovmõtlemisel? Kas need, kes sind aidata tahavad, on alati sõbrad? Kas hea jaõige peab alati olema igav? – Kui julgetakse ilma hirmuta iseendale otsavaadata, tulevad ka vastused.

Тень евнуха

Жауме Кабре

Роман выдающегося каталонского писателя Жауме Кабре «Тень евнуха» – смешная и грустная история сентиментального и влюбчивого любителя искусства, отпрыска древнего рода Женсана, который в поисках Пути, Истины и Жизни посвятил свои студенческие годы вооруженной борьбе за справедливость. «Тень евнуха» – роман, пронизанный литературными и музыкальными аллюзиями. Как и Скрипичный концерт Альбана Берга, структуру которого он зеркально повторяет, книга представляет собой своеобразный «двойной реквием». Он посвящен «памяти ангела», Терезы, и звучит как реквием главного героя, Микеля Женсаны, по самому себе. Рассказ звучит как предсмертная исповедь. Герой оказался в доме, где прошли его детские годы (по жестокой воле случая родовое гнездо превратилось в модный ресторан). Подобно концерту Берга, роман повествует о судьбах всех любимых и потерянных существ, связанных с домом Женсана.

Далекие Шатры

Мэри Маргарет Кей

Английский аристократ по рождению, Аштон был воспитан простой индийской женщиной Ситой и считал себя индийцем. Он всегда верил, что счастье ждет его в зеленой долине за заснеженными вершинами гор под названием Дур-Хайма, что означает Далекие Шатры. Однако перед смертью Сита признается, что она не родная его мать и на самом деле он англичанин. Мальчика отправляют в Англию, чтобы он получил достойное образование. Окончив престижную военную академию, Аштон возвращается в Индию в надежде сделать достойную карьеру и встретить старых друзей. Однако через некоторое время молодой человек понимает: он так и не стал англичанином, но и жители Индии не считают его своим. По долгу службы Аш сопровождает двух индийских принцесс в княжество, где должна состояться их свадьба. И во время этого долгого путешествия он влюбляется в одну из принцесс, Анджали, и хотя та отвечает ему взаимностью, влюбленные понимают, что им никогда не быть вместе. Казалось, они будут разлучены навсегда, но события начинают развиваться самым непредсказуемым образом… «Далекие Шатры» – одна из величайших литературных саг нашего времени, стоящая в одном ряду с такими шедеврами, как «Унесенные ветром» Маргарет Митчелл и «Поющие в терновнике» Колин Маккалоу.

Kirju mandrilt

Hedvig Hanson

Kevadest Kevadeni Kirjutab naine metsade vahelt saarel elavale mehele. Kes on samamoodi loomeinimene ja end melust pagendanud. Need on õrna sõpruse Kirjad. Kus on nii argielu Kui Ka elufilosoofiat Koos talvemasenduse ja Kevadvirgumisega. Neis on Ka seletamatu igatsus millegi enneolematu järele, mis tooKs ellu värsKust ja uut algust. Meeleolugi Kõigub ühest äärest teise… Hedvig Hanson avab oma peidus poole. Aastaid on ta elanud maal. et leida eneses rohKem rahu, hingata värsKet õhKu. Kuulata ja jälgida loodust – et mõista paremini elu ja selle seaduspära. HarrastusaedniKuna otsib ta vastuseid igapäevaelu väiKestele Küsimustele ning vahel saab Ka mõne suurema avastuse osaliseKs. Autoril tuleb jagada end erinevate rollide vahel: ta on artist, ema. naine, aga eelKõige inimene. Kes soovib eneses elu Keerulisuse Kiuste säilitada puhast lapsemeelsust ja avastamisrõõmu.

Esimene paha mees

Miranda July

Rohkelt auhinnatud ja USAs indie-ikooni staatusesse tõusnud Miranda July kaua oodatud debüütromaani peategelaseks on õrna hingega üksildane Cheryl, kelle ainsaks kaaslaseks on lämmatav kõriklomp. Üheksa-aastaselt nägi ta kord üht väikest poissi, kes on teda senini kummitama jäänud ja ilmub talle aeg-ajalt võõrastes lastes. Peale selle on Cheryl kõrvuni armunud oma kolleegi Phillipisse. Cheryl usub, et tal on Phillipiga seljataga kümned tuhanded kooselud, selles elus tuleb aga nende armastus alles füüsiliselt vormistada. Kui Cheryli ülemused saadavad oma 21-aastase tütre Clee mõneks ajaks tema juurde elama, laguneb naise ebatavaline maailm koost. Ja ometi suudab just too isekas blondiin oma vägivaldsusega Cheryli reaalsusesse tuua ja kingib talle seejuures ootamatu võimaluse kogeda elu armastust. See südamlik, põnev, veider ja pööraselt naljakas romaan metsikutest seksuaalfantaasiatest, kirglikust emaarmastusest ja paljust muust annab põhjust loota, et July erakordset originaalsust kirjanikuna mäletatakse veel kaua pärast meie kaasaega. Mitmekülgselt andekas July on südameid võitnud nii oma kunstiprojektide, filmide kui ka kirjutistega. 2005. aastal sai Cannes’i filmifestivali parima debüütfilmi auhinna tema enda stsenaariumi järgi lavastatud „Me and You and Everyone We Know“, milles ta mängis ka peaosa. Eesti keeles on varem ilmunud July jutukogu „Siin oledki sa kõige rohkem oma“ (2012).

Meluha surematud

Amish Tripathi

Iidse Induse oru salapärase kadunud kultuuri kunagine uhke impeerium seisab silmitsi tõsiste ohtudega. Nad kannatavad ka pidevalt laastavate terrorirünnakute all, kuna neile täiesti vastandlik naaberimpeerium näib olevat sõlminud liidu põlualuse ja pahelise rassiga, mis koosneb väärarengutega inimestest, kellel on hämmastavad võitluskunstide oskused. Ainus lootus on iidne põlvest põlve korratav legend: "Kui kurjus jõuab oma suurimatesse mõõtmetesse ja kõik tundub olevat kadunud, siis ilmub teie sekka kangelane." Kuid kas tõesti see tahumatu Tiibeti immigrant Shiva ongi kauaoodatud kangelane? Kas ta üldse tahab nende kangelane olla? Mis paneb mehe oma saatusele alistuma, kas armastus või kohusetunne? See on esimene raamat Shiva triloogiast, rahvusvahelisest bestsellerist, mida on hakatud juba nimetama “India Sõrmuste Isandaks”.