Олексій Мустафін

Список книг автора Олексій Мустафін



    Цікаві факти з історії давніх часів

    Олексій Мустафін

    Чому перші цивілізації виникли там, де їжа людей була одноманітнішою? Чим марнославство перського царя допомогло розшифрувати писемність народу, що зник за два тисячоліття до його народження? Коли відбулася найперша битва в історії і як визначили місце останньої? Навіщо майя фарбували свої храми в червоний колір, а вавилоняни віддавали перевагу синьому? Чи з’явилася б демократія, якщо б у греків не було абетки і металічних грошей? І яке імператорське хобі виявилося привабливішим за владу над державою, що розкинулася на трьох континентах? Відповіді на ці та багато інших запитань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії».

    Халепи, що визначили долю народів

    Олексій Мустафін

    Це книжка про тіньовий бік історії, про те, чого соромляться, і що зазвичай лишають за межами національних історій. Поразками не пишаються, про них не згадують, їх намагаються забути. Проте хіба не є цей досвід повчальнішим і кориснішим за радість перемог? Про ілюзії та прорахунки – свідомі й не дуже, про хибний вибір, за який заплатили зависоку ціну, про пастки, до яких потрапляють держави в пошуках свого місця у світі. Чи можна здобути свободу ціною незалежності? Для чого запрошувати до себе майбутніх колонізаторів? Чому найкоротша війна в історії тривала всього 38 хвилин? Навіщо золото тим, хто здатен робити гроші з повітря? Чим загрожує віра у таємні змови? І як зробити власних підданих союзниками іноземних загарбників? Візантія та Карфаген, Гаїті й Нова Зеландія, Британія і Китай. На чиїх помилках краще вчитися українцям, щоб не припуститися власних?

    Справжня історія Раннього Нового часу

    Олексій Мустафін

    Олексій Мустафін – відомий український журналіст і медіаменед-жер, генеральний директор телеканалу «Мега». Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет). Працював журнал істому виданні «УНІАН-тижневик», часописах «Пост-Поступ», «День», «Київський телеграф», «Профіль», «Дзеркало тижня», на телеканалі «1+1». Очолював служби новин на каналах «Інтер» і СТБ. Автор телевізійних фільмів. «Справжня історія Раннього Нового часу» – це книжка про народження сучасного світу, об'єднаного Великими географічними відкриттями, про добу абсолютних монархій і перших колоніальних імперій, Реформаціїі Просвітництва. Чому маленьким європейським державам вдалося підкорити цілі континенти? Кого насправді збагатили заокеанські золото і прянощі? Чим поява біржи допомогла науковій революції, а вживання кави—утвердженню прав і свобод людини? Як нестямне кохання могло знищити непохитні імперії? Де з'явилися перші газети і політичні партії? Ким насправді були загадкові масони і розенкрейцери? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії».

    Справжня історія пізнього Нового часу

    Олексій Мустафін

    Олексій Мустафін – відомий український журналіст і медіаменеджер, генеральний директор телеканалу «Мега». Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет). Працював журналістом у виданні «УНІАН-тижневик», часописах «Пост-Поступ», «День», «Київський телеграф», «Профіль», «Дзеркало тижня», на телеканалі «1+1». Очолював служби новин на каналах «Інтер» і СТБ. Автор телевізійних фільмів . «Справжня історія пізнього Нового часу» – це книжка про те, як змінився сучасний світ з початком Великої французької революції, появою фабричної промисловості та залізниць. Чому абсолютні монархії поступилися місцем національним державам? Де народилися ідеї лібералізму, націоналізму та соціалізму? Для кого пошили перші джинси і хто створив перший автомобіль? Коли замість вальсу почали танцювати танго? Чим намагалися вразити сучасників імпресіоністи й авангардисти? Чи справді мак та хінін допомогли колоніальним загарбанням? І навіщо винахідник динаміту заснував премію миру? Відповіді на ці та багато інших питань дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти «логіку історії».