Густав Лебон

Список книг автора Густав Лебон



    Психологія людських спільнот

    Густав Лебон

    Ґюстав Лебон – французький психолог, соціолог, антрополог, історик та публіцист, найбільше відомий як засновник соціальної психології як науки і автор одного з перших варіантів доктрини «масового суспільства». Гюстав Лебон обстоював ідею расового детермінізму в розвитку цивілізації. У якості підгрунтя соціальної еволюції він розглядав не розум, а ірраціонально-вольову, емоційну сферу психічного життя – почуття і вірування. «Психологія народів» присвячена питанням утворення, розвитку і згасання людських рас і ролі, яку грають в цих процесах керуючі народом ідеї і люди. «Психологія мас» або «Психологія натовпу» стала розділом соціальної психології, який вивчає поведінку груп людей і відмінності у поводженні юрби та окремих її осіб (індивідів). Мова про раптові соціальні зміни, спричинені діями великих груп людей, які не були б притаманними одному учаснику подій. Зміст: Психологія народів. Психологія мас.

    Психологія народів

    Густав Лебон

    Ґюстав Лебон – французький психолог, соціолог, антрополог та історик, публіцист, найбільше відомий як засновник соціальної психології і автор одного з перших варіантів доктрини «масового суспільства». Гюстав Ле Бон обстоював ідею расового детермінізму в розвитку цивілізації. Як фундамент соціальної еволюції він розглядав не розум, а ірраціонально-вольову, емоційну сферу психічного життя – почуття і вірування. «Психологія народів» присвячена питанням утворення, розвитку і згасання людських рас і ролі, яку грають в цих процесах керуючі народом ідеї і люди. Власне, саме ця робота поклала початок соціальній психології як науці.

    Психологія мас

    Густав Лебон

    «Психологія мас» – друга частина фундаментальної праці Гюстава Лебона, написана в 1895 році, яка подає детальний аналіз психології широких мас (у даному випадку – натовпу), як найважливішого мотиву поведінки індивіда і причини історичних подій. Психологія натовпу стала розділом соціальної психології, який вивчає поведінку груп людей і відмінності у поводженні юрби та окремих її осіб (індивідів). Мова про раптові соціальні зміни, спричинені діями великих груп людей, які не були б притаманними одному учаснику подій.