Simon Andrejev

Список книг автора Simon Andrejev


    Lühikokkuvõte Brené Browni teosest "Suur julgus"

    Simon Andrejev

    Brené Brown, tänapäeva tuntud ning tunnustatud teadlane ja kirjanik, kirjutab raamatus „Suur julgus”, kuidas julgus olla haavatav muudab täielikult seda, kuidas me elame, armastame, kasvatame lapsi ja juhime inimesi ning ettevõtteid. „Kui me veedame oma elud oodates, kuniks me oleme täiuslikud ja kuulikindlad elu raskuste ees, siis me tegelikult kaotame väärtuslikku aega ja suhteid, mis aitavad meil saada paremaks – läbi ebaõnnestumise ja elu õppetundide.“

    Lühikokkuvõte Robin Sharma teosest "Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari"

    Simon Andrejev

    „Lugu mungast , kes müüs maha oma Ferrari” on lugu tipp-jurist Julian Mantle’ist, kelle tasakaalutu elustiil viib peaaegu saatusliku infarktini rahvasttäis kohtusaalis. Kehalise kokkuvarisemisega kaasnev hingeline kriis sunnib teda oma olukorda ausalt hindama ja otsima vastuseid elu põhi-küsimustele. Õnne ja eneseteostuse otsinguil asub ta erakordsele rännakule iidse kultuuriga maale. Ta leiab eest võimsa õpetuse, mis päästab valla vaimu-, keha ja hingejõud ning suunab elama suurema kire, eesmärgistatuse ja rahuga. See innustav lugu ühendab suurepäraselt Ida ajatu vaimutarkuse ja Lääne tõhusad eduvalemid ning annab juhised, mis samm-sammult õpetavad elama julgemalt, tasakaalustatumalt, külluslikumalt ja rõõmsamalt. Õigusteaduste magister Robin Sharma on maailma hinnatumaid asjatundjaid juhtimise, enese-juhtimise ja tipptasemele tulemuslikkuse saavutamise alal. Ta on seitsme rahvusvahelise menuraamatu autor, mille hulka kuuluvad ka „Discover Your Destiny With The Monk Who Sold His Ferrari” („Leia oma saatus koos mungaga, kes müüs maha oma Ferrari”) ja „Who Will Cry When You Die?” („Kes nutab, kui sa sured?”). Robin juhib ka tunnustatud koolitusfirmat Sharma Leadership International.

    Lühikokkuvõte Nassim Talebi teosest "Must luik. Täieliku etteaimamatuse mõju"

    Simon Andrejev

    Google’i lahvatav edu oli „must luik“; samamoodi ka 9/11. Nassim Talebi arvates on mustad luiged – ebatõenäolised ja väga suure mõjuga sündmused ¬– kõikjal meie ümber, aga me suudame neid määrata alles siis, kui need on toimunud. Taleb leiab, et selle põhjuseks on inimkonna vajadus keskenduda detailidele, numbritele ja analüütikale, kui me tegelikult peaksime suutma näha laiemat pilti. Me keskendume detailidele, mida me juba teame ja mille järgi me üritame ennustusi teha ja seetõttu ei võta arvesse asju, mida me veel ei tea. Nassim Talebi „Musta luike“ on nimetatud viimase 75 aasta mõjukaimaks teoseks – jahmatamapanev avastus kõigest, mida me teame ja mida me veel ei tea.

    Lühikokkuvõte Sheryl Sandbergi teosest «Ära karda tegutseda. Naine, töö ja tahe juhtida»

    Simon Andrejev

    Naiste arv kõrgetel positsioonidel on endiselt madal. Sheryl Sandberg on üks äri- ja liidrimaailma kõige mõjukamaid naisi, ent nii kaugele jõuavad vähesed naised. Naiste käes on Fortune 500 andmetel vaid umbes 4% tegevjuhi positsioonidest. Maailma 195 iseseisvast riigist juhivad naised vaid 17 riiki. Naiste käes on ülemaailmselt vaid 20% parlamendikohtadest.
    Kui küsida läänemaailma naistelt, kas nende töökohal valitseb võrdsus, siis enamik isegi vastavad jaatavalt, küll aga kui küsida, kas naised tunnevad end enesekindlalt küsides juurde palka, ametikõrgendust või uusi väljakutseid, siis astuvad nad sammu tagasi. Sheryl innustab naisi tegutsema ja toob huvitavaid paralleele sugudevahelises käitumises töö- ja pereelus.
    "Ära karda tegutseda" on rahvusvaheline bestseller, mis on mõjutanud naisi ja mehi üle maailma.

    Lühikokkuvõte Allan Pease'i ja Barbara Pease'i teosest "Miks mehed tahavad seksi ja naised armastust"

    Simon Andrejev

    Rahvusvaheline bestseller „Miks mehed tahavad seksi ja naised armastust“ tugineb paariterapeutide Allan Pease’i ja Barbara Pease’ aastatepikkusel teadustööl, et selgitada välja, kuidas tekitada harmoonia mehe ja naise vahel. Selles praktilises, ent vaimukas ja tabavas teoses selgitatakse välja, mis tegelikult erutab mehi ja naisi; mida teha, kui keemia on suhtest kadumas; millised on peamised uue suhte ämbrid, millesse pidevalt asutatakse ja kuidas hoida pika-ajalist õnne paarisuhtes (ning kas see on üldse võimalik).

    Lühikokkuvõte Allan Pease’i ja Barbara Pease’i teosest „Miks mehed tahavad seksi ja naised armastust?!“

    Simon Andrejev

    Kogudes kokku ning analüüsides teadusuuringute ja küsitluste tulemusi, panid Allan ja Barbara Pease kokku oma teooria selle kohta, miks mängib meeste jaoks isiklikus elus erilist rolli seks, aga naised soovivad rohkem armastust. Pole ju saladus, et kahe suhtepoole seksuaalkäitumine võib olla tohutult erinev. Autorid uurivad romantiliste ja intiimsuhete füsioloogilisi ja biokeemilisi aluseid, kirjeldavad eri sugupoolte vahel üles kerkivaid võtmeprobleeme, loetlevad tähtsamaid omadusi, millele mehed ja naised partneri valikul tähelepanu pööravad. Raamat avaldab peamised kaasade vaheliste lahkhelide ja truudusetuse põhjused, aitab oma väljavalitut paremini mõista, vaadata maailma tema pilgu läbi ning ehitada üles harmoonilised ja õnnelikud suhted.

    Lühikokkuvõte Robin Sharma teosest „Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari“

    Simon Andrejev

    Robin Sharma on maailma hinnatumaid asjatundjaid motivatsiooni ja isiksuse arengu alal. Tema raamat võtab kokku idamaade tuhandete aastate tarkused ja teadmised, mis on tänapäeva lääne inimesele nii vajalikud. Autori kolleegi muutumise lugu köidab ja paneb kaasa elama. Robin Sharma toob välja ka praktikad, millest tasub alustada teekonda ¨teadvuse aiast¨ ¨teemanttee¨ suunas, et omandada sisemine rahu ja leppimine.

    Lühikokkuvõte Brené Browni teosest „Suur julgus“

    Simon Andrejev

    Eelnevalt suure telekommunikatsiooni kompanii mänedžer, aga ka ettekandja, kooli sotsiaaltöötaja, on Brené praegu menukite, nt «Haavatavuse väe» autor, uurija ja õppejõud Houstoni Ülikooli sotsiaaltöö kolledžis. 2010. aastal publitseeris ta Bernis oma kolmanda raamatu “Ebatäiuslikkuse annid”, mis pälvis rahvusvahelise tunnustuse ja autor sai kutse TED-Houstoni konverentsile (TED konverentside mitteametlik haru). Otsus esineda ei tulnud kergelt – nagu enamik inimesi, kartis ka Brené avalikku esinemist, kahtles oma suutlikkuses ja oraatorivõimetes. Julgust andis talle vaid veendumus oma uurimuste tähtsuses. Brené võttis esinemiskutse vastu. Selle esinemise salvestus kogus tohutu hulga vaatajaid ja nii pandi see välja TED vestluste ametlikule leheküljele, mille tulemusel pääses see konverentsikõne kümne kõige populaarsema hulka.

    Lühikokkuvõte Sheryl Sandbergi teosest „Ära karda tegutseda. Naine, töö ja tahe juhtida“

    Simon Andrejev

    Naiste arv kõrgetel positsioonidel on endiselt madal. Sheryl Sandberg on üks äri- ja liidrimaailma kõige mõjukamaid naisi, ent nii kaugele jõuavad vähesed naised. Naiste käes on Fortune 500 andmetel vaid umbes 4% tegevjuhipositsioonidest. Maailma 195 iseseisvast riigist juhivad naised vaid 17 riiki. Naiste käes on ülemaailmselt vaid 20% parlamendikohtadest. Keskmiselt kõrgetel positsioonidel on tavaliselt üsna võrdselt mehi ja naisi, sest pärast kooli lõpetamist minnakse tööle üsna võrdsetel alustel. Aga mida kõrgemale karjääriredelil liigutakse, seda rohkem on seal mehi ja seda vähem naisi. Statistika põhjal saavad naised sama töö eest tihtipeale vähem palka kui mehed. Sheryl Sandberg mõistab põhjuseid, mis ei lase naistel saada liidriks, ja julgustab lugejaid – nii mehi kui naisi – muutma suhteid perekonnas ja ettevõtetes, et kõigil oleksid võimalused oma ambitsioone täita. Ta on veendunud, et saavutame tõelise võrdsuse, kui palgad on võrdsed ja umbes

    Lühikokkuvõte Nassim Talebi teosest „Must Luik. Täieliku etteaimamatuse mõju“

    Simon Andrejev

    Ameerika finantsguru ja väärtpaberitega kaupleja Nassim Nicholas Taleb huvitus juba nooruses etteaimamatutest ja ennustamatutest sündmustest. Palju hiljem lõi ta musta luige teooria ja kirjutas sellest raamatu, mis kaua aastaid on olnud bestseller. Autori vaatepunktist on mustad luiged kõik olulised sündmused, mis nii või teisiti on mõjutanud ajaloo käiku. Eelmine sajand oli täis nii üldinimlikke ja ka finantskatastroofe, mida keegi ei osanud ennustada. Maailma vapustasid suured terroriaktid, sõjad, õnnetusjuhtumid, ülimalt rasked majanduskriisid. Autor leiab, et inimeste veendumus selles, et ollakse võimelised ennustama tulevikusündmusi möödaniku kogemuste põhjal, on märk liigsest enesekindlusest. Raamat «Must Luik. Täielik etteaimamatus» võimaldab mõista lihtsat tõde – see, mida me ei tea, omab inimkonnale palju suuremat väärtust kui see, millest me teadlikud oleme.